نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
تجهيزات فست فود
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
آرشيو
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/29  ساعت: ۰۵

قبل از تمامي چيز: گويند در روم باستان دكه‌هاي فروش نان و زيتون وجود داشته‌اند . در شرق آسيا مغازه‌هايي بوده‌اند كه حرفه خارجي فراهم مي‌فروختند . در خاورميانه از سال‌هاي به دور دكه‌هاي فروش فلافل داير بوده‌اند . در كشورهاي غرب افريقا هم از قديم بروشت مي‌فروختند كه نوعي كباب چوبي ميباشد . 

راه اندازي فست فود
1 . فست فود به‌شكل امروزي در هفتم جولاي1912 در ايالات متحده متولد شد . در اين روز رستوراني به‌نام«اتومات» در نيويورك بهره‌برداري شد . آنها غذاهاي مهيا را در محفظه‌هاي گرم كننده‌ي شيشه‌اي قرار مي‌دادند و مشتريان از طرز دستگاه‌‌هاي سكه‌اي مبادرت به خريد آنها مي‌كردند . بالاي در ورودي رستوران‌هاي خودكار متن بود:«ما عمل ما‌درها را قليل كرده‌ايم .» 
2 . در سال 1940 رمز و كله‌ي «مك دونالد» پيدا شد . 
3 . مي گويند كه همبرگر دربين سال‌هاي ۱۸۸۵ تا ۱۹۰۴ در ايالات متحده ابتكار عمل شده، البته ريشه‌هاي اين طعام به‌‌‌ سمت اقيانوس اطلس گشوده ميگردد كه پاتريك مك‌دونالد از آن‌جا آمده‌ بود؛ از بندر هامبورگ . جايي كه غذايي با اسم استيك هامبورگ با گوشت چرخ‌كرده، به‌عنوان يكي از غذاهاي مطبوع و ولي گران‌قيمت ابتكار شده‌ بود، ولي در واقع اين روس‌ها بودند كه اين غذاي جديد را با عنوان استيك تارتار در سال‌هاي ابتدايي قرن نوزدهم به بندر هامبورگ آوردند . 
4 . باز نيز به شرق مي‌رويم . قرن ۱۲ ميلادي هنگامي كه چنگيز خان مغول درگير كشورگشايي‌هايش بود، سربازان مغولي غذاي خودشان را به‌صورت گوشت كوبيده ياور خود مي‌بردند . 
5 . سربازان داريوش (486-521 پيش از ميلاد) نوعي نان پهن را روي سپرهاي خود مي‌پختند و روي آن را با پنير و رطب مي‌پوشاندند . يوناني‌ها پختن چنين نان‌هايي را از ايرانيان آموختند . اين نان از يونان به روم رفت و در جنوب ايتاليا معمول شد . پيتزا از روم به جنوب ايتاليا رويه يافت، البته تا مدت‌ها آن را غذاي فقيران مي‌ناميد‌ند . تا اين كه در سال 1889 يك آشپز درباري به نام «رافائل اسپوزيتو» پنير و گوجه فرنگي را در مخلوط پيتزا وارد كرد . «ملكه مارگريتا» مضاعف خوشش آمد و آهسته آهسته همه‌ي مردم به تناول كردن چنين پيتزايي روي آوردند . به اين ترتيب، پيتزاي «مارگريتا» به مشهورترين پيتزاي ايتاليايي تبديل شد؛ پيتزايي كه به‌خاطر داشتن پنير، به پيتزاي اهل ايران بيش‌تر شباهت دارد . 
تاريخچه‌ فست فود 6 . خسرو معتضد معتقد است كه ساندويچ تناول كردن درايران متداول نبوده، صرفا قزاق‌هايى كه جلوى در سفارت‌خانه‌ها و اماكن دولتى و خانه‌ي اعيان و اشراف شيفت مى‌داده‌اند، آن گاه از تناول كردن آبگوشت ظهر، گوشت و سيب زمينى، نخود و لوبيا، ليموعمانى،گوجه فرنگى و پياز درون ديزي را با گوشت‌كوب محكمي كوبيدند و آن را لاى يك نان سنگك دو آتشه‌ي خشخاش زده‌ي گران قدر مي‌گذاشتند، قطعات پياز را هم با رمز نيزه ريز مي‌كردند و روى گوشت كوبيده مي‌ريختند، بعد از آن نان سنگ را به‌صورت لوله‌اى در مي‌آوردند با لقمه‌هاى كله گربه‌اي نان و گوشت مزبور را كه چاشني و دارچين متعددي نيز روي آن ‌ريخته‌ شده بود، مى‌خوردند . اما شايد لقمه‌هاي نان و پنير را هم كه از دير باز در ايران مرسوم بوده، بتوان نوعي فست فود ناميد . 
