کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
تجهيزات فست فود
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/20  ساعت: ۰۹

همانگونه كه كليه ي ما مي‌دانيم داشتن يك منوي وسوسه انگيز در كنار تجهيزات فست فود مطلوب ميتواند دقت مشتريان زيادي را به شما جلب نمايد پس با ما همپا باشيد تا در مورد خط مش اندازي فست فود و ۸ نوشيدني گرم فست فودها براي زمستان سخن كنبم .

راه اندازي فست فود

خط مش 
اندازي فست فود و 8 نوشيدني گرم فست فودها براي زمستان راه و روش 
اندازي فست فود و ۸ نوشيدني گرم فست فودها براي زمستان 
چاي 
شير معمولي اين نوشيدني فست فودي فراوان بي آلايش تر از آن چيزي كه تصور مي نماييد فراهم مي شود . فقط كافي هست گياهان معطر خرد شده، چوب دارچين، زنجبيل و شير را با هم بجوشانيد و يك چاي كيسه اي نيز به آن بيش تر كنيد و اذن بدهيد همه مواد ۱۰ دقيقه با هم دم بكشند .

شيوه 
تهيه 
بازه 
فراهم سازي: ۵ دقيقه مواد 
اضطراري براي تهيه ۴ فنجان ۸ 
دانه هل، ۸ عدد ميخك، ۴ دانه فلفل سياه، ۲ عدد چوب دارچين، يك تكه كوچك زنجبيل تازه، ۲ فنجان شير، ۴ عدد چاي كيسه اي، ۸ قاشق چاي خوري شكر ( بسته به ذائقه) 
فرايند 
فراهم سازي – هل و ميخك و دانه هاي فلفل را بكوبيد . 
– تمامي مواد را همراه با چوب دارچين، زنجبيل، شكر و دو فنجان آب حرارت دهيد تا جوش بيايد . آن گاه حرارت را خاموش كنيد و چاي هاي كيسه اي را درون آن قرار دهيد و اجازه بدهيد به برهه زماني ده دقيقه دم بكشد .

شربت 
سيب معطر و گرم شربت سيب را همپا با پوست پرتقال و زنجبيل بجوشانيد تا يك نوشيدني خوش بو و خوش مزه داشته باشيد .

نحوه 
تهيه 
بازه زماني 
مهيا سازي: ۳۵ دقيقه مواد 
لازم براي ۸ نفر يك 
عدد پرتقال، شربت سيب نيم ليتر، ۲ قاشق غذاخوري عسل، ۵ عدد توت (از هر نوع)، ۶ عدد ميخك، كمي پودر جوز هندي، يك تكه كوچك زنجبيل تازه (ريز خرد شده)، ۸ چوب دارچين 
مراحل 
مهيا سازي – پوست پرتقال را رنده كنيد . 
– در يك طرف ميانگين همه مواد را بريزيد و روي حرارت قرار دهيد . مراقب باشيد نجوشد . فقط براي ۳۰ دقيقه سواي درپوش كليه مواد موجود در ظرف را حرارت دهيد .

شكلات 
داغ معطر مكزيكي اندازه بسيار كمي پودر فلفل چيپتول مكزيكي و دارچين را به شكلات داغ اضافه نماييد تا يك نوشيدني گرم و خوش عطر داشته باشيد .

طرز 
تهيه 
دوران 
مهيا سازي: ۵ دقيقه 
مواد 
لازم براي ۱ نفر يك 
بسته شكلات داغ، دو نوك انگشت پودر فلفل چيپتول ، دو نوك انگشت پودر دارچين، ۲ قاشق غذاخوري خامه شيرين زده شده مراحل 
فراهم سازي – شكلات داغ را مطابق امر العمل روي بسته آماده فرمائيد . 
– نيمي از آن را با فلفل چيپتول و نيمي ديگر را با دارچين مخلوط فرمائيد . 
– بعد از آن با هم ادغام نمائيد و روي آن خامه زده گرديده را قرار دهيد . 
– روي آن را با دارچين و پودر فلفل تزيين نماييد .

نوشيدني 
شير و تخم مرغ براي صرفه جويي در بازه زماني مي توانيد شير و تخم مرغ را در همزن با يكديگر تركيب نماييد و اين نوشيدني سنتي را تهيه كنيد .

روش 
تهيه 
بازه زماني 
مهيا سازي: ۲۰ دقيقه 
مواد 
ضروري براي ۴ نفر دو 
فنجان خامه مالامال چرب، نصف فنجان شكر، يك چهارم قاشق چاي خوري پودر جوز هندي، ۴ تخم مرغ بزرگ پروسه 
فراهم سازي – در يك ظرف خامه و شكر و پودر جوز هندي را مخلوط نمائيد و روي حرارات ملايم قرار دهيد تا گرم شوند . 
– تخم مرغ را در ادغام كن به بازه ۱ دقيقه با به دور ملايم بزنيد و در به عبارتي دوران كم قليل خامه را طولاني تر نمائيد و به دوران ۳۰ ثانيه ديگر بزنيد . به همان رخ گرم نوشيدني را سرو نماييد . 
نوشيدني 
كران بري اين نوشيدني واقعا ساده تهيه و تنظيم مي شود . فقط كافي مي باشد شربت كران بري را هم پا با دانه هاي تازه كران بري گرم نماييد .

طريق 
تهيه 
بازه 
آماده سازي: ۲۵ دقيقه 
مواد 
واجب براي ۴ نفر يك 
و نيم فنجان شربت كران بري، نصف فنجان شكر، ۲ عدد چوب دارچين، تعدادي عدد كران بري مراحل 
مهيا سازي – در يك ظرف مناسب سربت كران بري، شكر و دارچين را تركيب نماييد و به زمان ۱۵ دقيقه حرارات دهيد تا گرم شوند . 
– شربت فراهم شده را در ظرف مطلوب بريزيد و دانههاي كران بري را به آن بيشتر فرماييد . 
شكلات 
گرم همراه با شير مالت و مارشملو يك مزه جديد را با اين نوشيدني تجربه نماييد . به شكلات داغ، شير مالت و مارشملوي حرارت داده گرديده اضافه نماييد .

نحوه 
تهيه 
بازه 
مهيا سازي: ۵ دقيقه 
مواد 
واجب براي ۱ نفر يك 
بسته شكلات داغ، ۳ تكه مارشملو، ۳ قاشق غذاخوري شير مالت پروسه 
آماده سازي – مارشملوها را حرارت دهيد و آماده فرمائيد . 
– شكلات داغ را مطابق فرمان العمل روي بسته آماده كنيد . 
– شكلات داغ را با شير مالت ادغام نماييد . 
– نوشيدني را درظرف مناسب بريزيد و مارشملوها را روي آن قراردهيد .

شكلات 
گرم همراه با نعنا يك اسكوپ از بستني شكلاتي نعنايي را به هات چاكلت بيش تر فرمائيد و از طعم طبيعي آن لذت ببريد . مي توانيد به جاي بستني شكلاتي نعنايي، از كمي بستني و شكلات كاكائويي نعنايي به كار گيري فرمائيد .

نحوه 
تهيه 
بازه زماني 
مهيا سازي: ۵ دقيقه 
مواد 
حتمي براي ۱ نفر يك 
بسته شكلات داغ، يك چهارم فنجان بستني نعنايي كاكائويي، نعناي تازه روند 
مهيا سازي – شكلات داغ را مطابق امر العمل روي بسته آماده فرمائيد . 
– بستني را داخل آن قرار دهيد و با برگ نعنا تزيين فرماييد .

نوشيدني 
كاكائو تهيه و تنظيم اين نوشيدني زياد بي آلايش مي باشد . صرفا كافي مي باشد كاكائو يا اين كه شكلات كاكائويي نصفه تلخ را با شير تركيب كنيد و گرم فرمائيد .

شيوه 
تهيه 
بازه زماني 
آماده سازي: ۵ دقيقه 
مواد 
واجب براي ۸ نفر شير 
به اندازه ۸ فنجان، كاكائو به مقدار لازم پروسه 
فراهم سازي – شير را با حرارت ملايم گرم فرماييد و به ميزان يك چهارم فنجان براي ۸ فنجان شير به آن پودر كاكائو طولاني تر فرماييد . باز نيز يه خرده حرارت دهيد تا كاكائو به نيكي و به صورت يكنواخت در شير حل شود . نوشيدني را به به عبارتي شرايط گرم سرو فرمائيد .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/19  ساعت: ۰۸

در اين مقاله كارايي داريم در مورد مزايا و معايب فست فود ها و اين كه تعيين قابل قبولي براي يك وعده غذايي به شمار مي روند يا اين كه نه كلام كنيم .امروزه در هر جايي از جهان مردمان فست فود ها را مي شناسند . آن ها براي صرف يك وعده غذايي يا اين كه داشتن يك قرار صميمانه يا اين كه خانوادگي به فست فودها مي فرايند و از تناول كردن غذا همپا با دوستان و اعضاي خانواده لذت مي مارك . غذاهاي فست فودي نيز غذاهاي خوش مزه اي ميباشند كه علاوه بر آن كه سرعت بالا و سهل و آسان تهيه و فراهم مي شوند، طعم و طعم خوب و دلپذيري هم دارند .

راه اندازي فست فود

مزايا 
و معايب فست فود ها: فست فود بله يا اين كه خير مزايا 
و معايب فست فود ها: فست فود بله يا اين كه خير 
فست فودها را همه مي شناسند؛ انواع پيتزا، همبرگر، ساندويچ هاي گرم و سرد و چه بسا انواع ماكاروني و خوراك هايي كه همه آن ها به نوعي بازه زماني پاره اي براي فراهم سازي نياز دارا هستند . بر پايه تحقيقات انجام گرديده در آمريكا از هر چهار نفر، يك نفر در روزفست فود مصرف مي كند . بر اساس نتايج به دست آمده در همان پژوهش ها مشخص گرديده كه ۵۲درصد از اشخاصي كه فست فود مصرف مي كنند، آن را غذايي آسوده و سرعت بالا مي دانند و دقت چنداني به تندرست يا ناسالم بودن آن ندارند، چرا كه مورد اوليه يعني راحتيو صرف بازه كم، براي آن‌ها در اولويت مي باشد .

امروزه با گسترده شدن انواع فست فود فروشي ها، از هر مارك و از هر نوع، ديگر استعمال از فست فود براي تعداد زيادي از مردمان به تيتر قسمتي از معاش روزانه محسوب مي شود .

اما كارشناسان همواره تلاش مي نمايند در مورد استفاده از غذاي سلامت اطلاع رساني داشته باشند . همان طوري كه در مسئله استفاده از فست فودها نيز مدام اين نكته بيان شده مي‌باشد كه بعضي از فست فودها ضررهاي بخش اعظمي براي سلامتي شخصي به همپا دارا‌هستند . چه بسا كارشناسان همواره ياد‌آوري مي نمايند كه ضررهاي مصرف فست فود براي خردسال ها و نوجوانان بسيار بيش تر از بزرگسالان است . البته در غايت خود افراد مصرف كننده مي باشند كه در موضوع مصرف اين جور غذاها مي بايست تصميم گيري كنند . مصرف بالاي فست فود در سراسر عالم گوياي اين مقاله مي باشد كه علي رغم لحاظ كارشناسان مبني بر ناسالم بودن برخي فست فودها و مضر بودن مصرف زياد آن ها، اما باز هم اين غذاهاي پر سرعت و خوش طعم رده ويژه اي در برنامه غذايي مردم دارا هستند و روز به روز نيز بر تعداد طرفداران آن ها افزوده مي شود .

امروزه ولي چندين از فست فودها معروف و تعالي سعي بر آن دارا‌هستند كه منوي خود را به سمت سلامت تر شدن پيش ببرند . آن ها با بيشتر كردن غذاهاهي سلامت خيس به منوي خود كارايي مي نمايند تا جوابگوي سلايق مختلف مشتريان باشند و حتي اشخاصي را جذب كنند كه معتقتدند فست فودها غذاهاي تندستي نيستند .

در اين مطلب مي خوا هيم يكسري از مزايا و معايب فست فود را براي شما ابلاغ كنيم تا شما بتوانيد بهتر در موضوع اين غذاهاي خوش مزه تصميم بگيريد .

مزاياي 
فست فود 
صرفه 
جويي در زمان يك عدد از عوارض تعيين فست فود به جاي رفتن به رستوران يا اين كه پختن غذا در منزل اين ميباشد كه فست فودها سريع و در زمان كمي فراهم مي شوند . در اين عصر كه دوره صنعت و سرعت ميباشد بازه زماني كمي براي طعام ميل كردن و طعام پختن در كنار انجام ديگر عمل هاي روزانه باقي مي ماند . به همين دليل ميباشد كه فست فودها بهترين انتخاب غذايي به شمار مي پروسه . يك غذاي خوش مزه كه در مدت كمي هم آماده ميل كردن است .

راحتي 
انقطاع از پر سرعت و آسان و خوش مزه بودن فست فودها، يك عدد ديگر از كارداران محبوبيت آن ها، در دسترس بودن آن هاست . امروزه ديگر در هر كناره و كنار شهر و در هر خياباني مي توان يك فست فود فروشي پيدا كرد . ديگر نيازي نمي باشد در مدت گرسنگي يا اين كه بازه صرف وعده هاي غذايي به دنبال پيدا كردن رستوران باشيد و يا اين كه بخواهيد طاقت نمائيد تا به منزل برسيد . تنها كافي مي‌باشد نگاهي به فضا خيابان يا جايي كه مي باشيد بياندازيد تا بتوانيد به راحتي يك فست فود فروشي با غذاهاي آماده و خوش طعم پيدا نمائيد .

داشتن 
غذاهاي سالم امروزه ديگر غذاهاي فست فودي صرفا به همبرگرو ساندويچ و پيتزا محدود نمي شوند . فست فودهاي معذوف با بيشتر كردن اشكال غذاهاي سالم و موثر كارايي مي كنند تا مشتريان خويش را حفظ كنند . شما مي توانيد يك سالاد تهيه گرديده از سبزيجات و ميوه هاي جديد را نيز در يك فست فود ميل نمائيد و حقيقتا از تناول كردن يك غذاي تندرست و در عين حالا خوش طعم لذت ببريد .

توليد 
مجال هاي شغلي فست فود از به عبارتي برهه زماني پيدايش مجال هاي شغلي فراواني براي اشخاص متعدد به وجود آورده است . چه بسا بسياري از علم آموزان آمريكايي با فعاليت كردن در فست فودها توانسته اند كسب درآمد داشته باشند .

معايب 
فست فود 
غذاي 
ناسالم ارائه غذاي ناسالم يكي از مطرح ترين و شناخته شده ترين معايب فست فود مي باشد . ناسالم بودن فست فودها به عامل داشتن نمك دوچندان و نيز چنين چربي هاي غير اشباع مي‌باشد . به همين برهان مي‌باشد كه نبايد بيش از اندارزه از فست فودها استفاده نمود .

ساخت 
چاقي طبق بررسي هاي انجام شده استعمال از فست فود در كودكان سبب ساز ايجاد چاقي مي شود . ولي در بزرگسالان هم چاقي ناشي از مصرف فست فود وجود داراست اما در كودك ها به برهان اين كه بروز چاقي ممكن است سبب ساز شود كه آن‌ها نتوانند مسير معمول زندگي را طي كنند، اين مورد زياد مهم تر ميباشد .

كاهش 
زمان غذا تناول كردن در خانه غذا ميل كردن در خارج از منزل و در فست فودها منجر گرديده كه امروزه افراد خانواده برهه زماني كمتري را در كنار يكديگر بگذرانند . زمان خوراك تناول كردن در عده خانواده هنگامي مي‌باشد كه اعضاي خانواده در كنار يكديگر عده مي شوند و اين قضيه بر تندرست خانواده زياد تاثير گذار است . ولي امروزه با ارتقاء فرهنگ به كارگيري از فست فودها اين زمان در بسياري از خانواده ها در درحال حاضر كاهش و از در بين رفتن ميباشد .

مشكلات 
كاري در بعضا موردها چشم مي شود كه اشخاصي كه در فست فودها يا اين كه در شغل ها داراي ارتباط به آن در اكنون فعاليت هستند، امنيت شغلي ندارند . براي مثال بيمه نمي شوند و يا حقوق كافي دريافت نمي نمايند .

علي رغم همگي اين مزايا و معايبي كه در مسئله فست فود بيان شد، فست فودها امروزه ديگر منتخب از تمدن تغذيه اي ما محسوب مي شوند . در غايت اين ما هستيم كه بايستي تغذيه اي صحيح براي داشتن يك زندگي سالم را گزينش كنيم .

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/15  ساعت: ۰۸

خرمالو يكي از شايسته ترين ميوه هاي پاييزي است كه براي تن درستي و بدن زياد اثر گذار مي باشد . مربا خرمالو يكي از مشتقات خرمالو ميباشد كه به راحتي مي توانيد براي يك صبحانه دلچسب پاييزي آن را درست كنيد . 
راه اندازي فست فود

مواد لازم براي مربا خرمالو : 
خرمالو تازه 850 گرم شكر 500 گرم آب ليمو تازه 200 ميلي ليتر 
روش تهيه و تنظيم مربا خرمالو : خرمالوها را نظير تصوير تحت خرد كرده و پوست شان را انقطاع نمائيد . 
خرمالو ها را با خنجر له نمائيد و باطن قابلمه بريزيد . قابلمه را روي گاز و شعله ناچيز بگذاريد . 
شكر را آهسته آرام طولاني تر كرده و نيز بزنيد تا شكر و خرمالوها تماما تركيب و شكرها حل شوند . 
حالا آب ليموي جديد را طولاني تر كرده و هم بزنيد . 


بگذاريد براي حدود 40 دقيقه روي شعله متوسط باشد تا به جوش بيافتد . 
سپس از اين كه مايع به غلطت دلخواه تان رسيد شعله را خاموش كرده و طاقت فرمائيد تا خنك شود . 
در آخر مربا را داخل شيشه ها بريزيد و در يخچال فريزر نگهداري فرماييد . 


:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/14  ساعت: ۰۸

مواد حتمي براي خورش لوبيا سبزِ با گوشت خورش لوبيا سبز 500گرم لوبيا سبز 500گرم گوشت گوسفندي 1 عدد پياز بزرگ 2 حبه سير 2 ق س رب گوجه فرنگي 2 ق س غوره 2 عدد گوجه فرنگي نمك، فلفل و زردچوبه به ميزان لازم روغن كمي 
خورش 
شيوه تهيه و تنظيم خورش لوبيا سبزِ با گوشت پياز را پوست كنده بشوييد، بعد خلالي خرد نمائيد و در كمي روغن سرخ نماييد . گوشت را به شكل خورشي خرد كرده و به پيازداغ افزوده و خوب تفت دهيد . 

راه اندازي فست فود

لوبياسبزها را هم منزه كرده و بشوييد و به مقدار حدود پنج سانتي متر برش بزنيد و آن گاه آن‌ها را به مواد باطن قابلمه طولاني تر فرمائيد تا يار با گوشت سرخ شوند . 
گوجه فرنگي ها را پوست كنده، آن گاه به صورت نگيني خرد كنيد و به مواد باطن تابه بيشتر نماييد .حبه هاي سير را نيز رنده نمائيد و به مواد بيفزاييد . 
رب را نيز به مواد افزوده و حدود سه جام آب بريزيد و در ظرف را بگذاريد تا مواد خورش يك ساعت با حرارت ملايم بپزند . وقتي گوشت پخت، نمك، فلفل، زردچوبه و غوره را به مواد بيش تر نماييد و شكيبايي نمائيد تا حدود نيم ساعت ديگر خورش بجوشد تا طعم دار شود . اين خورش را با برنج سرو فرمائيد . 


خورش لوبيا سبز نكات تكميلي در قضيه خورش لوبيا سبز خورش لوبيا سبز جزء اشكال خورش ميباشد و برهه زماني پخت و توقع آن در حدود 2 ساعت و 0 دقيقه هست . خورش لوبيا سبز را مي توانيد در وعده نهار - شام - سرو كنيد . همچنين ميتوان در ماه رمضان به عنوان سحري - ميل كرد . توجه كنيد ميزان مواد نخستين و دستور تهيه براي 4 نفر مطلوب هست . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/13  ساعت: ۰۸

خاصيت خرمالو به عنوان يك ميوه ي شيرين و حاوي مواد معدني و ويتامين هاي زياد را به طولاني تر ي طريق تنظيم معجون و تسكين دهنده هاي گوناگون را در اين بخش از سالم نمناك مي خوانيد . اين ميوه دقيقاً مناسب روزهاي سرد پاييزي است كه عمده مردم يه خرده حس خستگي و بي حالي مي كنند . خرمالو به اندازه ي انگور انرژي زا ميباشد . اما در صورتيكه دغدغه ي تناسب اندام داريد و نمي خواهيد چاق گرديد نبايد در مصرف آن زياده روي نماييد چون مصرف بسيار آن كالري زيادي به تن مي رساند .خواص خرمالو اشكال مختلفي از اين ميوه ها در سراسر جهان وجود دارند، ولي معمول ترين آن ها در ژاپن است كه ريشه چيني داراست با وجود اين كه اين ميوه ريشه آسيايي شرقي دارااست ، اسم علمي آن ديوسپير كاكي هست كه با زبان يوناني مرتبط مي‌باشد . كلمه و واژه ديوسپير به معناي " خوراك خدايان " مي باشد و در واقع خرمالو ميوه مضاعف موثر براي اهداف بهداشتي مي‌باشد . خرمالو تقريبا شبيه گوجه فرنگي مي‌باشد و رنگ آن از زرد رنگ به نارنجي براق تغيير و تحول مي نمايد . رنگ ميوه ها بسته به ميزان رسيدگي آن تغيير و تحول مي كند . اين ميوه بزرگ هست و ازاندازه آن از پرتقال كوچك به يك گريپ فروت مختلف است . حتي شكل،آن مختلف مي‌باشد . مي تواند گرد يا چه بسا چهارگوش باشد . پوست ميوه خرمالو نازك وژلاتيني و زياد شيرين مي باشد . 
قيمت غذايي ميوه خرمالو : خرمالو چربي و پروتئين زياد مقداري دارد و بي نياز از ويتامين ها و مواد معدني هستند . آن ها شامل مقدار قابل توجهي از :ويتامين A، B6 و C ؛ منگنز ؛ فسفر ؛ پتاسيم ؛ كلسيم ؛ فيبر رژيمي - هم قابل حل و هم غيرقابل حل خرمالو ادرار آور خير مي باشد و نيز چنين همانند ملين طبيعي عمل مي نمايد . 

راه اندازي فست فود
خواص خرمالو تمام خواص و فوايد ميوه خرمالو گونه هاي خرمالو: خرمالو ها دو جور هستند:گس و غير گس . خرمالو گس قابل تناول كردن نمي‌باشد چون حاوي سطح بالايي از تانين مي باشند . در حالي كه غير گس آن ، به هنگام وصال تانين را از دست مي دهند . 
اين ميوه مي تواند ناپخته و هم در حالت خشك خورده شود، همينطور به تعدادي از دسرها و غذاها هم اضافه مي شود . اين ميوه شيرين كالري دوچندان پاييني دارااست . حال كه كمي در موضوع فوايد و عوارض جانبي ميوه دانستيد، مي بايست به توجه مصرف فرمائيد . ميزان درست ميوه به برهان درست به تن درستي امداد مي كند . 
نگاهي كلي به خاصيت خرمالو در صورتي‌كه در فصل سرما لثه هايتان خون‌ريزي مي كند قابليت دارد به دليل فقدان ويتامين C باشد . مي بايست بدانيد كه مصرف خرمالو و جذب ويتامين C آن براي بالا بردن استحكام سالم لثه ها اثر گذار است . اين ويتامين براي شفافيت پوست هم موءثر ميباشد . 
اين ميوه سرشار از پتاسيم و منيزيم مي باشد كه با كلسترول و فشارخون بالا رويا رويي مي كند به علاوه پكتين جانور در خرمالو نقش بسزايي در كاھش كلسترول خون دارااست . 
ميوه خرمالو با داشتن ويتامينھاي A و C، كلسيم، پتاسيم و منيزيم ميتواند به ھضم ھرچه بھتر غذا، تقويت بصيرت و بھبود سعي سيستم ايمني تن ياري نمايد . ممكن است بد نباشد بدانيد كه خرمالو تقويت كننده معده است، اسھال را برطرف ميكند . سبب نرمي سينه ميشود، كمخوني را رفع مي كند و اشتھاآور خير ھم ھست . 
طبع خرمالو گرم و تر هست و دانه ميوه خرمالو كه كوبيده و به صورت گرد درآمده باشد سنگ تمامي و مثانه را دفع مي كند . 
خرمالو حاوي اندازه زيادي پكتين مي باشد پكتين يك عدد از فيبرهاي محلول در آب مي باشد كه سبب ساز كاهش چربي خون مي شود . 
خرمالو آرام كننده سكسكه مي باشد و به طور چشمگيري بندآورنده خون ريزي مي باشد . 
خرمالو ورم و التهاب بواسير را فرو مي نشاند . 
به حافظه حضور ويتامين A در خرمالو براي پوست و ناخن و موهاي خشك و آسيب پذير مفيد هست . 
ميوه ي خرمالو رسيده براي كودكان هم ميوه اي موءثر محسوب مي شود و در رشد و نمو آن ها موءثر ميباشد . 
فوايد و خاصيت خرمالو خاصيت باورنكردني و بي مثل خرمالو محاسبه فوايد سلامتي ميوه خرمالو اكثري از مردمان خرمالو را به طور منظم مصرف مي كنند و بخش اعظمي هنوز آن را آزمون نكرده اند . با اين حال، مدت آن مي باشد كه در مورد فوايد خرمالو بدانيد، اين احتمال وجود دارد كه ميوه در رژيم غذايي بطور منظم جاي بگيرد . 
خرمالو براي كاهش وزن : خرمالو داراي دست‌كم اندازه چربي ميباشد . حتي ميزان كربوهيدرات آن نيز زياد پايين مي باشد و از اين رو ، آن هايي كه مي خواهند رژيم بگيرند و با محافظت رژيم غذايي خوب ، وزن اضافي خود را كاهش دهند، مي توانند به شدت از اين ميوه سود مند شوند . 
خرمالو يكي انرژي زا ارگانيك است: خرمالو ميوه دوچندان شيرين و حاوي شكر مي باشد كه به تيتر يك انرژي زا طبيعي فعاليت مي نمايد . از اين رو، خردسال ها و همينطور آن هايي كه در تمرينات فيزيكي و همينطور كار هاي ورزشي نياز به اندازه متعددي انرژي دارا هستند ، مي توانند از اين ميوه منفعت مند شوند . هم چنين قند و پتاسيم بالاي آن به از في مابين بردن خستگي ياري مي كند . اشخاصي كه دچار استرس و خستگي مي شوند بايد خرمالو را در رژيم غذايي خويش بگنجانند . 
Persimmons 
آشنايي با خواص اعجاب انگيز خرمالو ادرار آور : اين ميوه بسيار بي نياز از كلسيم و پتاسيم است . آن هايي كه دچار به معضلات كليوي ميباشند بايد هر روز يك ميوه خرمالو مصرف كنند زيرا به كاهش مراقبت آب ياري مي كند . در حقيقت مصرف منظم اين ميوه مي تواند از خلل محافظت آب به طور اثر گذار خودداري نمايد . از آنجا كه خرمالو حاوي اندازه زيادي پتاسيم است، خوب تر هست اين ميوه را به جاي داروهاي ادرار آور مصرف كنيد، زيرا منجر به از دست رفتن پتاسيم قابل توجهي مي شود . 
خرمالو براي پيشگيري از سرماخوردگي و سرماخوردگي : بسياري از معضلات التهاب، عفونت و سرماخوردگي و سرما خوردگي را مي توان با مصرف منظم خرمالو پيش گيري كرد . به حافظه اين هست كه ميوه خرمالو شامل اندازه غني ويتامين ث هست كه مصونيت براي نبرد با اين عفونت ها را مي سازد . 
خرمالو براي پاك سازي و تندرست كبد : پاك سازي بدن مضاعف داراي اهميت ميباشد و خرمالو به طور اثرگذار اين كار را انجام مي دهد . حاوي مقدار بالايي آنتي اكسيدان ميباشد كه مي تواند سموم بدن، به ويژه كبد را پاك سازي و تن درستي كبد ، را حفظ كند . راديكال هاي آزاد با امداد اين انتي اكسيدانها از تن قطع مي شوند . 
خرمالو براي كبد اثر گذار هست پاكسازي كبد با مصرف خرمالو خرمالو براي كنترل فشار خون: خرمالو براي در اختيار گرفتن فشار خون بالا و در فيض خودداري از بيماري ها اثر گذار است . ميزان بالاي پتاسيم اين ميوه به عنوان گشاد كننده عروق عمل مي نمايد و در نتيجه جريان خون در تن را ارتقاء مي دهد . بدين ترتيب فشار خون كاهش مي يابد . 
خرمالو براي معالجه يبوست : آن هايي كه به يبوست دچار مي‌باشند ، مي توانند به شدت از خرمالو بهره مند شوند . اين ميوه دارنده ميزان مضاعف بي نياز فيبر محلول در آب هست . به تيتر ملين طبيعي عمل مي نمايد در نتيجه، آن ها كه مشكل‌ها شكمي دارند مي توانند خرمالو بخورند . 
خرمالو براي سلامت قلب : با فشار خون خوب، تعدادي از بيماري هاي قلبي عروقي در دست گرفتن مي شوند . تراز فشار خون پايين به محافظت سيستم قلبي عروقي ياري مي نمايد و در نتيجه از بيماري هاي قلبي پرهيز مي نمايد . علاوه بر حفظ فشار خون، اين ميوه هم به جلوگيري از بيماري هاي قلبي با محتواي فيبر محلول در آب بالا امداد مي نمايد . 
خواص خرمالو براي قلب خرمالو موءثر براي تندرست قلب خودداري از سرطان و بيماري هاي ديگر از خاصيت خرمالو: همان طور كه تمامي ما مي دانيم راديكال هاي آزاد ادله مهمي در پشت گونه هاي گوناگون سرطان يا اين كه پيش روي آن‌ها مي‌باشند و فقط رويكرد خلاص شدن از آن ها اين مي باشد كه مواد غذايي بي نياز از آنتي اكسيدان - را تا حد ممكن مصرف نماييد چون اينها قادر به حذف راديكال هاي آزاد بدن ميباشند . خرمالو خير فقط سرطان ها، بلكه بيماري هاي متفاوت ديگري كه توسط راديكال هاي آزاد رواج و يا تسريع مي شوند با مصرف منظم اين ميوه پرهيز مي نمايند . علاوه بر اين آنتي اكسيدان ها، كاتشين تركيبات گالاكتوچين فنولي و ويتامين هرج و مرج و ث نيز به پيش گيري از اكثري از بيماري ها نيز امداد مي كنند . مواد مغذي كليدي ديگر و مواد توانمند مو جود در خرمالو به جنگ با بيماري ها ياري مي كنند . چه بسا ميزان كلسيم بالا نيز به نبرد با پوكي استخوان ياري مي كند . 
فوايد اين ميوه براي سعي اعضا مختلف: همانگونه كه تا قبل از اين گفته شد خرمالو غني از آنتي اكسيدان ها، ويتامين نظير ويتامين همهمه و بتاكاروتوئن ،لوتئين و . . . هستند؛ تمامي اينها تاثير دوچندان مثبتي بر تلاش اندام هاي مختلف تن دارند . اينها استرس و اكسيداسيون پوست را كاهش مي دهد و در سود از پيري دوري مي شود . كليه نشانه هاي سالمندي از قبيل چين و چروك، لكه ها و غيره به حد زيادي كاهش يافته اند . در حقيقت، از دست دادن بصيرت و بيماري آلزايمر ، پيامدهاي عمومي سالمندي هستند، به خير با مصرف اين ميوه به طور منظم دوري مي شود . 
سلامت پوست با خرمالو: محتواي گس آن به باز كردن منافذ پوست كمك مي نمايد در نتيجه، پوست جوان و براق مي شود . وقتي ميوه در ماسك هاي چهره همپا با عصاره ليمو و زرده تخم مرغ، تركيب شود پوست صورت براق مي شود . 
حساسيت هاي پوست و حساسيت :اگر چه اين يك فرايند طولاني هست البته آن هايي كه مبتلا آلرژي هاي پوستي مزمن و حساسيت هستند از اين ميوه سود ضروري را خواهند پيروزي .به همين خاطر خرمالو نارس بايد در آب خيسانده شود و 7 روز در آفتاب بماند و بعد از آن به برهه زماني 3 روزبماند پس از 10 روز، آب آن را مي بايست در موضع قضيه لحاظ با پنبه بماليد . اين فعاليت به تدريج حساسيت پوست را كاهش مي دهد . 
فوايد ميوه خرمالو براي پوست ميوه خرمالو موءثر براي سلامت پوست گردش و توليد خون از خواص خرمالو : يكي از مواد مهم مو جود اين ميوه ، مس يك برهان فراوان حياتي در ايجاد سلول هاي خوني ميباشد . از اين رو، با مصرف اين ميوه، ساخت سلول خون و نيز گردش آن افزايش يافته مي‌باشد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/12  ساعت: ۰۸

فولد كردن (Folding) به معناي تا كردن ميباشد . كه با هم زدن فرق دارد . در فولدينگ بايستي با ليسك و به موقعيت دوراني، صرفا مواد را از ته ظرف به روي ظرف بياوريد و آن قدر اين كار را انجام دهيد تا مواد با نيز ادغام شوند و تنها بايد در حد يك پارچه شدن مواد با نيز فولد نمائيد و خير بيشتر! زيرا بافت خمير بايستي پُر هوا بماند . 