در اوايل دهه‌ي 1340 ، همبرگر وارد بازار غذاي ايران شد . «تاپس همبرگر» در بلوار ناهيد، اولين همبرگرها را با بهاي سه تومان ، عرضه ‌كرد كه با يك بطري پنج ريالي نوشابه و يك پاكت سيب‌زميني ، 40 ريالي ميشد . زماني همبرگر تاپس غذاي خود را گران كرد شهرداري دستور رجوع و برگشت به بهاي قديمي را بخشيد كه صاحب و مالك همبرگرفروشي پايين توشه نرفت و به جاي همبرگر ، پيتزا عرضه كرد كه گران‌تر بود . 
تاريخچه فست فود فست‌ فود (fast food) يا اين كه غذاي آماده، غذايي مي باشد كه تقريبا به صورت مخصوص در رستوران‌هاي فست‌ فود عرضه مي‌‌شود . گونه هاي ساندويچ، همبرگر، چيزبرگر و ديگر گونه هاي برگرها، ماهي و ميگوي سوخاري، هات‌داگ، فيله ‌استيك گوشت يا اين كه مرغ، سيب‌زميني سرخ‌ كرده، مرغ سوخاري، ناگت مرغ، تاكو (نوعي غذاي مكزيكي)، اشكال پيتزا و انواع سالاد در فهرست‌ غذاي رستوران‌هاي فست‌ فود به ديده مي‌‌خورد . در اين رستوران‌ها، غذاي از پيش فراهم را در بازه زماني كوتاهي بعد از آن از سفارش، به مشتري تحويل مي‌‌دهند . 
خيلي از اين رستوران‌ها، رستوران‌هاي حقيقي نيستند، زيرا جايي براي نشستن و طعام خوردن ندارند . از اين لحاظ عمده مشابه يك مغازه عرضه مواد غذايي مي‌باشند . همچنين اكثر زمان ها رستوران‌هاي فست ‌فود گزيده از يك اداره زنجيره‌اي مي باشند . 
از آنجايي ‌كه خط مش اندازي فروشگاه‌هاي فست‌ فود نياز به تجهيزات چنداني ندارد و فضاي بزرگي نيز نمي‌خواهد، نمونه‌هاي فردي و غيروابسته آن، مخصوصا در كشورهاي درحال بسط مانند مرز و بوم خودمان، رو به افزايش مي‌باشد . 
در مقابله با موج حملاتي كه مقابل صنعت فست‌ فود صورت مي‌‌گيرد، صاحبان اين صنعت پُرسود خيلي عملكرد كرده‌اند تا عبارت فست ‌فود (fast food) را از ذهن مردم تميز كنند و به جاي آن عبارت "رستوران‌هاي سرويس ها فوري" را جا بيندازند، اما مردمان در سرتاسر جهان به اين نوع طعام مي‌‌گويند: "فست ‌فود" . 
امروزه عبارت فست ‌فود تبديل به نماد زندگي مدرن و ماشيني انسان‌ها شده است . جف آردر مي‌‌گويد: ما در زمانه‌‌اي زندگي مي كنيم كه پيتزا زودتر از نيروي پليس به خانه‌هايمان مي‌‌رسد .تاريخچه‌ فست فود نسل حاضر ايالات متحده را نسل فست ‌فود مي‌نامند، اما برخلاف آنچه فكر مي‌‌كنيم، عرضه پر سرعت غذاهاي حاضر و آماده، پيشينه تاريخي داراست و مختص قرن حاضر نيست . 
در روم باستان، دكه‌هاي فروش نان و زيتون وجود داشته مي‌باشد . در شرق آسيا مغازه‌هايي بوده‌اند كه رشته ‌فرنگي فراهم عرضه مي‌‌كردند . در خاورميانه، از سال‌هاي دور تا روز جاري دكه‌هاي فروش فلافل را داشته‌ايم . در هند دير باز انواع اغذيه فراهم وجود داشته هست . در كشورهاي غرب آفريقا هم از قديم‌ الايام، بروشت مي‌‌فروختند كه نوعي كباب چوبي مي‌باشد . 
البته فست ‌فود به شكل امروزي دقيقا در هفتم جولاي 1912 و در ايالات متحده متولد شد . در اين روز رستوراني با نام "اتومات" در نيويورك افتتاح شد كه در واقع نوعي كافه ‌تريا بود . 
آنها غذاهاي از پيش مهيا را در محفظه‌هاي گرم ‌كننده شيشه‌اي قرار مي‌‌دادند و مشتريان از نحوه دستگاه‌هاي سكه‌اي مبادرت به خريد آن مي‌‌كردند . 
اتوماتيك خيلي زود شعبات متعددي در كناره و كنار آمريكا بهره برداري كرد و 20 سال بي ‌رقيب باقي ماند . بالاي در ورودي رستوران‌هاي خود كار متن بود: "ما كار مادر‌ها را قليل كرده‌ايم ." 
بعد از آن از اتومات نوبت به كمپاني آمريكايي "وايت‌كسل" (قلعه سفيد) رسيد كه همبرگرهايش فقط پنج سنت ارزش داشت كه براي مشتريان واقعا به صرفه بود . آنها علاوه بر اينكه بها را حسابي پايين آورده بودند، ابداع ديگري نيز داشتند: خط ساخت خوراك را به شكلي تعبيه كرده بودند كه تمام مشتريان مي‌ توانستند خيلي سهل وآسان روش فراهم كردن خوراك را ببينند . 