راه اندازي فست فود
فولدينگ روشي براي هم زدن مواد حجم دار هست . 
آموزش فولد كردن و كاربردهاي فولدينگ براي اين‌كه بتونيد از روي دستورهاي متفاوت شيريني پزي فرمائيد و فيض ي نيكي بگيريد مي بايست اسم و مفهموم يه سري تكنيك هاي كليدي رو بلد باشيد . دونستن اين لغات و معنيشون سبب ساز مي شه امر رو ظريف تر دنبال نمائيد و سود ي بهتري بگيريد . 
تكنيك هاي مختلفي براي نيز زدن و تركيب كردن مواد در شيريني پزي وجود داره پيش از اين كريمينگ و زدن سفيده ي تخم مرغ رو توضيح دادم، توي اين پست يك تكنيك ديگه رو مي خوام معرفي كنم . 
فرض نماييد در حال صحيح كردن كيك اسفنجي هستيد، سفيده ي تخم مرغ رو با رعايت تمامي ي نكات زديد و حجمش يكسري برابر شده . حال نوبت مخلوط كردن سفيده با بقيه ي مواده . توي اين مرحله بايد تكنيكي بكار ببريد كه از يه طرف حجم سفيده ناچيز نشه و از طرفي با مواد يكپارچه شه . 
در شيريني پزي تكنيك مخلوط كردنِ مواد، فارغ از كم شدن حجمشون FOLDING نام داره . معنا لغوي فولدينگ “تا زدنه” . در اين خط مش ماده ي سبك تر (مثلا سفيده ي تخم مرغ زده گرديده يا اين كه خامه ي زده شده) رو طوري با بقيه ي مواد ادغام مي كنيم كه حباب هاي هوا از در ميان نره . 
كاربردهاي فولد كردن 1- بيشتر كردن مواد زده گرديده و حجيم گرديده (خامه ي زده گرديده يا اين كه سفيده ي تخم مرغ زده شده) به بقيه ي مواد فارغ از كم شدن حجم . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 2 – اضافه كردن آرد به باقي مواد سواي اين‌كه لطافت و حجم مايه ي حاضر شده از در ميان بره . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 3 – طولاني تر كردن ميوه يا خشكبار در پاياني مرحله، فارغ از بهم زدن بافت مايه ي كيك . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 4 – ادغام كردن مواد حاضر شده، فارغ از اينكه مواد بيش از حد قاطي و بافتشون عوض شه . 
در بخش اعظمي از اوامر مواد خشك با نيز و مواد خيس با هم مخلوط و در آخر به نيز بيش تر مي شن، يا دسرهايي كه نصف دسر شكلاتي و نصف ديگه وانيليه . 
در اين موارد، مواد دو ظرف رو بايستي در هم فولد كنيد . 
folding , فولد كردن , فولدينگ اثاثيه فولد كردن شايسته ترين وسيله براي فولد كردن ليسَكه (rubber spatula) . 
ليسك كفگيري انعطاف پذير، از متاع سيليكونِ مقاوم در برابر حرارته . 
داشتن ليسك زياد ضروريه، اين وسيله از همه ي اثاثيه قنادي ها قابل تنظيم مي‌باشد . 
rubber spatula , فولد كردن , ليسك از ويسك يا اين كه قاشق فلزي هم براي فولد كردن مي شه به كار گيري كرد . 
whisk , ويسك راه و روش درست فولد كردن 1 – مدام مواد سبك خيس رو به مواد سنگين وزن تر طولاني تر نماييد . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 2 – ليسك را عمودي اواسط مواد قرار داده و بصورت افقي در مواد فرو كنيد . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 3 – ليسك رو تا انتهاي ظرف فرو نمائيد و با زاويه ي نود رتبه از كنار ديواره بالا بياريد . با اين عمل مواد زيري رو مياريد رو . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 4 – ليسك رو تا وسط بياريد، ظرف رو كمي بچرخونيد و مجدد بصورت عمودي به انتهاي مواد ببريد . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 5 – اين عمل رو تكرار فرماييد . شما در فولد كردن نيز نمي زنيد بلكه مواد رو دوراني از ذيل به روي ظرف حركت مي رويت كرد . 
folding , فولد كردن , فولدينگ شما در واقع داريد ليسك رو مثل 8 انگليسي جنبش مي روئت كرد (Figure 8 motion) . 
نكات داراي اهميت در فولدينگ در مسئله سفيده ي تخم مرغ و خامه ي زده شده، نخستين ميزان يه خرده از سفيده يا اين كه خامه رو طولاني تر فرمائيد و عادي تركيب فرماييد تا غلظت مايه ناچيز و فولد كردن راحت شه . آن‌گاه ساير ي مواد رو فولد نمائيد . آرد رو هيچ وقت يكباره توي مواد فولد نكنيد . وزن آرد حباب هاي هواي مايه ي كيك رو از بين مي بره و براي جلوگيره از اين زمينه مدام آرد رو در دو يا سه مرحله فولد فرماييد . براي فولد كردن از كاسه ي تبارك به كارگيري فرمائيد تا به راحتي موادِ تهِ ظرف بالا بياد و روي كاسه رو بپوشونه و از اون مهمتر اندازه نيز زدن قليل شه . ليسك نوعِ قابل انعطاف و انعطاف پذير براي فولد كردن سفيده ي تخم مرغ و خامه ي زده شده بهتره . سپس از دو يا سه به دور فولد كردن ليسك رو به لبه ي كاسه ضربه بزنيد . مواد رو تنها و تنها تا جايي فولد نمائيد كه يكدست شه و رد مواد ديده نشه . فولد كردن بيش از حد بافت مواد رو وخيم مي كنه . براي فولد كردن هميشه مواد رو در يك سري سطح بيشتر فرمائيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/10  ساعت: ۰۹

هر ماده خوراكي از تركيباتي تشكيل گرديده كه اثرات شيميايي و فيزيكي بر تن انسان ميگذارد . اين اثرات خواصي گاه اثرگذار و گاه زيان آور دارا هستند . مغزيجاتي نظير بادام و پسته از جمله خوردني هايي به شمار ميروند كه متخصص ها تغذيه سفارش مينمايند همواره بايستي جايي براي آن ها در سبد تغذيه هفتگي در‌نظر گرفت تا با مصرفشان به ميزان مناسب، جوارح و ارگان‌هاي تن به مواد معدني و ويتاميني لازم براي عمل با صرفه دسترسي يابند . 

راه اندازي فست فود
در اين نوشتار قصد بيان فوايد و مضرات اين دو خوردني مغزي را داريم تا با اطلاع از اثراتشان، سبب ساز محافظت و افزايش تن درستي خود و پيشگيري از ابتلا به برخي بيماري‌ها يا اين كه اختلالات داراي ارتباط شويد و بدانيد چه بيماري‌هايي را درمان مي نمايند . 
روزي 4 عدد بادام بخوريد بادام سرشار از انرژي و دارنده كالري بالايي است؛ با اين درحال حاضر منبعي مناسب براي كسب كلسيم، فسفر، پتاسيم، آهن و ويتامين‌هاي ب1 و ب2 و ب3 مي باشد . در آن روغن ‌غيراشباع و پاره اي نشاسته و پروتئين هم موجود ميباشد . البته به‌گفته متخصصين طب سنتي، استعمال از بادام‌هاي تفت‌داده يا اين كه به قول پر اسم و رسم رايحه داده، بخش اعظمي از فوايد بادام ناپخته را ندارد و به همين عامل خوبتر مي‌باشد براي بهره‌گيري از خاصيت آن بادام را به‌صورت خام مصرف فرمائيد . از تمام قسمت‌هاي درخت آن اعم از شكوفه و برگ و ميوه و چه بسا پوست درخت در طب سنتي استفاده مي‌شده كه برخي از آنان به قرار ذيل ميباشد . 
ـ از آنجا كه سرشار از چربي غيراشباع ميباشد در كاهش ابتلا به بيماري‌هاي عروقي و قلبي مفيد است . 
ـ چون كالري زيادي در خود دارد، مي‌تواند احساس سيري را در فرد ارتقاء دهد و با كاهش اشتها به قليل كردن وزن اشخاص امداد نمايد . 
ـ پتاسيم مو جود در آن ميتواند علاوه بر در تعادل نگه‌داشتن اندازه فشارخون و تهيه ضربان قلب، به كار آنها كه در گير پرفشاري خون يا اين كه تپش قلب هستند بيايد . 
ـ بادام شيرين به تقويت قواي جنسي امداد مينمايد . ـ التهابات مجاري تنفسي را كاهش ميدهد . 
ـ به استدلال داشتن منابع آنتي‌اكسيدان براي درخشش و شفافيت پوست و محافظت شادابي آن بسيار موءثر هست . 
ـ ماساژ پوست با روغن بادام التهاب و سوختگي پوست را بهبود مي بخشد و خارش را در كودكاني كه دچار به سرخك يا مخملك شده‌اند كاهش ميدهد . 
ـ اسيد فوليك جانور در آن مي تواند به ارتقاء احتمال بارداري و پس از آن به ايجاد سلول‌ها و رشد خوب تر جنين كمك كند . 
ـ ويتامين ب و منيزيمي كه در آن است، ميتواند سبب افزايش آرامش شود . ـ كلسترول بد را كاهش ميدهد . 
ـ در صورتيكه روغن بادام شيرين را به پشت سالمندان بماليد دردهاي ستون فقرات را تسكين مي‌بخشد . ـ روغن آن براي اشخاص مبتلا به يبوست استراتژي درماني قابل قبولي مي باشد . 
ـ روغن بادام براي افرادي كه دچار بي‌خوابي شده‌اند هم اثرگذار مي‌باشد و همچون دارويي خواب آور فعاليت مي كند . 
ـ ماساژ موها يك بار در هفته با روغن بادام سبب ساز قليل شدن ريزش مو مي شود . ـ چون سرشار از فيبر است، قادر است تعداد دفعات ابتلا به يبوست مدت بارداري را كاهش دهد . 
اثرات ادغام بادام با مواد ديگر نياكان ما روغن بادام را با شكر و كتيرا ادغام مي‌كردند و از آن براي نرم كردن سينه و از بين بردن سرفه‌هاي خشك به كارگيري مي‌كردند . مخلوطي از مغز بادام شيرين و عسل را براي تسكين دردهاي كبدي و ناراحتي‌هاي كليوي به فعاليت مي‌بردند و همچنين به مادرها آبستن سفارش مي‌كردند پنج عدد بادام را داخل آب خيس نمايند و پس از كندن پوست بخورند تا علاوه بر كاهش حساسيت و آلرژي باعث تندرست اكثر جنين شود . 


بتازگي نيز دانشمندان دريافته‌اند كه مصرف اين ميزان بادام به همين رويه خيساندن و پوست‌ كندن آن علاوه بر اين كه راهي مناسب براي پيشگيري از ابتلاي مادر به مسموميت بارداري در مدت حاملگي به‌شمار مي‌رود، سبب استحكام استخوان‌ها و تقويت دستگاه عصبي نوزاد آتي مادر خواهد شد و پس از به دنيا آمدن دندان‌هاي محكم‌تري خواهد داشت . 


با استفاده از جوشاندن برگ درخت بادام و حل كردنش در آب محلولي به‌دست مي‌آوردند كه پس از صاف كردن و نوشيدن براي معالجه نارسايي‌هاي كبدي و پيشگيري از معضلات و اختلالات كيسه صفرا به كار مي‌رفته هست . از دم كردن پوست قهوه‌اي مغز بادام براي كاهش درد سود مي‌بردند . همينطور برگ جديد يا خشك آن را به تيتر مسهل به كارگيري مي‌كردند . 
خواص و شيوه تهيه و تنظيم شير بادام براي به‌دست آوردن شير بادام كه آن نيز خاصيت زياد دارد، مي توانيد مقداري از مغز بادام را به‌صورت ناپخته و تفت ‌نداده آسياب فرمائيد تا به پودري تبديل شود كه بتوانيد به نسبت متساوي آن را با شكر ادغام فرماييد . بعد به اندازه‌اي آب به اين تركيب بيفزاييد كه به شكل شير درآيد . برخي از خواص شير بادام از اين قرار است: ـ رفع بي آبي دهان و لهجه ميباشد . ـ مسكن دردهاي گلو و خلط‌آوري خوب براي وقتي هست كه مجراي حلق به برهان سرفه‌هاي زياد يا شديد، دشوار شده است . 
ـ ناراحتي‌هاي قسمت حلق و حنجره را رفع مي‌نمايد . ـ تنگي نفس را بخصوص در افراد پير كاهش مي دهد . 
ـ خارج كننده سنگ از مثانه مي باشد . ـ يك آبرسان طبيعي به تن محسوب مي شود . 
ـ از آن مي‌توان براي نرم كردن پوست و زيبايي و طراوت آن سود موفقيت . 
مضرات بادام: همچون اكثري از مواد غذايي، بادام قادر است ضررهايي را هم متوجه سالم شما نمايد . بنابراين واجب مي باشد پيش از مصرف آن بدانيد كه اين ماده خوراكي زياد دير هضم بوده و زياده‌روي در خوردن آن منجر احساس سنگيني در معده مي شود و بخصوص براي افرادي با معده‌هاي ضعيف مناسب نيست . خواص بادام,خاصيت داروئي بادام بادام التهابات مجاري تنفسي را كاهش مي‌دهد 
از پسته غافل نشويد اين عضو پرطرفدار سبدهاي آجيل كه كليه اشخاص معمولا سراغ گونه خندانش مي‌روند سرشار از مواد معدني موءثر براي تن و نگهداري تندستي هست . در پسته، كلسيم، پروتئين، فسفر، آهن، پتاسيم، ويتامين آ، اي، ب1، ب3 و ب6 ذخيره گرديده است كه به همين عامل مزايايي از جمله خاصيت زير را دارد: ـ درمانگر مبتلايان به كم‌خوني هست . ـ باعث تقويت مغز و كاركرد خوب تر ذهن مي‌شود و به همين برهان براي دانش‌آموزان مفيد هست . 
ـ اعصاب و روان را آهسته مي‌كند . ـ لثه‌ها را تقويت كرده، زخم‌هاي دهاني را كاهش مي‌دهد، دندان‌ها را مستحكم كرده، بخصوص براي افرادي موثر هست كه از بوي بد دهن مشقت ميبرند . 
ـ چون مقاديري فسفر در خود دارد به ارتقا هوش و تمركز فرضي ياري زياد مي‌كند . ـ رفع كننده خستگي است و از ضعف و بي‌حالي پيشگيري مي كند . 
ـ اگر در جواني يا اين كه سن رشد مصرف شود براي پيشگيري از پوكي استخوان در ميانسالي يا اين كه پيري بسيار اثرگذار هست . 
ـ عضله‌ساز نيكي براي آنهاست كه مي‌خواهند اندامي قدرتمند داشته باشند . همينطور راهي خوب براي دوري از ابتلا به گرفتگي‌هاي عضلاني نه‌تنها در ورزشكاران بلكه در افراد معمولي مي‌باشد . 
ـ پوست ظرافت كه مغز پسته را در خويش پوشيده، يرقان و ورم طحال را معالجه مي كند . ـ به دليل داشتن پتاسيم، متعادل‌كننده و تنظيم‌گر نبض يا ضربان قلب مي‌باشد . 
ـ دارويي موثر براي كاهش فشارخون به شمار مي رود . علاوه بر اين به‌دليل داشتن آهن مي‌تواند كم‌خوني و رنگ‌پريدگي ناشي از آن را درمان نمايد . 
ـ كساني كه از رژيم‌هاي غذايي گياهي پيروي مينمايند يا در اصطلاح، گياهخوارند مي‌توانند مقداري از پروتئين ما يحتاج براي بدن خود را از اين منبع خوراكي تأمين نمايند . 
ـ مقاديري فيبر در پسته جانور است كه سبب كاركرد خوب تر روده‌ها مي‌شود . ـ روئت كرد و سوي چشم‌ها را تقويت مي نمايد . 
ـ منيزيم، مس و همچنين ويتامين‌هاي مجموعه ب مو جود در آن مي‌تواند سبب ارتقا كارآيي دستگاه ايمني در بدن شود . 
ـ اگر دچار سردي كبد شده‌ايد، دواي آن مصرف پسته مي‌باشد . ـ پسته به‌دليل داشتن منابع آنتي‌اكسيداني از پيدايش برخي سرطان‌ها پيشگيري مي نمايد يا اين كه ابتلا به آن‌ها را به تأخير مي‌اندازد . 
ـ يكي از منابع عالي براي به تعادل رساندن ترشحات غده تيروئيد به شمار مي رود . ـ در شراي ميخواهيد پسته‌اي كه مصرف ميكنيد اثراتش عمده باشد يادتان باشد حتماً از نوع نو يا دست‌كم دسته تفت ‌نداده آن به كارگيري كنيد . 
درمان به رويكرد نياكان گذشتگان ما با دم كردن پوست سبز پسته به عنوان داروي دمنوشي استفاده مي‌كردند تا شرايط تهوع و استفراغ را از ميان ببرند . اين دمنوش همچنين براي معالجه اسهال نيز تجويز مي‌شده اما يكي از كاربردهاي آن در مواقعي بوده است كه شخصي دچار سكسكه‌هاي طولاني مي‌شده . پوست آن را دم مي‌گذاشتند و فنجاني از اين دم‌كرده را به او مي‌دادند . 
به منش قديم، جوشانده برگ و پوست درخت آن قادر است به افرادي امداد كند كه به دفعات مبتلا خارش در نواحي باسن مي‌شوند . 
مضرات پسته: پشت لب خندان پسته ممكن هست ضررهايي نيز براي بعضا اشخاص نهفته باشد . 
به عنوان مثال اين آجيل به‌دليل داشتن طبيعتي گرم احتمال بروز كهير و جوش‌هاي پوستي را ارتقاء مي‌دهد و براي كساني كه حساسيت دارند مناسب نيست؛ به‌دليل داشتن چربي بالا نيز براي اشخاصي كه معده‌اي ضعيف دارند زيان آور مي‌باشد . اشخاصي كه تري‌گليسيريد بالا دارا هستند نيز از مصرف پسته منع شده‌اند .‌ 