در سال 1940 رمز و كله "مك‌دونالد" پيدا شد كه امروزه نامش مترادف و هم معني با صنعت فست ‌فود مي‌باشد . برادران مك‌دونالد، ديك و مك، با يك باربكيو شروع كردند . منتها ديگر ضروري نبود كه مشتريان براي تهيه غذا از خودروي خويش پياده شوند . 
برادران مك‌دونالد آن‌گاه از 8 سال وقتي كه ديدند اكثر سودشان از فروش همبرگر است، رستوران‌شان را سه ماه بستند و هنگامي در سال 1948 مجدداً آن را افتتاح كردند، منوي‌شان كوتاه و ساده گرديده بود: همبرگر، سيب‌زميني سرخ‌كرده، يكسري جور شيك، قهوه و كوكا كولا كه اما همه از گذشته مهيا و بسته ‌بندي گرديده بودند . 
ديگر ضروري كمبود كه فروشندگان درانتظار پيشنهاد مشتريان بمانند . ارزش هر همبرگر 15 سنت بود كه مي‌‌شد نصف قيمت جاهاي ديگر . 
در سال 1961 يكي از اشخاصي كه در عمل تنظيم اشكال شيك بود، امتياز مك‌دونالد را خريد و ايده‌هاي خويش را در آن توسعه و گسترش اعطا كرد و آن را متحول كرد . اسم اين شخص "ري كراك"بود و اين پاراگراف هم وابسته به اوست: براي شعور زيبايي مو جود در گوجه فرنگي باطن يك همبرگر به دسته خاصي از فهم و شعور نياز مي‌باشد . آن‌گاه از مك‌دونالد، فست ‌فودهاي زنجيره‌اي زيادي ظهور كردند كه البته خاستگاه بخش اعظم آن‌ها ايالات متحده بود . 
همبرگر هم في مابين سال‌هاي ۱۸۸۵ تا ۱۹۰۴ در ايالات متحده نوآوري شد، ولي ريشه‌هاي اين غذا به‌‌‌ سمت اقيانوس اطلس گشوده ميگردد كه پاتريك مك‌دونالد از آن‌جا آمده‌ بود؛ از بندر هامبورگ . جايي كه غذايي با نام استيك هامبورگ با گوشت چرخ‌كرده، به‌عنوان يك عدد از غذاهاي مطبوع و اما لوكس نوآوري شده‌ بود، اما در واقع اين روس‌ها بودند كه اين غذاي جديد را با تيتر استيك تارتار در سال‌هاي ابتدايي قرن نوزدهم به بندر هامبورگ آوردند . 
فست‌فود در ادوار تاريخ قرن ۱۲ ميلادي وقتي كه چنگيز خان مغول سرگرم كشورگشايي‌هايش بود، سربازان مغولي غذاي خودشان را به‌صورت گوشت كوبيده يار خويش مي‌بردند . 
سربازان داريوش (486-521 پيش از ميلاد) هم نوعي نان پهن را روي سپرهاي خود مي‌پختند و روي آن را با پنير و رطب مي‌پوشاندند . 
يوناني‌ها پختن چنين نان‌هايي را از ايرانيان آموختند . اين نان از يونان به روم رفت و در جنوب ايتاليا معمول شد . پيتزا از روم به جنوب ايتاليا راه و روش يافت، اما تا مدت‌ها آن را غذاي فقيران مي‌ناميد‌ند . 
خسرو معتضد معتقد هست كه ساندويچ تناول كردن در ايران همگاني نبوده، تنها قزاق‌هايى كه جلوى در سفارتخانه‌ها و اماكن دولتى و خانه‌ي اعيان و اشراف كشيك مى‌داده‌اند، آن گاه از ميل كردن آبگوشت ظهر، گوشت و سيب زمينى، نخود و لوبيا، ليموعمانى،گوجه فرنگى و پياز درون ديزي را با گوشت‌كوب محكمي كوبيدند و آن را لاى يك نان سنگك دو آتشه‌ خشخاش زده‌ تعالي مي‌گذاشتند . 
قطعات پياز را هم با سر نيزه ريز مي‌كردند و روى گوشت كوبيده مي‌ريختند، آن گاه نان سنگ را به‌صورت لوله‌اى در مي‌آوردند با لقمه‌هاى كله گربه‌اي نان و گوشت مزبور را كه ادويه و دارچين زيادي نيز روي آن ‌ريخته‌ شده بود، مى‌خوردند . اما احتمال دارد لقمه‌هاي نان و پنير را هم كه از دير باز در كشور‌ايران مرسوم بوده، بتوان نوعي فست فود ناميد . 
در اوايل دهه‌ 1340، همبرگر وارد بازار غذاي ايران شد . «تاپس همبرگر» در بلوار ناهيد، او‌لين همبرگرها را با بهاي سه تومان ، عرضه ‌كرد كه با يك بطري پنج ريالي نوشابه و يك پاكت سيب‌زميني ، 40 ريال ميشد . هنگامي همبرگر تاپس غذاي خود را گران كرد شهرداري دستور بازگشت به بهاي كهن را اعطا كرد كه صاحب همبرگرفروشي تحت توشه نرفت و به جاي همبرگر، پيتزا عرضه كرد كه گران‌تر بود . 


:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/28  ساعت: ۰۶


گرچه قورمه سبزي به ميزان خورش قيمه در بين غذاهاي نذري فراواني ندارد اما به هر اكنون ممكن است بتوان آن را بخشي از سه غذاي معمول نذري روزهاي محرم به شمار آورد .معمولا بيشتر از همگي غذاهاي نذري كار و وقت مي موفقيت . 
زيرا سبزي دارد و تميز كردن و خرد كردن و سرخ كردن سبزي، دوران و انرژي مي برد . اما با اين هم اكنون خيلي از عزاداران هر سال قورمه سبزي نذر امام (ع) مي كنند . چرا كه در مقايسه با ساير غذاهاي نذري ماه محرم، دوستداران خاص خودش را دارااست . 
مواد لازم براي 100 نفر 
گوشت گوسفندي 8 كيلو گرم لوبيا قرمز‌رنگ 2 كيلو گرم پياز 10 كيلو گرم ليمو عماني 1 كيلو گرم سبزي قورمه 10 كيلو گرم برنج 15 كيلو گرم روش تنظيم خورشت قورمه سبزي نذري خوشمزه روش تهيه خورشت قورمه سبزي 1 . لوبياها را بشوييد و بگذاريد بپزد .گوشت گوسفندي را نيز پاك نمائيد و به اندازه خورشي خرد فرماييد . پيازها را خرد فرماييد و كناري بگذاريد . سبزي قورمه را نيز منزه نماييد و سپس از شستن خرد فرماييد و در روغن سرخ فرماييد . ديگي مهيا كنيد و گوشت را همپا با مقداري روغن در آن بريزيد و تفت دهيد .به گوشت در حالا سرخ شدن پياز نيز بيشتر فرماييد . 

تجهيزات فست فود
2 . ريختن زردچوبه نيز فراموش نكنيد . .سپس سبزي سرخ گرديده و لوبياي پخته را نيز بيفزاييد . حالا مقداري آب بريزيد و در ديگ را بگذاريد و صبر كنيد تا گوشت بپزد و خورش جا بيفتد نيم ساعت گذشته از نقطه نهايي پخت ،بعد از اين‌كه از پختن گوشت مطمئن شديد ،نمك به همرااه با ليمو عماني بيشتر نماييد . 
3 . براي اينكه خورش خوشمزه تر شود لوبياها را به جاي پختن آن‌گاه از شستن و كم آب كردن ،5 تا 6 دقيقه در تابه اي سواي روغن كه از پيشين گرم كرده ايد تفت دهيد .البه لوبياها را بايستي تر و تميز نيز بزنيد تا نسوزد . مراقب باشيد اندازه شنبليله سبزي فراوان نباشد چون خورش تلخ مي شود . 
4 . در‌صورتي‌كه گشنيز سبزي قورمه را زياد بريزيد خورش پاره اي شيرينتر مي شود . برخي ها اصولاً آن را حذف مي نمايند . در ادغام سبزي قورمه، با اعتنا به فصل،اسفناج يا برگ چغندر مي ريزند . حال كه فصل زمشتان است از اسفناج استعمال نماييد اسفناج به خورش لعاب مي دهد . 
5 . به هر كيو گرم سبزي 5 تا 6 شاخه پيازچه نيز بيفزاييد . پيازچه طعم خورش را خوشمزه مي كند . سبزي خورش قورمه را خيلي سرخ نكنيد زيرا تلخ مي شود . براي پخت قورمه سبزي در حجم فراوان معمولاً لوبيا را از قبل نمي پزند آن را از شب قبلي تر كرده و هم زمان با سبزي به گوشت اضافه مي نمايند ولي در اين فيس ديگر نمي شود لوبيا را تفت بخشيد . 
6 . درصورتي كه علاوه بر ليمو عماني درسته از پودر ليمو عماني هم بيشتر فرماييد خورش خوش مزه تر مي شود . برخي ها علاوه بر ليمو عماني آبليمو ترش يا اين كه آبغوره نيز مي ريزند . :
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/26  ساعت: ۰۵

با اعتنا به استارت شدن فصل سوز و سرما و لزوم پي بردن اين‌كه به كارگيري از چه گياهان براي خودداري از ابتلا به سوز و سرما خوردگي و يا در فيس ابتلا به اين قبيل بيماريها مصرف آنها اثر گذار مي باشد از بخش گياهان دارويي ميوه جات و خوراكيهايي را به شما معرفي خوا‌هيم كرد كه هم با خاصيت آن‌ها بيشتر آشنا شويد و نيز از خواص اعجاب انگيز آنها استفاده كافي را برده و تن درستي را با مصرف گياهان دارويي از آن خود كنيد . 

راه اندازي فست فود
در ضمن براي اطلاعاي بخش اعظم درباره داروهاي گياهي و گياهان دارويي مي توانيد به بخش هاي مربوطه مراجعه نمائيد و ما را با نظرات سازنده خويش ارشاد كنيد . 

در اين مطلب شما را با شلغم اكثر آشنا خوا‌هيم كرد . 


شلغم TURNIP اسم علمي Brassica Napus گياه شناسي 

شلغم گياهي ميباشد با برگهاي ناصاف و بريدگيهاي فراوان به رنگ سبز و سپيد . ريشه آن غده اي و به شكل هاي گرد و يا دراز به رنگ سپيد با لكه هاي بنفش مي باشد . 

ميوه شلغم نظير غلافي باريك و دراز هست كه در آن تعدادي دانه سياه وجود داراست . شلغم در هواي سرد دوچندان خوب رشد مي كند و احتمالا علت آن باشد كه براي درمان بيماريهايي كه در فصل سرما مضاعف مي باشد و بيماريهاي تنفسي بكار مي رود . 
خواص داروئي: 

شلغم از نظر طب قديم كشور‌ايران گرم و خيس مي باشد . 
خاصيت شلغم آنقدر مضاعف مي باشد كه مي توانايي اعلام كرد اين گياه براي هر دردي درمان است و در صورتي‌كه مردم مي دانستند كه اين گياه چقدر فايده درد تمام باغچه هاي خانه خويش را شلغم ميكاشتند و هر روزه از آن استعمال مي كردند . 