همچنين پيشنهاد شده كه اشخاص دچار به ديابت و نقرس نبايد آن را مصرف كنند . متخصص ها طب سنتي بر اين عقيده‌اند كه اشخاص مبتلا به نارسايي‌هاي كليوي نيز مي بايست دور پسته را تا وقتي كه با اين معضلات درگيرند خط بكشند . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/9  ساعت: ۰۸

احتمالا حتي كله پاچه‌خورهاي حرفه‌اي و كاربلد هم كه در طريق ميل كردن انساني اين خوراك حيواني، طبق نظر اداره استاندارد جهاني، حق مقاله را صحيح و حسابي ادا مينمايند و ميل كردن خوراك به حيف و ميل كردن آن نمي‌انجامد؛ هيچ زمان به مخيله‌شان هم خطور نكند كه تاريخچه اختراع كله پاچه، به خيلي پيشتر از زمانه ما و به هزاران سال قبلي كه هنوز سهام عدالت توزيع نشده و يارانه‌اي در كار نبود، برمي‌گردد . 

راه اندازي فست فود
عشق و علاقه و عشق و علاقه ايرانيان به غذاي سنتي كله پاچه، شهره آفاق مي باشد و نيازي به نشان دادن سند و سند نيست؛ اما از آنجا كه ما از دولت مستند پيشين ياد گرفته و بلكه عادت كرده ايم كه هميشه و در هر موردي، اوراق موجودش را هم نشان دهيم؛ فلذا در اين مورد مختص نيز، مايل به ارائه سندها ضروري جهت هل دادن افراد ديرباور يا اين كه كلا ناباور به سمت كسب باور بدون نقص مي باشيم . 


مدرك ادبي: ابواسحاق اطعمه (يا بسحق اطعمه) پنبه زني بود كه چون از عمل خود فارغ مي شد، پنبه شعر ساير افراد را مي زد . يك مصرع از اشعار بزرگان شعرفارسي همچون جناب نگهدارنده برمي داشت و آن را با مصرعي در باره گونه هاي غذاهاي روزگار خود ــ يعني سده هاي هشتم و نهم هجري ــ بدون نقص مي كرد . وي با اين رويكرد كه به اصطلاح به آن، استقبال و تضمين نيز مي گويند؛ در باب كله پاچه فروشي ها گفته است: 

كيپاپزان سحر كه راز كله وا كنند «آيا بود كه گوشه چشمي به ما كنند؟» 

گواهي تاريخي: نو ترين كشفيات باستان شناسي در سه كيلومتري شهر «سنخواست» در استان خراسان شمالي و در محوطه اي به نام «چلو»، به كشف يك دست كله پاچه چهار هزار ساله باعث شد . آنچه پهنا كرديم، عين خبر نوشته شده در مجله هاست . از خودمان در نياورديم . 


طبق خبر‌ها رسيده، هيأت باستان شناسي ايران و ايتاليا، حين جستجو در اين محوطه باستاني با دو قبر مواجه مي شوند كه در هركدام يك دست كله پاچه گذارده شده مي باشد . 


سرپرست ايراني اين هيأت جستجو به خبرنگاران گفته است: «در كنار اجساد اين دو قبر، ظروفي به شكل كاسه گذاشته شده بود كه در آن بقاياي سر گوسفند و چهارپاچه قابل رؤيت مي‌باشد . اين مسئله نشان مي دهد كه ممكن است كله پاچه، غذاي دوستداشتني آن ها بوده و پس از مرگ به آنان كادو گرديده مي‌باشد .» 


تاريخچه و تمامي چيز درباره كله پاچه! بسته پيشنهادي: حال كه از ديرينگي عمر كله پاچه و عشق مندي نياكان ما به آن باخبر شديد، بد نمي‌باشد كه از پيشنهادهاي لبه اي ما نيز در دوره حاضراطلاع حاصل كنيد: 

1ـ جستجو بيشتر: هيأت باستان شناسي ايران و ايتاليا بيشتر كاوش بفرمايند؛ احتمالا در فضا اجساد داخل قبور كه كاسه هاي سفالي دربردارنده بقاياي كله پاچه وجود داشته است، برگه هاي تست آنان هم پيدا شود تا مشخص شود كه با اين همه عشق و علاقه به كله پاچه، با اختلال چربي و كلسترول خون خود چه مي كرده اند؟ 

2ـ وجود احتمالات: از آنجا كه در بررسي هاي باستان شناسي، علاوه بر مشاهدات كه اصل و شالوده است، بعضا احتمالات و احتمال ها علمي نيز راهگشاست؛ لهذا كاوشگران ارجمند در شراي در قبرهاي اين مرده ها خدابيامرز، كاسه هاي سفالين كوچكي هم مشاهده كردند كه دربردارنده هيچي نبود؛ بدانند كه به احتمال قوي، باطن آنها پياز و ترشي ليته يا ديگر ترشيجات بوده كه به مرور مدت از بين رفته مي‌باشد . زيرا اين دو مقوله، لازم و ملزوم يكديگرند و ميل كردن كله پاچه بدون ترشي، بلاتشبيه عين ميل كردن پيتزا سواي سس مي باشد كه غيرمعمول مي باشد . 


3ـ گذاشتن در قبر: آن اجداد چهارهزار ساله ما يحتمل در صورتي‌كه حال حاضر مي بودند، وقتي فوت مي فرمودند؛ دور‌وبري ها آن‌ها در قبرشان چيزهايي مي گذاشتند كه به روز باشد . براي مثال يك ماسك اكسيژن كه نشان دهد هواي آلوده و كثيف استنشاق مي كردند يا اين كه چندتا قرص روان كه نشان دهد ميت موضوع نظر، چقدر حرص و جوش مي خورده هست و چيزهايي ديگر از اين قبيل كه بستگي به سليقه خانواده هايشان دارد! 

آداب كله پاچه خوري 

كله پاچه يكي از غذا هاي دوست داستني براي خيلي از ايراني هاست . اينجا نكات جالبي درمورد تاريخچه اين طعام مي خوانيد . 
در آن دوران مشترياني كه به فروشگاه هاي كله پزي مراجعه مي كردند مطابق ميل خويش هر گونه ناني را كه دوست داشتند و معمولا نان سنگك بود با خود به فروشگاه كله پزي مي بردند . مالك مغازه آنها را به نشستن بر روي يك عدد از تخت ها موعظه مي كرد . 
آنها به ملازمت و همراهي شاگرد مغازه به سمت تخت مي رفتند و بر روي آن مي نشستند . پس از آن يك سيني با مجمعه كه ميانه آن ظرفي از آب كله بود توسط شاگردمغازه براي او برده مي شد و او با اعتنا به اشتهاي خود نان در آن خرد مي كرد . 


در شراي مشتري از افراد تبارك منزلت يا درباري بود خود صاحب و مالك مغازه نان ها را درون ظرف خرد مي كرد و با دست بر روي آن فشار مي داد تا تكه هاي نان تر شود و آب اضافي آن را مي گرفت و پس از آن به شكل مخروطي در مي آورد و يه خرده روغن مغز بر روي آن گذارده وآن رابه مشتري برمي گرداند البته دو سه لقمه اي كه مشتري از غذامي خورد شاگرد مغازه ظرف طعام را از جلويش بر مي داشت و مجدد با اضافه كردن روغن و پاره اي مغز به او باز مي گرداند پس از آن نوبت به خوردن گوشت مي رسدي و صاحب و مالك فروشگاه بنا به شخصيت مشتري ظرفي از چشم، بناگوش، و گويش تنظيم مي كرد بر روي آن روغن ودارچين مي سرازير شد و به مشتري مي داد در اين جا هم در حالتي كه اشخاص معمول بود پاي گوسفند بر روي آن ظرف قرار مي گرفت اما پولي به آن كله وابستگي نميگرفت و فروشگاه دار فقط پول گوشت را دريافت مي كرد . ارزش يك وعده اين طعام سه شاهي تا آبادي شاهي بود و دو سه شاهي نيز جهت نان اخذ مي شد . 
مشتري كله پزي ها بيشتر اشخاص دست به جيب و به عهد امروزي ها انسان هاي لارج بودند البته اين صنف دارنده مشتر هاي فقير و بي پول نيز بود كه بعضا هاشان به خوردن به عبارتي آب كله اكتفا مي كردند اما وعده با زنخدان زدن و پافشاري كمي نيز روغن مغز و گوشت هم اخذ مي كردند . 


كله پاچه خورها، بخوانند . . . 


هنگامي هوا سرد مي‌ شود تمايل افراد به ميل كردن غذاهاي گرم و پُركالري اكثر مي ‌شود . كله پاچه يكي از اين نوع غذاها ميباشد . غذايي سنتي و ايراني كه در ارتفاع سال نيز دوست دار مختص خود را دارد و اغلب غذاي دوست داستني نسل دير باز است و البته طبع نسل برنا نيز آن را مي‌ پسندد . 
اين غذا زياد چرب و پُرانرژي هست . خصوصيت اصلي اين خوراك پروتئين بالا و كيفيت عالي آن هست . پروتئين ‌ها مواد مغذي ‌اي هستند كه در رشد، ترميم و ساخت سلول ‌ها و بافت ‌هاي تن نقش مهمي به عهده دارا هستند و مصرف جور حيواني آن ها به ميزان حتمي براي تمام گروه‌ هاي سني توصيه مي ‌شود . 


به طور كلي كله پاچه از پختن سر، دست و پاي گوسفند تنظيم مي ‌شود . اجزاي اين طعام نيز شامل بناگوش، زبان، مغز، چشم، گوشت چهره و پاچه ميباشد . آب اين غذا به تيتر پيش‌ طعام به‌همراه نان خورده مي‌ شود . كله ‌پاچه غذايي ديرپز بوده و طبخ آن برهه زماني متعددي طول مي ‌كشد . اين طعام را گاه براي هضم سرعت بالا ‌تر با آبليمو و دارچين ميل مي‌ نمايند و شايسته ترين مدت مصرف آن هم صبح مي باشد . مصرف نامتعادل و نابجاي غذاهايي چون كله ‌پاچه به دليل چربي‌ هاي اشباع و كلسترول بالا مي ‌توانند خواب شبانه را مختل كنند . اين طعام به برهان آن كه سنگين وزن و ديرهضم مي‌باشد سبب ساز مشكل ها گوارشي و كم‌ خوابي مي ‌شود . 


تمامي چيز در رابطه كله پاچه! 

كله‌ پاچه سرشار از كلسترول 

كله‌ پاچه با وجود مواد مغذي، سرشار از كلسترول هست . كلسترول يك دسته چربي است كه مي ‌تواند در رگ‌ هاي خوني شما رسوب نمايد و سبب انسداد آن ها شود . در حالتي كه اين انسداد در عروق ظريف خون ‌رساني قلب و مغز صورت دهد، باعث ايجاد سكته قلبي و مغزي مي‌ شود . از طرف ديگر كلسترول مي‌ تواند قضيه بروز بيماري‌ هايي چون چربي خون، فشار خون، چاقي، ديابت و نقرس را افزايش دهد، ولي با وجود اين گوشزدها از سوي متخصصان متاسفانه در برخي استان ‌هاي غربي به برهان فراواني دام و سنت ‌هاي متداول غذايي اين سفارش ناديده گرفته مي ‌شود . 


ساكنان اين بخش ها در ده سال ‌هاي قبلي در چارچوب سبك زندگي عشايري يا اين كه كشاورزي به شغل هاي صبر ‌فرسايي مي ‌پرداختند، ولي امروزه كه زندگي مستقر ‌تر و تحرك كمتر و عمل بدني محدود گرديده ميباشد بايد در انتظار عواقب مصرف اين گونه فرآورده‌ ها بود . 
اندازه كلسترول مغز گاو و گوسفند بيش از ديگر مواد غذايي است، به طوري كه يك وعده مغز گاو به وزن حدود 120 گرم بخش اعظم از 2000 ميلي‌ گرم كلسترول دارد . در 100 گرم آن نيز 130 كالري انرژي پنهان هست . البته ناگفته نماند كه يك عدد از امتيازات مثبت مغز دام اين است كه مبداء فوق ‌العاده ويتامين B12 شمرده مي ‌شود . 


لهجه گوساله و گوسفند انباشته از چربي بوده و ميزان متعددي از اغلب ويتامين ‌هاي B به ويژه ويتامين B12 را دارد . در 100 گرم لهجه گوساله 130 كالري و در 100 گرم لهجه گوسفند 260 كالري انرژي نهفته مي‌باشد . 


افراد بالاي 30 سال كله پاچه نخورند 

حجم بالاي اسيدهاي چرب ترانس در سوپ سيرابي و كله پاچه براي تن مُضر مي‌باشد . در چهره رغبت به مصرف كله پاچه و سيرابي بايستي فاكتورهاي مختلفي را در حيث گفت، به طور نمونه مصرف اين ماده غذايي براي افراد بالاي 30 سال سفارش نمي‌ شود؛ همينطور كساني كه داراي تحرك اندك ميباشند خوب تر مي باشد كله پاچه و سيرابي مصرف نكنند . 