1)شلغم مقوي مي‌باشد . 
2)شلغم اشتها آور است . 
3)شلغم ضعف جنسي را درمان كرده و اسپرم را مضاعف مي كند . 
4)شلغم سرفه را تسكين مي دهد . 
5)ترشي شلغم شايسته ترين نوع ترشي است چون مقوي معده و روده ها و اشتها آور مي‌باشد . 
6)آب شلغم قند خون را پائين مي آورد . 
7)تخم شلغم را در صورتي‌كه سرخ كرده و بخوريد براي ضعف جنسي موثر است . 
8)اگر گلو درد داريد آب پخته شلغم را قرقره كنيد . 
9)خوردن آب شلغم درمان كننده جوش صورت هست . 
10)آنهايي كه ياد ضعيف دارا هستند مسلما بايستي شلغم بخورند زيرا اثبات شده مي باشد كه شلغم حافظه را تقويت مي كند . 
11)شلغم شبكه هاي مردمي كوري را درمان مي كند . 
12)شلغم بعلت داشتن ويتامين B1 علاج كم خوني است . 
13)شلغم براي پرورش و نمو استخوانها اثرگذار است بدين ترتيب زنان آبستن و شيرده به طبع مي بايست از آن استعمال كنند . 
14)زن باردار اي كه در بازه زماني بارداري شلغم خورده باشد نوباوه اش زودتر رشد كرده ، زودتر سخن مي زند و چه بسا زودتر راه و روش مي افتد و در پيش‌روي امراض مقاومت بيشتري خواهد داشت . 
15)آنهايي كه غده تيروئيدشان كم ترشح مي كند مي بايست حتما شلغم بخورند چون شلغم بعلت داتشن يد مضاعف ترشحات غده تيروئيد را تنظيم مي كند . 
16)شلغم مهم‌ترين گياه ضد سرطان ميباشد و حتي توسعه و گسترش سرطان را متوقف مي كند . 
17)شلغم درمان بسياري از بيماريهاي پوستي ميباشد . 
18)شلغم پخته شايسته ترين دارو براي برونشيت مي‌باشد . 


و بالاخره سعي كنيد كه در فصل فصل‌زمستان براي پيشگيري از آنفو لانزا و بيماريهاي تنفسي اقلا تعدادي بار در هفته شلغم بخوريد شلغم پخته بهترين صبحانه ميباشد . تن را تميز كرده و مواد سمي را ازبدن خارج مي سازد .همان گونه كه در بالا گفته شد آب شلغم ناپخته خواص بيشتري از شلغم پخته داراست بشرطي كه معده شما را اندوهگين نكند . 
خواص شلغم از حيث احاديث : 

هيچكس نيست مگر آنكه رگي از جذام در او مي باشد و شلغم آنرا ذوب ميكند و قصه شده كه آن را در فصلش بخوريد كه هر دردي را از شما مي برد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/25  ساعت: ۰۵

ميگو پلوي بوشهري يكي از بهترين غذاهاي ايراني دريايي و همان‌طور كه از نامش پيداست، مربوط به خطه جنوب كشور‌ايران مي باشد . در قبلي اين خوراك مختص به جنوب مرزوبوم بود، ولي با توجه به اين كه مصرف ميگو در سراسر كشور‌ايران مرسوم شده، اين غذا هم به نوعي همه‌گير گرديده است . مي‌توان اذعان كرد اين طعام بخشي از غذاهاي مقرون به صرفه به شمار مي‌رود؛ در تهيه‌ي اين طعام به سراغ ميگوهاي ريزي مي رويم كه ارزش تقريبا قابل قبولي دارا‌هستند . به همين استدلال با تهيه و تنظيم اين طعام مي‌توان با صرف هزينه‌اي نسبتاً اندك و مطلوب به توصيه پزشكان مبني بر به كارگيري از غذاهاي دريايي گوش بخشيد . 