هر يك سري كله پاچه دارنده حجم بالايي از پروتئين است، اما معمولا در سوپي غوطه ور است كه داراي مقادير متعددي اسيدهاي چرب ترانس هست كه به ‌شدت تاثير منفي بر سالم مصرف كننده دارد . 
همچنين چربي‌ هاي اشباع شده جز طلاق ناپذيري از اين ماده ي غذايي هست كه براي تن مُضر هست . 
مصرف كله پاچه از سوي ديگر فرآيند هضم مواد غذايي را با اختلال مواجه مي‌ كند؛ به طور نمونه پس از مصرف اين ماده غذايي تا دوران ها احساس گرسنگي به شخص دست نمي دهد چون به راحتي هضم نمي شود . 


بيماران قلبي جگر و كله پاچه نخورند 

قلب عضوي است كه شامل قسمت ‌هاي مختلف عضله، دريچه و سيستم الكتريكي است؛ آن چه كه امروزه از آن به تيتر بيماري قلبي عروقي بحث مي ‌شود، انسداد و اشكال در سيستم عروقي قلب است كه به آن بيماري عروق كرونر يا اين كه آنژين صدري يا سكته‌ هاي قلبي گفته مي‌ شود . 
عواملي كه سبب به بيماري ‌هاي قلبي مي‌ شوند به آن ها عامل ها خطر مي‌ گويند . يعني عواملي كه درصورتي كه در يك فرد وجود داشته باشند، احتمال بيماري نسبت به شخصي كه اين دست اندركاران را ندارد، ارتقا پيدا مي‌ كند . 
دست اندركاران خطرساز بيماري‌هاي قلبي به دو گروه تقسيم مي شوند: عامل ها غيرقابل كنترل شامل: سن، مال و مورد وراثتي عوامل قابل در دست گرفتن كه شناخت اين مجموعه از عوامل خطر اهميت زيادي دارااست چون با در اختيار گرفتن آن ها مي ‌توان از بيماري قلبي پيشگيري كرد . اين عوامل شامل: چربي خون بالا، چاقي و بيش تر وزن، فشار خون بالا، سيگار، ديابت، ناچيز تحركي، استرس و رژيم غذايي ناسالم است . 
با اعتنا به دست اندركاران خطر ذكر شده با جلوگيري از ساخت اين دست اندركاران يا اين كه در صورت وجود، كنترل و اصلاح آن ها مي ‌توان قلب تن درستي داشت . 
شايسته ترين رژيم غذايي براي پيشگيري از بيماري قلبي، رژيم غذايي تندرست از حيث قلب حاوي ميوه و سبزيجات فراوان، لبنيات فراوان، حبوبات و اشكال فيبرها مي باشد . 
رژيم غذايي عالي مي بايست چربي كمتري داشته باشد، پس مصرف جگر و كله پاچه در بيماران قلبي به هيچ وجه سفارش نمي‌ شود و افراد سلامت نيز مي بايست به اندازه مقداري از آن اكتفا كنند . 


خريد كله پاچه: 

كله ‌پاچه ‌هاي ارزان در واقع كله گوسفند نيستند، بلكه كله ميش و بز ميباشند كه دوچندان ديرپز بوده و نسبت به كله گوسفند طعم چندان مطبوعي ندارند . 
براي خريد مغز حيوان حواس تان باشد كه رنگ مغز ابدا نشان‌ دهنده ي تندرست يا عدم تندرست آن نيست، چون رنگ آن به نژاد دام و تغذيه ي آن بستگي دارد . اما نكته ي قابل دقت آن كه درصورتي كه مغز باقيمانده باشد ظاهري وارفته، كم آب و متلاشي داراست . براي خريد كله پاچه خام حتما انواعي را كه دارنده بسته ‌بندي بهداشتي، مورخ مصرف و جواز بهداشت هستند، تعيين نمائيد . 


در‌صورتي‌كه حيواني مريض يا مبتلا به بيماري جنون گاوي باشد اين بيماري مي‌ تواند از فرآورده ‌هاي آن به مصرف ‌كننده منتقل شود و مرگ آور باشد . بر اين شالوده از خريد كله‌ پاچه ‌اي كه به چهره غيرمجاز در حالت غيربهداشتي، خارج از يخچال و به چهره روباز در مجاورت حشره ها موذي و كنار خيابان‌ هاي پُررفت و آمد عرضه مي ‌شوند، اجتناب كنيد .ه 


استشمام هر جور بوي غير نرمال و نامطبوع مانند ترشيدگي، عفونت، گنديدگي، تعفن يا اين كه هرگونه تغيير‌و تحول رنگ، علامت خرابي اين كالا هست و از خريد آن بپرهيزيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/7  ساعت: ۰۹

سوپ زعفران و پنير زعفران ادويه‌اي بسيار خوش‌طعم، خوشرنگ،‌پرخاصيت و ولي گران است! ولي اين ادويه بو و طعم فوق‌العاده‌اي به طعام ميدهد . نكته جالب درباره اين سوپ،‌ وجود ماهي كيلكاست . 
در صورتي‌كه مزه كيلكا را دوست نداريد، مي توانيد به جاي آن از گوشت گوسفند استعمال فرمائيد . علاوه براين گياهان دارويي اكثري در تنظيم اين سوپ استعمال شده‌اند . 

راه اندازي فست فود

نحوه تهيه و تنظيم 6 دسته سوپ خوشمزه براي سوز‌و‌سرما مواد لازم بدن ماهي كيلكا دوعدد روغن زيتون بكر دو قاشق غذاخوري لوبيا سفيد و قرمز هر كدام يك فنجان پياز خرد گرديده يك فنجان رازيانه سياه جديد يك قاشق چاي‌خوري شويد خشك يك سوم فنجان سير يك حبه سيب‌زميني شش عدد متوسط تا والا زعفران به اندازه دلخواه پنير چدار به ميزان دلخواه طرز تهيه ۱- پياز را با يك قاشق چاي‌خوري روغن زيتون تفت دهيد تا خامي آن برطرف شود . آن‌گاه شويد، رازيانه و سير را به آن بيشتر كنيد و تفت بدهيد تا طلايي شود . 
۲- هم اكنون لوبياهاي پخته و‌ پياز را باهم مخلوط كرده و پس از سابيدن زعفران آن را با آب مخلوط كرده و به مواد ديگر بيش تر نماييد . مقداري كه غذا جوشيد،‌ سيب‌زميني‌ها را درسته به آن اضافه نماييد . 
۳- طاقت فرمائيد تا خوراك بجوشد و قوام پيدا نمايد . آن‌گاه ماهي را درون آن بريزيد . سوپ را داخل ظرف بكشيد و روي آن پنير رنده شده بريزيد و صبر فرمائيد حرارت سوپ،‌پنير را آب نمايد .براي تزئين روي سوپ مي‌توانيد از برش‌هاي كوچك گوجه گيلاسي استفاده كنيد(dot) ——————————————————————————– 
سوپ كلم بروكلي و پنير امتياز ويژه اين سوپ سرعت مهيا شدن آن ميباشد . در شراي دعوت شدگان سرزده هم بيايند در فاصله‌اي كه يك فنجان چاي داغ بنوشند، شما سوپ را فراهم كرده‌ايد و با پيش‌غذاي استثنايي از آن ها پذيرايي خواهيد كرد . 

شيوه تهيه 6 نوع سوپ خوشمزه براي سرما مواد لازم آب مرغ پنج فنجان شير يك استكان كلم بروكلي يك عدد بدون نقص سير دو حبه پياز حلقه شده يك فنجان پنير چدار يا فتا به ميزان دلخواه پودر فلفل سياه و قرمز رنگ به ميزان دلخواه طرز تهيه ۱- پياز و سير را مقداري تفت بدهيد تا طلايي شوند . بعد از آن آب مرغ، ‌‌ادويه‌ها، پياز و سير را تركيب كرده و بگذاريد بجوشد . پاره اي كه جا افتاد،‌ كلم بروكلي را كه شسته و گل‌هاي آن را از نيز قطع كرده‌ايد باطن آن بريزيد . زير شعله را قليل كنيد . وقتي كلم‌ها به طور كامل پخت،‌۱۰ دقيقه باقيمانده به سرو سوپ،‌ شير را به آن بيش تر و شكيبايي فرمائيد تا سوپ غليظ شود . 
*‌نكته:‌ رنگ سوپ ته مايه سبز خواهد داشت . در حالتي كه اين رنگ را دوست نداريد،‌مي‌توانيد يه خرده زعفران به آن بيش تر كنيد تا رنگ سوپ خوشرنگ‌تر شود . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/6  ساعت: ۰۹

پودينگ ها انواع مختلفي دارن و مورد ي مناسبي براي عصرونه و مهموني ها هستن . پودينگي كه روز جاري ميخوام براتون دستورش رو بذارم با ورميشل برنج يا اين كه حرفه كادايف درست ميشه، كه به ياد داشتن شير و مغز خيلي خوشمزه و همچنين مقوي هست، طعم يگانه و دلپذيري داره كه بهتون توصيه ميكنم يك بار امتحانش فرمائيد . اين طعام به عنوان عصرونه براي كودك ها يا اين كه براي سفره افطاري ماه رمضون هم خيلي مناسبه . 

تجهيزات فست فود
يادگرفتن تراز به تراز تهيه و تنظيم پودينگ سه مغز مواد لازم خلال بادام 1 قاشق سوپ خوري خلال پسته 1 قاشق سوپ خوري مغز فندق 1 قاشق سوپ خوري پودر نارگيل 1 قاشق سوپ خوري شير 1 ليتر شكر 7 قاشق سوپ خوري كره 1 قاشق غذاخوري وانيل شكري 1 قاشق چايي خوري نشاسته ذزت 1 قاشق سوپ خوري رشته كادايف 50 گرم آموزش تراز به مرحله تهيه پودينگ سه مغز روند تهيه 1 . كره رو باطن ماهيتابه ريخته و ذوب فرمائيد . 
آموزش تراز به تراز تنظيم پودينگ سه مغز 2 . فن ها رو وقتي كه باطن بسته بنديشون هستن با دست خرد نمائيد تا ريز بشن آن‌گاه اون ها رو به كره بيش تر نماييد و تفت بديد . فن پلويي نازك يك جور رشته ورميشلي ريز مي‌باشد كه بيشتر توي دسرهاي عربي مسئله به كارگيري قرار ميگيره . اين رشته ها رو از لوازم قنادي ها مي تونيد بخريد . دو تا رنگ دارن يكي سپيد كه ورميشل برنج ميباشد و يك عدد نيز قهوه اي كه ورميشل سويا هست . 
فراگيري مرحله به مرحله تهيه و تنظيم پودينگ سه مغز 3 . حرفه ها رو تفت بديد تا طلايي رنگ بشن آن‌گاه اونها رو از روي حرارت برداشته و كنار بذاريد . از شيرها سه قاشق سوپ خوري برداشته، ساير رو در يك قابلمه بريزيد و شكر رو بهش بيشتر نماييد . 
يادگرفتن سطح به تراز تنظيم پودينگ سه مغز 4 . قابلمه ي حاوي شير و شكر رو روي حرارت بذاريد و نيز بزنيد . هنگامي كه خواست جوش بياد، فن هاي تفت داده گرديده رو طولاني تر كنيد . 
آموزش مرحله به مرحله تنظيم پودينگ سه مغز 5 . اجازه بديد تا شير جوش بياد و قل بخوره . سه قاشق شيري رو كه كنار گذارده بوديد با نشاسته ذرت تركيب كنيد، وانيل رو نيز بهش بيش تر كنيد، آن‌گاه اونها رو باطن قابلمه ي در حال جوش بريزيد و هم بزنيد . 
فراگيري تراز به تراز تنظيم پودينگ سه مغز 6 . اذن بديد پودينگمون با حرارت ملايم حدودا 10 تا 15 دقيقه بپزه، اين ادغام خيلي غليظ نيست، اگه دلتون ميخواست نظير فرني غليظ بشه، ميزان نشاسته ذرت رو عمده نماييد . مغزها رو با هم داخل هاون بريزيد و بكوبيد . 
آموزش تراز به سطح تهيه پودينگ سه مغز 7 . پودر نارگيل رو به مغزها بيشتر نمائيد و همه رو با نيز ادغام كنيد . به جاي پودر نارگيل از نارگيل تازه رنده گرديده هم مي تونيد استفاده كنيد . 
يادگرفتن تراز به سطح تهيه پودينگ سه مغز 8 . مغزها و پودر نارگيل رو به مخلوطمون بيشتر كنيد، نيز بزنيد و بعد ظرف رو از روي حرارت برداريد . 
فراگيري سطح به مرحله تهيه پودينگ سه مغز 9 . در قابلمه رو ببنديد و اذن بديد پودينگ يك ربع استراحت كنه . 
آموزش مرحله به تراز تهيه پودينگ سه مغز 10 . پودينگ ها رو در ظرف مسئله لحاظ بريزيد، در يخچال فريزر قرار بديد تا تماما خنك بشه و آنگاه نوش جان كنيد . من براي تزيين پودينگ ها چندين قاشق ازش رو با يه خرده زعفران دم كرده ادغام كردم و اونها رو روي ساير پودينگ ها ريختم . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/5  ساعت: ۰۹


1)آرد : آرد منحصر براي ساخت اسپاگتي سمولينا مي باشد كه از آسياب كردن قسمت آندوسپرم گندم هاي طاقت فرسا بويژه گندم دوروم به دست مي آيد . اين گندم اختصاصي نقاط سردسير و كم آب مي باشد ، به رنگ رنگ زرد كهربايي ميباشد كه به دليل بتاكاروتن طبيعي جانور در آن مي‌باشد . بتاكاروتن در آغوز شير مادر، هويج و هلو نيز وجود دارااست و ماده‌اي هست كه تن را در قبال امراض متفاوت مصون كرده و ضدسرطان مي باشد . از آنجا كه سمولينا بسيار درشت‌تر از آرد نول است نشاسته در مغز ذرات آن باقي مي‌ماند و باعث مي‌شود هيچ‌گاه ماكاروني به هم نچسبد . امروزه در اروپا و آمريكا و كانادا ماكاروني تنها از سمولينا توليد مي‌شود . زيرا سرشار از املاح معدني و اشكال ويتامين‌ها خصوصا ويتامين‌هاي گروه B هست . هم‌چنين كربوهيدرات‌هاي موجود در ماكاروني تهيه‌شده از سمولينا بسيار خوب بوده و با توليد ماده‌اي به اسم سروتونين در مغز سبب هوشياري و تنظيم عاطفه ها و احساسات مي‌شود . سمولينا با پروتئين زياد، كيفيت بالاي گلوتن، خاكستر پايين، رنگ واضح و دانه بندي زبر مطلوب براي توليد انواع اسپاگتي به رويكرد هاي سنتي و امروزي مي باشد .سمولينا به جهت كيفيت مطلوب دانه بندي براي كارخانجات با امكانات حمل و نقل پنوماتيكي مطلوب مي باشد . هر يكسري در كشور‌ايران گندم فوق به رخ يگانه كشت نمي گردد ليكن گندم هاي مشقت بار ديگر به رخ دور از هم و غير متمركز كشت مي گردند .

راه اندازي فست فود

آرد توليدي از اين دسته گندم ها كه كيفيتي نزديك با سمولينا دارد،آرد سه صفر يا اين كه نول نام دارااست . آرد مسئله مصرف بايستي از لحاظ فيزيكي ، شيميايي و ميكروبي با استاندارد منطبق داشته باشد . در غير اين فيس كالا را مبتلا مسايل مختلفي خواهد كرد . درصورتي كه از گندم معمولي آردي زمخت و با سبوس بالا تهيه شود به اين آرد فارينا مي گويند .كه از فارينا براي توليد گونه هاي ماكاروني استعمال مي شود . پاستا شاهنگ از آرد سمولينا و فارينا تنظيم مي شود . خصوصيت فيزيكي آرد: يكنواختي آرد ،ميزان سبوس و مواد فرنگي در آرد . زيرا يكنواختي آرد در جذب آب به وسيله آرد براي تشكيل خمير مناسب و يكنواخت تاثير خواهد گذاشت .همينطور اندازه سبوس و مواد خارجي هم در صورتي كه درآرد از حد مجاز استاندارد بالاتر روندوضعيت ظاهر جنس را در گير نقصان خواهد كرد و در كالا ساخت لكه هاي قهوه ايي شفاف ،تيره و سياه مي كنند .لذااين دست اندركاران در كيفيت محصول تاثير فراوان دارد . 
ويژگي شيميايي آرد: در‌صورتي‌كه كارداران شيميايي آرد مصرفي از حد مجاز استاندارد خارج باشد ممكن مي باشد ساخت مزه و بوي نامناسب در مال بكند . 