راه اندازي فست فود
ميگو به عامل امگا ۳ متعددي كه داراست مي‌تواند از پيدايش آلزايمر و نقص‌ حواس در پيري دوري و هم‌چنين تا حدودي فشار خون را نيز در اختيار گرفتن نمايد . ميگو علاوه بر اين ميتواند يه خرده از آهن موضوع نياز بدن شما را نيز تأمين نمايد . بد نميباشد به اين موضوع نيز اشاره كنيم كه در ميگو ماده‌اي به اسم سلنيوم وجود داراست كه احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ و سرطان خون را در اشخاص كاهش مي‌دهد . 
به ادله بعدها يه خرده كه ميگوهاي مورد به كارگيري در ميگو پلو دارند، سفارش ما اين مي باشد كه در منزه كردن آنها غايت توجه را به فعاليت ببريد و همگي ضايعات جانور در آن ها را منزه كنيد . براي پخت ميگو پلوي بوشهري، دستور پخت‌هاي مختلفي وجود داراست كه تاحدودي هم مشابه يكديگر هستند . مواد مورد نياز براي پخت اين خوراك مشتمل بر ميگو، برنج، پياز، سير، گشنيز، رب گوجه فرنگي، زعفران و… ميباشد . بايد اين را نيز بگوييم كه در برخي گونه هاي ميگو پلو كه كاملاً ايراني هستند، مي‌توان سيب زميني نگيني گرديده و كشمش هم مشاهده كرد . 
از آنجا كه كالري اين خوراك تا حدودي بالاست و جزء غذاهاي سنگين به شمار مي‌رود، سفارش ميشود آن را براي وعده ناهار ميل نمائيد . معمولاً اين طعام يار با ترشي‌هايي كه تند هستند سرو مي‌شود . به عنوان نوشيدني نيز مي‌توان به سراغ شربت‌هاي خانگي رفت . ولي عمده جنوبي‌ها اين طعام را با نوعي نوشيدني‌ به اسم «زينتو» ميل مينمايند كه آب توتي شبيه به شاتوت است . 
رعايت بعضي نكات ميتواند به طبخ خوبتر ميگو پلو كمك نمايد . براي مثال خوب تر است براي تهيه و تنظيم اين طعام به سراغ ميگوهاي بلندمرتبه و درشت نرويد . علاوه بر اين، ادويه‌هاي اين طعام كه مشتمل بر زردچوبه، فلفل قرمز و گرد ليمو مي باشند را به هيچ وجه از مداد نيندازيد . بسياري از اشخاص براي رويا رويي با بوي ميگو از اين ادويه‌ها يا سير و پياز به كارگيري ميكنند كه نبايد آنها را ناديده گرفت . 
اگر كلسترول داريد مي‌توانيد براي پخت اين غذا به سراغ روغن زيتون برويد و مواد اوليه را به بازه زماني يك تا دو دقيقه به خوبي در آن تفت دهيد . در كنار اين موضوع، سفارش ميشود كه براي كنترل چربي خون، در كنار ميگو پلو از آب كرفس استعمال فرماييد . براي رويارويي با يبوست هم خوبتر مي باشد در اين خوراك به سراغ برنج قهوه‌اي برويد و فيبر دريافتي‌تان را ارتقاء دهيد . همينطور براي رفع يبوست مي‌توانيد از سبزي‌هاي تازه و ولي كاهو هم يار طعام استفاده نمائيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/24  ساعت: ۰۵