خصوصيت ميكروبي آرد: آرد مصرفي نبايستي داراي آلودگي باشد .تعداد ميكروب هاي موجود در آن بايد برابربا حد مجاز استاندارد بوده در صورتي‌كه چنين نباشد آلودگي ميكروبي دستگاه ها و اثاثيه توليد ،سالن توليد و نهايتا متاع را در پي خواهدداشت . 

2)آب: آب مورد استعمال در توليد پاستا مي بايست مشخصه هاي آب آشاميدني را داشته باشد ،چرا كه در غير اين صورت مشكلاتي را موجب مي گردد . 

سختي آب اگر مشقت آب بالا باشدجداي از اختلال ايجاد رسوب و لايه در دستگاه هاو لوله ها به كيفيت جنس صدمه مي زند (در تغييرات رنگ كالا اثر غيرمناسب داراست .) مشقت آب مي بايست در حد مطلوب باشد . 
خصوصيت هاي شيميايي و ميكروبي آب اگر از نظر شيميايي و ميكروبي آلودگي داشته باشد ،طبعا فرآورده توليدي نيزآلوده خواهد بود . 
از مواد افزودني مجاز كه مشتمل بر دست اندركاران پايين مي باشد هم مي توانايي به كارگيري كرد : 1)تخم مرغ :تخم مرغ در بها غذايي مال و بهبود كيفيت خمير مؤثراست . 2)پودر پياز ، سير ،ادويه ،شير كم آب ،رب گوجه خارجي ،پودر اسفناج و كرفس ،‌آرد سويا ،آرد بادام زميني . 
3)نمك 4)بتا كاروتن :‌براي بهبود رنگ مطلوب هست . 
5)ويتامين c :ويژگي هاي فيزيكي خمير را تصحيح مي نمايد و ميزان نشاسته در آب دشوار را هم كاهش مي دهد 6)پودر اسفناج يا اين كه آب اسفناج: براي تغيير تحول رنگ كاربرد دارد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/3  ساعت: ۰۹

ران مرغ با پولنتا ران مرغ با پولنتا ,پولنتا يك غذاي همگاني ايتاليايي است كه از حل كردن و پختن آرد ذرت در آب و غليظ شدن آن تنظيم مي‌گردد . 
اندازه سرو: ۲ نفر مواد لازم ران مرغ با پولنتا ران مرغ: ۲ عدد كره يا اين كه روغن: يك قاشق سوپخوري مواد اضطراري سس: گوجه خارجي (رنده شده): يك واحد اندازه گيري رب گوجه فرنگي: يك دوم قاشق سوپ خوري سير: ۲ حبه فلفل قرمز: ۳ الي ۴ عدد آب داغ: ۲ واحد اندازه گيري برگ آويشن تازه: ۴ الي ۵ عدد نمك: به مقدار واجب فلفل سياه (پودر شده): به مقدار لازم مواد اضطراري پولنتا: آرد ذرت: يك واحداندازه گيري آب داغ: ۴ واحد اندازه گيري نمك: يك قاشق چاي خوري كره: ۲ قاشق سوپ خوري پنير پارمزان (رنده شده): ۲ قاشق سوپ خوري ران مرغ با پولنتا نحوه تهيه ران مرغ با پولنتا شيوه تهيه: ۱٫ كره يا روغن را در ظرف قابل قبولي روي حرارت گرم نمائيد . 

تجهيزات فست فود
۲٫ ران هاي مرغ را بيش تر كرده و تماما سرخ نمائيد و بعد به ظرف فر انتقال دهيد . 
۳٫ همه موادش را در ظرف قابل قبولي با نيز ادغام نمائيد و روي ران هاي مرغ بريزيد . 
۴٫ ظرف را حدود ۴۰ الي ۴۵ دقيقه در داد ميزد از قبل گرم گرديده با دماي ۱۸۰ جايگاه سانتيگراد (۳۵۰ مرتبه فارنهايت) قرار دهيد تا ران ها تماما پخته و گريل شوند . 
۵٫ براي تنظيم پولنتا، آرد ذرت را به يار آب داغ و نمك روي حرارت قرار دهيد تا به جوش آيند . 
۶٫ حرارت را كم كرده و اجازه دهيد مواد روي حرارت ملايم بپزند و غلظت يابند . 
۷٫ ظرف را از روي حرارت برداريد و كره را اضافه و مخلوط نماييد تا ذوب شود . 
۸٫ در آخر پنير پارمزان رنده گرديده را طولاني تر و ادغام نمائيد . 
۹٫ پولنتا را در ظرف سرو كشيده و ران هاي مرغ را روي آن قرار دهيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/2  ساعت: ۰۹

آب ليمو ترش و اسانس آن براي بدن، ذهن و روح بخواص درماني ليمو ترش مضاعف اثر گذار ميباشد . اسانس ليمو به واسطه انرژي زا بودن آن داراي اسم و رسم هست . در مرز و بوم ژاپن به واسطه اثرات شاداب كننده و فرح بخش اين اسانس، آن را به هنگام كاركردن پرسنل در دور و بر منتشر مي‌نمايند . 

تجهيزات فست فود

همينطور ميتوان از چندين قطره از اسانس ليمو به عنوان بخور استعمال كرد، يا يه خرده ازآن را در وان خزينه سرازير شد . اين كار سبب سرحال شدن همه اعضا بدن مي‌شود . ولي نبايد هرگر اسانس ليمو را بدون رقيق كردن برروي پوست بكار پيروزي چون باعث بروز مشكل‌ها پوستي ميشود . 

براق كننده چشمها : 


همت نماييد در نوشيدني هايتان از آب ليمو به كارگيري فرماييد . فرضا" هر روز صبح يك عدد ليمو را با پاره اي آب گرم ميل كنيد . نوشيدن اين مايع به جاي نوشيدن چاي سبب ساز ميگردد شما بدن سالمتري داشته باشيد . همينطور در اثر نوشيدن مايعات حاوي آب ليمو، چشمهاي شما درخشانتر گرديده و پوستي سرحال تر از قبل خواهيد داشت . در صورت تمايل براي بهتر كردن طعم آن ميتوانيد از شكر يا عسل استفاده فرماييد . 

تسكين دهنده گلودرد : 
ليمو داراي اثرات ضد عفوني كننده و قابض ميباشد و به‌اين جهت ميتوان از آن براي معالجه گلودرد استفاده نمود . با توجه به مقدار بسيار دوچندان ويتامين "ث" مو جود در ليمو، مصرف آن باعث ارتقا مقاومت سيستم ايمني بدن مي شود . براي فرد در گير به آنفلونزا و آنفولا‌نزا مصرف مخلوطي از آب ليمو تازه با عسل در يك ليوان آب گرم فراوان اثرگذار ميباشد . 
خواص درماني ليموترش 
نيرو بخش و تب بر : 
مصرف آب ليمو سبب ساز كاهش تب در اشخاص مريض مي گردد . به عنوان مثال در صورتيكه يك‌سري قطره از اسانس ليمو يا مقداري آب ليمورا به آب سرد بيش تر كنيد، آن گاه با استعمال از يك دستمال آن را روي پيشاني تب دار قرار دهيد، اين فعاليت سبب ساز كاهش تب وتقويت نيروي بدن خواهد شد . ذكر اين نكته واجب مي‌باشد كه قبل از قرار به چنگ آوردن در پيش‌روي نور آفتاب بايد از قرار دادن اسانس ليمو به چهره بدون واسطه برروي پوست دوري شودزيرا ممكن است سبب ساز بروز حساسيتهاي پوستي گردد . 

تسكين دهنده درد : 
ليمو سبب ساز تسكين سردردهاي عادي و سردردهاي ميگرني ميشود . براي اين منظور ميتوان ۵ قطره اسانس ليمو را در۲۵ ميلي ليتر از يك روغن حمل كننده مناسب (مانند روغن بادام) تركيب كرد و آنرا با به كار گيري از يك دستمال كتاني برروي حوزه‌ در گير به درد ماساژ اعطا كرد . 

تميز كننده پوست : 
درصورتي كه پوست شما چرب مي باشد مي‌توانيد آنرا با ليمو كه يك ماده قابض هست منزه فرماييد . به اين ترتيب كه يك قاشق چاي خوري آب ليمو را در دو فنجان آب مقطر بريزيد و با يك پنبه تميز چهره خويش را با آن تميز نمائيد . اين فعاليت سبب ساز كاهش چربي پوست مي‌شود و از پديد داخل شدن جوشهاي صورت پرهيز مي‌كند . در رخ به كار گيري از اين لوسيون براي پرهيز از پرورش باكتريها بهتر مي باشد هرروز يك محلول نو صحيح نماييد . مصرف اين محلول سبب خشك شدن پوست مي‌شود و براي پوستهاي چرب زياد اثرگذار ميباشد . اما در صورت داشتن پوست خشك از مصرف آن دوري نماييد . 
خواص درماني ليموترش 
ضد شوره و بر طرف كننده خارش پوست راز : 
آب ليمو براي پوست رمز بسيار مفيد مي باشد و شوره سر را كاهش ميدهد . عصاره حاصل از آبگيري يك ليموي نو را حدود ۱۰ دقيقه برروي پوست رمز مالش دهيدو آنگاه آن را با آب به طور بدون نقص بشوئيد . همچنين آب ليمو ميتواند به عنوان يك تقويت كننده گيسو وضد خارش، به فيس ماساژ برروي پوست راز استفاده شود . 

ضد آنفولا‌نزا : آب ليمو يك ضد ويروس عالي مي باشد و همچنين مصرف آن براي سرما خوردگي شديد بسيار اثرگذار مي‌باشد . بدين منظور يك عدد ليمو را با كمي نمك ميل كنيد . در رخ رغبت ميتوان عصاره گرفته شده را در آب رقيق كرد و آن گاه مصرف نمود . 

يك وضعيت دهنده خوب براي موها : 
بعلاوه شستشوي موي چرب با به كار گيري از آب ليمو منجر كاهش چربي آن مي‌گردد . به اين صورت كه عصاره حاصل از ابگيري دو عددليمو در يك ليتر آب زمينه استفاده قرار دهيد و موهايتان را با اين محلول بشوييد . اين روش سبب درخشان و شاداب شدن انواع موها مي‌شود . همچنين مصرف آن باعث مي‌گردد موهاي طلايي رنگ روشنتر شوند . 

قابل انعطاف كننده مطلوب براي پوست آرنج : براي نرم كردن پوست زبر حيطه آرنج، آرنجتان را حدود ۱۰ دقيقه برروي يك برش ليمو ترش فشار دهيد . 
خواص درماني ليموترش تقويت كننده ياد : 
ليمو تقويت كننده حافظه است . چندين قطره از اسانس ليمو را روي يك دستمال ريخته و از روش بيني استنشاق نمائيد . همچنين ميتوان اين فعاليت را در مواردي انجام بخشيد كه ميخواهيد چيزي رابه خاطره بياوريد . مغز شما با استنشاق اسانس ليمو نيروي تازه اي بدست خواهد آورد . 

وقار دهنده روح : 

ليمو همواره به تيتر يك ماده تسكين دهنده روح مطرح بودهاست . استشمام عطر معطر ليمو در طي تمرينات تمركز و تعمق روح (مديتيشن) زياد موثر مي باشد . براي انجام اين عمل كافي هست كه سه قطره از اسانس ليمو را به يك كاسه دربردارنده آب گرم افزود و آنرا در هواي اتاق قرار دهيد . به اين ترتيب در ارتفاع استشمام بو معطر ليمو به يك متانت مطلوب فكري و روحي دست خواهيد يافت . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/8/1  ساعت: ۰۹

مواد لازم- اسفناج فراهم پخت: ۶۰۰ گرم، پياز: يك عدد بزرگ، تخم‌مرغ: ۳ عدد، سير: ۴ حبه، نمك و فلفل: به مقدار لازم، روغن: به اندازه لازم، ماست چكيده: ۲ فنجان .
تصوير آموزش آشپري: طريق تنظيم رولت اسفناج روش تهيه: 

راه اندازي فست فود

اسفناج‌ها را پاك كرده و بشوييد و بخارپز و آنگاه خرد فرمائيد . در يك ماهيتابه، يه خرده روغن بريزيد و پياز را نگيني خرد نمائيد و تفت دهيد . اسفناج‌ها را نيز با نمك و فلفل به پياز بيشتر كرده و ادغام نمائيد و بگذاريد خنك شود . سير‌ها را ريز رنده فرمائيد . تخم‌مرغ‌ها را در ظرفي بشكنيد و با نيمي از سير و نمك مخلوط نمائيد و به اسفناج‌ها افزوده و عالي ادغام كرده تا مايه كو‌كو به دست آيد . در يك تابه مستطيل شكل، مقداري روغن بريزيد و مواد را درآن ريخته و روي آن را صاف كنيد و در بي دادميكرد با دماي ۱۸۰ درجه سانتيگراد از پيشين گرم شده به زمان ۱۰ دقيقه قرار دهيد تا خودش را بگيرد . يك سري دقيقه نيز گريل را واضح نماييد تا روي آن نيز طلايي شود . بعد از داد ميزد در آوريد و روي صفحه روغني برگردانيد و اذن دهيد خنك شود . ماست را با بقيه سير رنده شده و پاره اي نمك ادغام فرماييد و روي كوكو را بي نقص با ماست و سير بپوشانيد و با همان ورقه آن را رول فرماييد و محكم دو طرف صفحه را ببنديد و در يخچال بگذاريد . سپس از ۵ ساعت آن را گشوده كرده و برش حلقه‌اي بزنيد و در ظرف مناسبي بچينيد و به تيتر پيش طعام ميل فرماييد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/30  ساعت: ۰۹

ميگوي كاجون تند و پنيري، خوشمزه‌ترين پيش طعام براي مهماني‌ها است، يك غذاي سريع، راحت و پر از عطر و طعم! روش تهيه و تنظيم ميگوي كاجون تند و خوشمزه مواد لازم: ۲ قاشق چايخوري پاپريكا يك قاشق چايخوري فلفل قرمز يك قاشق چايخوري پونه خشك يك قاشق چايخوري ريحان خشك يك قاشق چايخوري آويشن يك قاشق چايخوري پودر پياز يك قاشق چايخوري پودر سير ۵ قاشق غذاخوري كره نصف يك پياز كوچك خرد شده دو حبه سير له شده يك فلفل قرمز‌رنگ كوچك خرد شده سه شاخه كرفس متوسط خردشده ۴۵۰ گرم ميگوي منزه شده ۲۲۵ گرم پنير خامه اي (در دماي اتاق) نصف واحداندازه گيري خامه ۱۱۰ گرم پنير پارمزان نمك و فلفل به ميزان لازم نان تست براي خوردن شيوه تهيه: 1 . براي تهيه چاشني كاجون، بيداد ميكرد را روي ۱۸۰ درجه سانتيگراد تهيه كنيد . يك ظرف متوسط را با مقداري كره چرب كنيد و روي سيني بي دادميكرد بگذاريد . پاپريكا، فلفل قرمز، پونه، ريحان، آويشن، پودر پياز و پودر سير را در يك كاسه كوچك ادغام فرماييد . مخلوط را اينك كنار بگذاريد . 

راه اندازي فست فود
روش تنظيم ميگوي كاجون تند و خوشمزه 2 . كره را در يك ماهيتابه نچسب ميانگين انداخته و روي حرارت قرار دهيد . آن را گرم نمائيد تا شروع به كف كردن كند . پياز و سير را طولاني تر فرماييد و بپزيد تا زمانيكه پياز شفاف شود (حدود ۳ دقيقه) فلفل قرمز رنگ و كرفس خرد شده را هم پا با مخلوط ادويه كاجون بيش تر نمائيد . ۵ دقيقه ديگر بپزيد يا اين كه تا زماني كه صيفي جات استارت به نرم و قهوه‌اي شدن كنند . 
طرز تهيه و تنظيم ميگوي كاجون تند و خوشمزه 3 . ميگو را اضافه نمائيد و يك دقيقه ديگر بپزيد . حرارت را اندك نماييد . 
طرز تهيه ميگوي كاجون تند و خوشمزه 4 . پنير خامه اي، خامه و سه چهارم پنير پارمزان را نيز بيش تر فرماييد و هم بزنيد تا زماني كه يك دست شوند . نمك و فلفل به مقدار كافي بپاشيد . 
طريق تهيه ميگوي كاجون تند و خوشمزه 5 . مخلوط را در ظرف موضوع نظرتان بريزيد و باقيمانده پنير پارمزان را روي آن بپاشيد . 
شيوه تهيه ميگوي كاجون تند و خوشمزه 6 . ۲۰ دقيقه يا اين كه تا وقتي كه قهوه‌اي طلايي و معطر شود درون بيداد مي كرد بپزيد . با احتياط ظرف را از بيداد مي كرد درآوريد و اجازه دهيد ۵ دقيقه بماند و بعد از آن ميل كنيد . 
روش تهيه و تنظيم ميگوي كاجون تند و خوشمزه 7 . اين غذا را گرم و ياور با كراكر يا اين كه نان آزمايش ميل فرماييد و لذت ببريد! 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/29  ساعت: ۰۸

قبل از تمامي چيز: گويند در روم باستان دكه‌هاي فروش نان و زيتون وجود داشته‌اند . در شرق آسيا مغازه‌هايي بوده‌اند كه حرفه خارجي فراهم مي‌فروختند . در خاورميانه از سال‌هاي به دور دكه‌هاي فروش فلافل داير بوده‌اند . در كشورهاي غرب افريقا هم از قديم بروشت مي‌فروختند كه نوعي كباب چوبي ميباشد . 

راه اندازي فست فود
1 . فست فود به‌شكل امروزي در هفتم جولاي1912 در ايالات متحده متولد شد . در اين روز رستوراني به‌نام«اتومات» در نيويورك بهره‌برداري شد . آنها غذاهاي مهيا را در محفظه‌هاي گرم كننده‌ي شيشه‌اي قرار مي‌دادند و مشتريان از طرز دستگاه‌‌هاي سكه‌اي مبادرت به خريد آنها مي‌كردند . بالاي در ورودي رستوران‌هاي خودكار متن بود:«ما عمل ما‌درها را قليل كرده‌ايم .» 
2 . در سال 1940 رمز و كله‌ي «مك دونالد» پيدا شد . 
3 . مي گويند كه همبرگر دربين سال‌هاي ۱۸۸۵ تا ۱۹۰۴ در ايالات متحده ابتكار عمل شده، البته ريشه‌هاي اين طعام به‌‌‌ سمت اقيانوس اطلس گشوده ميگردد كه پاتريك مك‌دونالد از آن‌جا آمده‌ بود؛ از بندر هامبورگ . جايي كه غذايي با اسم استيك هامبورگ با گوشت چرخ‌كرده، به‌عنوان يكي از غذاهاي مطبوع و ولي گران‌قيمت ابتكار شده‌ بود، ولي در واقع اين روس‌ها بودند كه اين غذاي جديد را با عنوان استيك تارتار در سال‌هاي ابتدايي قرن نوزدهم به بندر هامبورگ آوردند . 
4 . باز نيز به شرق مي‌رويم . قرن ۱۲ ميلادي هنگامي كه چنگيز خان مغول درگير كشورگشايي‌هايش بود، سربازان مغولي غذاي خودشان را به‌صورت گوشت كوبيده ياور خود مي‌بردند . 
5 . سربازان داريوش (486-521 پيش از ميلاد) نوعي نان پهن را روي سپرهاي خود مي‌پختند و روي آن را با پنير و رطب مي‌پوشاندند . يوناني‌ها پختن چنين نان‌هايي را از ايرانيان آموختند . اين نان از يونان به روم رفت و در جنوب ايتاليا معمول شد . پيتزا از روم به جنوب ايتاليا رويه يافت، البته تا مدت‌ها آن را غذاي فقيران مي‌ناميد‌ند . تا اين كه در سال 1889 يك آشپز درباري به نام «رافائل اسپوزيتو» پنير و گوجه فرنگي را در مخلوط پيتزا وارد كرد . «ملكه مارگريتا» مضاعف خوشش آمد و آهسته آهسته همه‌ي مردم به تناول كردن چنين پيتزايي روي آوردند . به اين ترتيب، پيتزاي «مارگريتا» به مشهورترين پيتزاي ايتاليايي تبديل شد؛ پيتزايي كه به‌خاطر داشتن پنير، به پيتزاي اهل ايران بيش‌تر شباهت دارد . 
تاريخچه‌ فست فود 6 . خسرو معتضد معتقد است كه ساندويچ تناول كردن درايران متداول نبوده، صرفا قزاق‌هايى كه جلوى در سفارت‌خانه‌ها و اماكن دولتى و خانه‌ي اعيان و اشراف شيفت مى‌داده‌اند، آن گاه از تناول كردن آبگوشت ظهر، گوشت و سيب زمينى، نخود و لوبيا، ليموعمانى،گوجه فرنگى و پياز درون ديزي را با گوشت‌كوب محكمي كوبيدند و آن را لاى يك نان سنگك دو آتشه‌ي خشخاش زده‌ي گران قدر مي‌گذاشتند، قطعات پياز را هم با رمز نيزه ريز مي‌كردند و روى گوشت كوبيده مي‌ريختند، بعد از آن نان سنگ را به‌صورت لوله‌اى در مي‌آوردند با لقمه‌هاى كله گربه‌اي نان و گوشت مزبور را كه چاشني و دارچين متعددي نيز روي آن ‌ريخته‌ شده بود، مى‌خوردند . اما شايد لقمه‌هاي نان و پنير را هم كه از دير باز در ايران مرسوم بوده، بتوان نوعي فست فود ناميد . 
در اوايل دهه‌ي 1340 ، همبرگر وارد بازار غذاي ايران شد . «تاپس همبرگر» در بلوار ناهيد، اولين همبرگرها را با بهاي سه تومان ، عرضه ‌كرد كه با يك بطري پنج ريالي نوشابه و يك پاكت سيب‌زميني ، 40 ريالي ميشد . زماني همبرگر تاپس غذاي خود را گران كرد شهرداري دستور رجوع و برگشت به بهاي قديمي را بخشيد كه صاحب و مالك همبرگرفروشي پايين توشه نرفت و به جاي همبرگر ، پيتزا عرضه كرد كه گران‌تر بود . 
تاريخچه فست فود فست‌ فود (fast food) يا اين كه غذاي آماده، غذايي مي باشد كه تقريبا به صورت مخصوص در رستوران‌هاي فست‌ فود عرضه مي‌‌شود . گونه هاي ساندويچ، همبرگر، چيزبرگر و ديگر گونه هاي برگرها، ماهي و ميگوي سوخاري، هات‌داگ، فيله ‌استيك گوشت يا اين كه مرغ، سيب‌زميني سرخ‌ كرده، مرغ سوخاري، ناگت مرغ، تاكو (نوعي غذاي مكزيكي)، اشكال پيتزا و انواع سالاد در فهرست‌ غذاي رستوران‌هاي فست‌ فود به ديده مي‌‌خورد . در اين رستوران‌ها، غذاي از پيش فراهم را در بازه زماني كوتاهي بعد از آن از سفارش، به مشتري تحويل مي‌‌دهند . 
خيلي از اين رستوران‌ها، رستوران‌هاي حقيقي نيستند، زيرا جايي براي نشستن و طعام خوردن ندارند . از اين لحاظ عمده مشابه يك مغازه عرضه مواد غذايي مي‌باشند . همچنين اكثر زمان ها رستوران‌هاي فست ‌فود گزيده از يك اداره زنجيره‌اي مي باشند . 
از آنجايي ‌كه خط مش اندازي فروشگاه‌هاي فست‌ فود نياز به تجهيزات چنداني ندارد و فضاي بزرگي نيز نمي‌خواهد، نمونه‌هاي فردي و غيروابسته آن، مخصوصا در كشورهاي درحال بسط مانند مرز و بوم خودمان، رو به افزايش مي‌باشد . 
در مقابله با موج حملاتي كه مقابل صنعت فست‌ فود صورت مي‌‌گيرد، صاحبان اين صنعت پُرسود خيلي عملكرد كرده‌اند تا عبارت فست ‌فود (fast food) را از ذهن مردم تميز كنند و به جاي آن عبارت "رستوران‌هاي سرويس ها فوري" را جا بيندازند، اما مردمان در سرتاسر جهان به اين نوع طعام مي‌‌گويند: "فست ‌فود" . 
امروزه عبارت فست ‌فود تبديل به نماد زندگي مدرن و ماشيني انسان‌ها شده است . جف آردر مي‌‌گويد: ما در زمانه‌‌اي زندگي مي كنيم كه پيتزا زودتر از نيروي پليس به خانه‌هايمان مي‌‌رسد .تاريخچه‌ فست فود نسل حاضر ايالات متحده را نسل فست ‌فود مي‌نامند، اما برخلاف آنچه فكر مي‌‌كنيم، عرضه پر سرعت غذاهاي حاضر و آماده، پيشينه تاريخي داراست و مختص قرن حاضر نيست . 
در روم باستان، دكه‌هاي فروش نان و زيتون وجود داشته مي‌باشد . در شرق آسيا مغازه‌هايي بوده‌اند كه رشته ‌فرنگي فراهم عرضه مي‌‌كردند . در خاورميانه، از سال‌هاي دور تا روز جاري دكه‌هاي فروش فلافل را داشته‌ايم . در هند دير باز انواع اغذيه فراهم وجود داشته هست . در كشورهاي غرب آفريقا هم از قديم‌ الايام، بروشت مي‌‌فروختند كه نوعي كباب چوبي مي‌باشد . 
البته فست ‌فود به شكل امروزي دقيقا در هفتم جولاي 1912 و در ايالات متحده متولد شد . در اين روز رستوراني با نام "اتومات" در نيويورك افتتاح شد كه در واقع نوعي كافه ‌تريا بود . 
آنها غذاهاي از پيش مهيا را در محفظه‌هاي گرم ‌كننده شيشه‌اي قرار مي‌‌دادند و مشتريان از نحوه دستگاه‌هاي سكه‌اي مبادرت به خريد آن مي‌‌كردند . 
اتوماتيك خيلي زود شعبات متعددي در كناره و كنار آمريكا بهره برداري كرد و 20 سال بي ‌رقيب باقي ماند . بالاي در ورودي رستوران‌هاي خود كار متن بود: "ما كار مادر‌ها را قليل كرده‌ايم ." 
بعد از آن از اتومات نوبت به كمپاني آمريكايي "وايت‌كسل" (قلعه سفيد) رسيد كه همبرگرهايش فقط پنج سنت ارزش داشت كه براي مشتريان واقعا به صرفه بود . آنها علاوه بر اينكه بها را حسابي پايين آورده بودند، ابداع ديگري نيز داشتند: خط ساخت خوراك را به شكلي تعبيه كرده بودند كه تمام مشتريان مي‌ توانستند خيلي سهل وآسان روش فراهم كردن خوراك را ببينند . 
در سال 1940 رمز و كله "مك‌دونالد" پيدا شد كه امروزه نامش مترادف و هم معني با صنعت فست ‌فود مي‌باشد . برادران مك‌دونالد، ديك و مك، با يك باربكيو شروع كردند . منتها ديگر ضروري نبود كه مشتريان براي تهيه غذا از خودروي خويش پياده شوند . 
برادران مك‌دونالد آن‌گاه از 8 سال وقتي كه ديدند اكثر سودشان از فروش همبرگر است، رستوران‌شان را سه ماه بستند و هنگامي در سال 1948 مجدداً آن را افتتاح كردند، منوي‌شان كوتاه و ساده گرديده بود: همبرگر، سيب‌زميني سرخ‌كرده، يكسري جور شيك، قهوه و كوكا كولا كه اما همه از گذشته مهيا و بسته ‌بندي گرديده بودند . 
ديگر ضروري كمبود كه فروشندگان درانتظار پيشنهاد مشتريان بمانند . ارزش هر همبرگر 15 سنت بود كه مي‌‌شد نصف قيمت جاهاي ديگر . 
در سال 1961 يكي از اشخاصي كه در عمل تنظيم اشكال شيك بود، امتياز مك‌دونالد را خريد و ايده‌هاي خويش را در آن توسعه و گسترش اعطا كرد و آن را متحول كرد . اسم اين شخص "ري كراك"بود و اين پاراگراف هم وابسته به اوست: براي شعور زيبايي مو جود در گوجه فرنگي باطن يك همبرگر به دسته خاصي از فهم و شعور نياز مي‌باشد . آن‌گاه از مك‌دونالد، فست ‌فودهاي زنجيره‌اي زيادي ظهور كردند كه البته خاستگاه بخش اعظم آن‌ها ايالات متحده بود . 
همبرگر هم في مابين سال‌هاي ۱۸۸۵ تا ۱۹۰۴ در ايالات متحده نوآوري شد، ولي ريشه‌هاي اين غذا به‌‌‌ سمت اقيانوس اطلس گشوده ميگردد كه پاتريك مك‌دونالد از آن‌جا آمده‌ بود؛ از بندر هامبورگ . جايي كه غذايي با نام استيك هامبورگ با گوشت چرخ‌كرده، به‌عنوان يك عدد از غذاهاي مطبوع و اما لوكس نوآوري شده‌ بود، اما در واقع اين روس‌ها بودند كه اين غذاي جديد را با تيتر استيك تارتار در سال‌هاي ابتدايي قرن نوزدهم به بندر هامبورگ آوردند . 
فست‌فود در ادوار تاريخ قرن ۱۲ ميلادي وقتي كه چنگيز خان مغول سرگرم كشورگشايي‌هايش بود، سربازان مغولي غذاي خودشان را به‌صورت گوشت كوبيده يار خويش مي‌بردند . 
سربازان داريوش (486-521 پيش از ميلاد) هم نوعي نان پهن را روي سپرهاي خود مي‌پختند و روي آن را با پنير و رطب مي‌پوشاندند . 
يوناني‌ها پختن چنين نان‌هايي را از ايرانيان آموختند . اين نان از يونان به روم رفت و در جنوب ايتاليا معمول شد . پيتزا از روم به جنوب ايتاليا راه و روش يافت، اما تا مدت‌ها آن را غذاي فقيران مي‌ناميد‌ند . 
خسرو معتضد معتقد هست كه ساندويچ تناول كردن در ايران همگاني نبوده، تنها قزاق‌هايى كه جلوى در سفارتخانه‌ها و اماكن دولتى و خانه‌ي اعيان و اشراف كشيك مى‌داده‌اند، آن گاه از ميل كردن آبگوشت ظهر، گوشت و سيب زمينى، نخود و لوبيا، ليموعمانى،گوجه فرنگى و پياز درون ديزي را با گوشت‌كوب محكمي كوبيدند و آن را لاى يك نان سنگك دو آتشه‌ خشخاش زده‌ تعالي مي‌گذاشتند . 
قطعات پياز را هم با سر نيزه ريز مي‌كردند و روى گوشت كوبيده مي‌ريختند، آن گاه نان سنگ را به‌صورت لوله‌اى در مي‌آوردند با لقمه‌هاى كله گربه‌اي نان و گوشت مزبور را كه ادويه و دارچين زيادي نيز روي آن ‌ريخته‌ شده بود، مى‌خوردند . اما احتمال دارد لقمه‌هاي نان و پنير را هم كه از دير باز در كشور‌ايران مرسوم بوده، بتوان نوعي فست فود ناميد . 
در اوايل دهه‌ 1340، همبرگر وارد بازار غذاي ايران شد . «تاپس همبرگر» در بلوار ناهيد، او‌لين همبرگرها را با بهاي سه تومان ، عرضه ‌كرد كه با يك بطري پنج ريالي نوشابه و يك پاكت سيب‌زميني ، 40 ريال ميشد . هنگامي همبرگر تاپس غذاي خود را گران كرد شهرداري دستور بازگشت به بهاي كهن را اعطا كرد كه صاحب همبرگرفروشي تحت توشه نرفت و به جاي همبرگر، پيتزا عرضه كرد كه گران‌تر بود . 


:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/28  ساعت: ۰۹


گرچه قورمه سبزي به ميزان خورش قيمه در بين غذاهاي نذري فراواني ندارد اما به هر اكنون ممكن است بتوان آن را بخشي از سه غذاي معمول نذري روزهاي محرم به شمار آورد .معمولا بيشتر از همگي غذاهاي نذري كار و وقت مي موفقيت . 
زيرا سبزي دارد و تميز كردن و خرد كردن و سرخ كردن سبزي، دوران و انرژي مي برد . اما با اين هم اكنون خيلي از عزاداران هر سال قورمه سبزي نذر امام (ع) مي كنند . چرا كه در مقايسه با ساير غذاهاي نذري ماه محرم، دوستداران خاص خودش را دارااست . 
مواد لازم براي 100 نفر 
گوشت گوسفندي 8 كيلو گرم لوبيا قرمز‌رنگ 2 كيلو گرم پياز 10 كيلو گرم ليمو عماني 1 كيلو گرم سبزي قورمه 10 كيلو گرم برنج 15 كيلو گرم روش تنظيم خورشت قورمه سبزي نذري خوشمزه روش تهيه خورشت قورمه سبزي 1 . لوبياها را بشوييد و بگذاريد بپزد .گوشت گوسفندي را نيز پاك نمائيد و به اندازه خورشي خرد فرماييد . پيازها را خرد فرماييد و كناري بگذاريد . سبزي قورمه را نيز منزه نماييد و سپس از شستن خرد فرماييد و در روغن سرخ فرماييد . ديگي مهيا كنيد و گوشت را همپا با مقداري روغن در آن بريزيد و تفت دهيد .به گوشت در حالا سرخ شدن پياز نيز بيشتر فرماييد . 

تجهيزات فست فود
2 . ريختن زردچوبه نيز فراموش نكنيد . .سپس سبزي سرخ گرديده و لوبياي پخته را نيز بيفزاييد . حالا مقداري آب بريزيد و در ديگ را بگذاريد و صبر كنيد تا گوشت بپزد و خورش جا بيفتد نيم ساعت گذشته از نقطه نهايي پخت ،بعد از اين‌كه از پختن گوشت مطمئن شديد ،نمك به همرااه با ليمو عماني بيشتر نماييد . 
3 . براي اينكه خورش خوشمزه تر شود لوبياها را به جاي پختن آن‌گاه از شستن و كم آب كردن ،5 تا 6 دقيقه در تابه اي سواي روغن كه از پيشين گرم كرده ايد تفت دهيد .البه لوبياها را بايستي تر و تميز نيز بزنيد تا نسوزد . مراقب باشيد اندازه شنبليله سبزي فراوان نباشد چون خورش تلخ مي شود . 
4 . در‌صورتي‌كه گشنيز سبزي قورمه را زياد بريزيد خورش پاره اي شيرينتر مي شود . برخي ها اصولاً آن را حذف مي نمايند . در ادغام سبزي قورمه، با اعتنا به فصل،اسفناج يا برگ چغندر مي ريزند . حال كه فصل زمشتان است از اسفناج استعمال نماييد اسفناج به خورش لعاب مي دهد . 
5 . به هر كيو گرم سبزي 5 تا 6 شاخه پيازچه نيز بيفزاييد . پيازچه طعم خورش را خوشمزه مي كند . سبزي خورش قورمه را خيلي سرخ نكنيد زيرا تلخ مي شود . براي پخت قورمه سبزي در حجم فراوان معمولاً لوبيا را از قبل نمي پزند آن را از شب قبلي تر كرده و هم زمان با سبزي به گوشت اضافه مي نمايند ولي در اين فيس ديگر نمي شود لوبيا را تفت بخشيد . 
6 . درصورتي كه علاوه بر ليمو عماني درسته از پودر ليمو عماني هم بيشتر فرماييد خورش خوش مزه تر مي شود . برخي ها علاوه بر ليمو عماني آبليمو ترش يا اين كه آبغوره نيز مي ريزند . :
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/26  ساعت: ۰۸

با اعتنا به استارت شدن فصل سوز و سرما و لزوم پي بردن اين‌كه به كارگيري از چه گياهان براي خودداري از ابتلا به سوز و سرما خوردگي و يا در فيس ابتلا به اين قبيل بيماريها مصرف آنها اثر گذار مي باشد از بخش گياهان دارويي ميوه جات و خوراكيهايي را به شما معرفي خوا‌هيم كرد كه هم با خاصيت آن‌ها بيشتر آشنا شويد و نيز از خواص اعجاب انگيز آنها استفاده كافي را برده و تن درستي را با مصرف گياهان دارويي از آن خود كنيد . 

راه اندازي فست فود
در ضمن براي اطلاعاي بخش اعظم درباره داروهاي گياهي و گياهان دارويي مي توانيد به بخش هاي مربوطه مراجعه نمائيد و ما را با نظرات سازنده خويش ارشاد كنيد . 

در اين مطلب شما را با شلغم اكثر آشنا خوا‌هيم كرد . 


شلغم TURNIP اسم علمي Brassica Napus گياه شناسي 

شلغم گياهي ميباشد با برگهاي ناصاف و بريدگيهاي فراوان به رنگ سبز و سپيد . ريشه آن غده اي و به شكل هاي گرد و يا دراز به رنگ سپيد با لكه هاي بنفش مي باشد . 

ميوه شلغم نظير غلافي باريك و دراز هست كه در آن تعدادي دانه سياه وجود داراست . شلغم در هواي سرد دوچندان خوب رشد مي كند و احتمالا علت آن باشد كه براي درمان بيماريهايي كه در فصل سرما مضاعف مي باشد و بيماريهاي تنفسي بكار مي رود . 
خواص داروئي: 

شلغم از نظر طب قديم كشور‌ايران گرم و خيس مي باشد . 
خاصيت شلغم آنقدر مضاعف مي باشد كه مي توانايي اعلام كرد اين گياه براي هر دردي درمان است و در صورتي‌كه مردم مي دانستند كه اين گياه چقدر فايده درد تمام باغچه هاي خانه خويش را شلغم ميكاشتند و هر روزه از آن استعمال مي كردند . 


1)شلغم مقوي مي‌باشد . 
2)شلغم اشتها آور است . 
3)شلغم ضعف جنسي را درمان كرده و اسپرم را مضاعف مي كند . 
4)شلغم سرفه را تسكين مي دهد . 
5)ترشي شلغم شايسته ترين نوع ترشي است چون مقوي معده و روده ها و اشتها آور مي‌باشد . 
6)آب شلغم قند خون را پائين مي آورد . 
7)تخم شلغم را در صورتي‌كه سرخ كرده و بخوريد براي ضعف جنسي موثر است . 
8)اگر گلو درد داريد آب پخته شلغم را قرقره كنيد . 
9)خوردن آب شلغم درمان كننده جوش صورت هست . 
10)آنهايي كه ياد ضعيف دارا هستند مسلما بايستي شلغم بخورند زيرا اثبات شده مي باشد كه شلغم حافظه را تقويت مي كند . 
11)شلغم شبكه هاي مردمي كوري را درمان مي كند . 
12)شلغم بعلت داشتن ويتامين B1 علاج كم خوني است . 
13)شلغم براي پرورش و نمو استخوانها اثرگذار است بدين ترتيب زنان آبستن و شيرده به طبع مي بايست از آن استعمال كنند . 
14)زن باردار اي كه در بازه زماني بارداري شلغم خورده باشد نوباوه اش زودتر رشد كرده ، زودتر سخن مي زند و چه بسا زودتر راه و روش مي افتد و در پيش‌روي امراض مقاومت بيشتري خواهد داشت . 
15)آنهايي كه غده تيروئيدشان كم ترشح مي كند مي بايست حتما شلغم بخورند چون شلغم بعلت داتشن يد مضاعف ترشحات غده تيروئيد را تنظيم مي كند . 
16)شلغم مهم‌ترين گياه ضد سرطان ميباشد و حتي توسعه و گسترش سرطان را متوقف مي كند . 
17)شلغم درمان بسياري از بيماريهاي پوستي ميباشد . 
18)شلغم پخته شايسته ترين دارو براي برونشيت مي‌باشد . 


و بالاخره سعي كنيد كه در فصل فصل‌زمستان براي پيشگيري از آنفو لانزا و بيماريهاي تنفسي اقلا تعدادي بار در هفته شلغم بخوريد شلغم پخته بهترين صبحانه ميباشد . تن را تميز كرده و مواد سمي را ازبدن خارج مي سازد .همان گونه كه در بالا گفته شد آب شلغم ناپخته خواص بيشتري از شلغم پخته داراست بشرطي كه معده شما را اندوهگين نكند . 
خواص شلغم از حيث احاديث : 

هيچكس نيست مگر آنكه رگي از جذام در او مي باشد و شلغم آنرا ذوب ميكند و قصه شده كه آن را در فصلش بخوريد كه هر دردي را از شما مي برد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/25  ساعت: ۰۸

ميگو پلوي بوشهري يكي از بهترين غذاهاي ايراني دريايي و همان‌طور كه از نامش پيداست، مربوط به خطه جنوب كشور‌ايران مي باشد . در قبلي اين خوراك مختص به جنوب مرزوبوم بود، ولي با توجه به اين كه مصرف ميگو در سراسر كشور‌ايران مرسوم شده، اين غذا هم به نوعي همه‌گير گرديده است . مي‌توان اذعان كرد اين طعام بخشي از غذاهاي مقرون به صرفه به شمار مي‌رود؛ در تهيه‌ي اين طعام به سراغ ميگوهاي ريزي مي رويم كه ارزش تقريبا قابل قبولي دارا‌هستند . به همين استدلال با تهيه و تنظيم اين طعام مي‌توان با صرف هزينه‌اي نسبتاً اندك و مطلوب به توصيه پزشكان مبني بر به كارگيري از غذاهاي دريايي گوش بخشيد . 

راه اندازي فست فود
ميگو به عامل امگا ۳ متعددي كه داراست مي‌تواند از پيدايش آلزايمر و نقص‌ حواس در پيري دوري و هم‌چنين تا حدودي فشار خون را نيز در اختيار گرفتن نمايد . ميگو علاوه بر اين ميتواند يه خرده از آهن موضوع نياز بدن شما را نيز تأمين نمايد . بد نميباشد به اين موضوع نيز اشاره كنيم كه در ميگو ماده‌اي به اسم سلنيوم وجود داراست كه احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ و سرطان خون را در اشخاص كاهش مي‌دهد . 
به ادله بعدها يه خرده كه ميگوهاي مورد به كارگيري در ميگو پلو دارند، سفارش ما اين مي باشد كه در منزه كردن آنها غايت توجه را به فعاليت ببريد و همگي ضايعات جانور در آن ها را منزه كنيد . براي پخت ميگو پلوي بوشهري، دستور پخت‌هاي مختلفي وجود داراست كه تاحدودي هم مشابه يكديگر هستند . مواد مورد نياز براي پخت اين خوراك مشتمل بر ميگو، برنج، پياز، سير، گشنيز، رب گوجه فرنگي، زعفران و… ميباشد . بايد اين را نيز بگوييم كه در برخي گونه هاي ميگو پلو كه كاملاً ايراني هستند، مي‌توان سيب زميني نگيني گرديده و كشمش هم مشاهده كرد . 
از آنجا كه كالري اين خوراك تا حدودي بالاست و جزء غذاهاي سنگين به شمار مي‌رود، سفارش ميشود آن را براي وعده ناهار ميل نمائيد . معمولاً اين طعام يار با ترشي‌هايي كه تند هستند سرو مي‌شود . به عنوان نوشيدني نيز مي‌توان به سراغ شربت‌هاي خانگي رفت . ولي عمده جنوبي‌ها اين طعام را با نوعي نوشيدني‌ به اسم «زينتو» ميل مينمايند كه آب توتي شبيه به شاتوت است . 
رعايت بعضي نكات ميتواند به طبخ خوبتر ميگو پلو كمك نمايد . براي مثال خوب تر است براي تهيه و تنظيم اين طعام به سراغ ميگوهاي بلندمرتبه و درشت نرويد . علاوه بر اين، ادويه‌هاي اين طعام كه مشتمل بر زردچوبه، فلفل قرمز و گرد ليمو مي باشند را به هيچ وجه از مداد نيندازيد . بسياري از اشخاص براي رويا رويي با بوي ميگو از اين ادويه‌ها يا سير و پياز به كارگيري ميكنند كه نبايد آنها را ناديده گرفت . 
اگر كلسترول داريد مي‌توانيد براي پخت اين غذا به سراغ روغن زيتون برويد و مواد اوليه را به بازه زماني يك تا دو دقيقه به خوبي در آن تفت دهيد . در كنار اين موضوع، سفارش ميشود كه براي كنترل چربي خون، در كنار ميگو پلو از آب كرفس استعمال فرماييد . براي رويارويي با يبوست هم خوبتر مي باشد در اين خوراك به سراغ برنج قهوه‌اي برويد و فيبر دريافتي‌تان را ارتقاء دهيد . همينطور براي رفع يبوست مي‌توانيد از سبزي‌هاي تازه و ولي كاهو هم يار طعام استفاده نمائيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/24  ساعت: ۰۹

تعريف ساندويچ نوعي غذاست كه از نان و مواد درون نان (موادي مثل يك يا دو برش گوشت، مرغ، سوسيس، كالباس، همبرگر، پنير، سبزيجات، چاشني جات و سس) تشكيل يافته است . در بيشتر كشورها، ساندويچ داراي دو يا اين كه چند برش نان است كه لابلاي آن مواد باطن ساندويچ (كه در بالا ذكرشد) قرار مي گيرد . در اسكانديناوي، ساندويچ ها صرفا يك برش نان دارا هستند كه روي به عبارتي يك برش، مواد ساندويچ قرار مي گيرد . 
راه اندازي فست فود
اين خوراك، در بازه زماني جان مونتاگو، ارل چهارم، به اسم ساندويچ درآمد . گرچه بعيد هست كه مونتاگو خود، ساندويچ را ابداع كرده باشد . گفته گرديده كه او اين فرم خوراك را به اين برهان دوست داشت كه مي توانست ضمن خوراك خوردن، قمار هم بازي نمايد . 
اما امروزه برخي انواع ساندويچ را به هيچ عنوان نمي توان در دست گرفت؛ زيرا به طور كامل گشوده ميباشند . بنابراين ايده مونتاگو با باخت مواجه شده ميباشد . اينگونه ساندويچ ها را يا بايد با ياري وسائل غذاخوري و يا دست كم با استفاده از هر دو دست خورد . 
در برخي كشورها، طريقه ميل كردن ساندويچ را صرفا با استعمال از وسائل غذاخوري، صحيح مي دانند . 
در پيك نيك ها و گردش ها، معمولاً با خويش ساندويچ مي مارك . در محل كار، مدرسه و جاهاي ديگر، براي ناهار ساندويچ مي خورند . اما به ياد داشته باشيم كه در شراي توجه حتمي چهره نگيرد، محتويات ساندويچ به سادگي فاسد مي شوند . 
گونه هاي ساندويچ ها ساندويچ ها از حيث شكل ظاهري، نحوه پيچيدن و مواد داخلشان با نيز فراوان تفاوت دارا هستند . هر شكلي از ساندويچ را نمي شود با هر ماده دلخواهي لبريز كرد! مواد باطن ساندويچ ساندويچ تنوري (گوشت ريز گرديده باطن سس تنوري) مرغ ساندويچ تخم مرغ (سرخ شده، خاگينه با شير، سالاد تخم مرغ) پنير كبابي همبرگر هات داگ استيك 
ساندويچ سبزيجات ساندويچ سبزيجات، يكي از داراي شهرت ترين گونه هاي ساندويچ در مملكت هند به شمار مي رود . اين گونه ساندويچ از اشكال صيفي جات تنظيم مي شود . اغلب، گوجه فرنگي ماده با اهميت اين ساندويچ را تشكيل مي دهد . اما سيب زميني، چغندر و پياز هم مورد به كارگيري قرار مي گيرد . اين ساندويچ را با نان و گونه هاي مواد افزودني تهيه مي نمايند . مثلاً ساندويچ آزمايش صيفيجات و ساندويچ پنيري سبزيجات، دو نوع از اين ساندويچ مي باشند . 

:
برچسب‌ها:

[ ]