تعريف ساندويچ نوعي غذاست كه از نان و مواد درون نان (موادي مثل يك يا دو برش گوشت، مرغ، سوسيس، كالباس، همبرگر، پنير، سبزيجات، چاشني جات و سس) تشكيل يافته است . در بيشتر كشورها، ساندويچ داراي دو يا اين كه چند برش نان است كه لابلاي آن مواد باطن ساندويچ (كه در بالا ذكرشد) قرار مي گيرد . در اسكانديناوي، ساندويچ ها صرفا يك برش نان دارا هستند كه روي به عبارتي يك برش، مواد ساندويچ قرار مي گيرد . 
راه اندازي فست فود
اين خوراك، در بازه زماني جان مونتاگو، ارل چهارم، به اسم ساندويچ درآمد . گرچه بعيد هست كه مونتاگو خود، ساندويچ را ابداع كرده باشد . گفته گرديده كه او اين فرم خوراك را به اين برهان دوست داشت كه مي توانست ضمن خوراك خوردن، قمار هم بازي نمايد . 
اما امروزه برخي انواع ساندويچ را به هيچ عنوان نمي توان در دست گرفت؛ زيرا به طور كامل گشوده ميباشند . بنابراين ايده مونتاگو با باخت مواجه شده ميباشد . اينگونه ساندويچ ها را يا بايد با ياري وسائل غذاخوري و يا دست كم با استفاده از هر دو دست خورد . 
در برخي كشورها، طريقه ميل كردن ساندويچ را صرفا با استعمال از وسائل غذاخوري، صحيح مي دانند . 
در پيك نيك ها و گردش ها، معمولاً با خويش ساندويچ مي مارك . در محل كار، مدرسه و جاهاي ديگر، براي ناهار ساندويچ مي خورند . اما به ياد داشته باشيم كه در شراي توجه حتمي چهره نگيرد، محتويات ساندويچ به سادگي فاسد مي شوند . 
گونه هاي ساندويچ ها ساندويچ ها از حيث شكل ظاهري، نحوه پيچيدن و مواد داخلشان با نيز فراوان تفاوت دارا هستند . هر شكلي از ساندويچ را نمي شود با هر ماده دلخواهي لبريز كرد! مواد باطن ساندويچ ساندويچ تنوري (گوشت ريز گرديده باطن سس تنوري) مرغ ساندويچ تخم مرغ (سرخ شده، خاگينه با شير، سالاد تخم مرغ) پنير كبابي همبرگر هات داگ استيك 
ساندويچ سبزيجات ساندويچ سبزيجات، يكي از داراي شهرت ترين گونه هاي ساندويچ در مملكت هند به شمار مي رود . اين گونه ساندويچ از اشكال صيفي جات تنظيم مي شود . اغلب، گوجه فرنگي ماده با اهميت اين ساندويچ را تشكيل مي دهد . اما سيب زميني، چغندر و پياز هم مورد به كارگيري قرار مي گيرد . اين ساندويچ را با نان و گونه هاي مواد افزودني تهيه مي نمايند . مثلاً ساندويچ آزمايش صيفيجات و ساندويچ پنيري سبزيجات، دو نوع از اين ساندويچ مي باشند . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/23  ساعت: ۰۷

زمان مهيا سازي: 5دقيقه مدت طبخ: 60دقيقه مطلوب براي: مواد لازم: خلال بادام : 150 گرم گوشت ريز خرد گرديده : 500 گرم پياز داغ : يك پيمانه آبغوره : 1/2 پيمانه تخم مرغ : 3 عدد نمك فلفل زعفران و زردچوبه : به اندازه لازم رب : يك قاشق مرباخوري طريق طبخ و تهيه: گوشت را با روغن تفت مي دهيم رب را بيشتر مي كنيم و به تفت دادن ادامه مي دهيم خلال بادام و فلفل و زردچوبه را بيشتر مي كنيم (نمك و زعفران را براي اواخر طبخ نگه مي داريم .) حدود دو جام آبجوش بيش تر مي كنيم و مي گذاريم تا بپزد يك ساعت بعد از آن پياز داغ و آبغوره را ريخته مي شود 

راه اندازي فست فود

.حوصله مي كنيم تا خورش جا بيفتد ١٠ دقيقه قيل از سرو (بهتر مي‌باشد خوراك را به ماهي تابه منتقل كنيم) با قاشق جاهاي مختلف خورش جا گشوده مي كنيم و زرده ها را به صورت درسته درونش قرار مي‌دهيم و در ظرف را مي بنديم تا تخم مرغ ها بپزد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/22  ساعت: ۰۵

يك عدد از غذاها يا پيش غذاهاي داراي اسم و رسم سرزمين تركيه كه خيلي بين ما ايروني ها طرفدار پيدا كرده بورك هستش و علتشم اينه كه علاوه بر خوشمزگي به طبع و ذائقه ما ايرانيا نوع مياد و از زماني خمير يوفكا (فيلو) رو نيز به آسوني تو همه فروشگاه ها ميشه پيدا كرد جاشو تو سفره هامون باز كرده و ما گونه هاي گوناگون بورك رو با يكم تغييرات تو دستورش كه بخش اعظم باب طبعمون بشه رو تو خونه درست مي كنيم . در اين مقاله نيز روش تهيه و تنظيم بورك سيگاري با مزه گوشت رو براتون ميذارم . 

تجهيزات فست فود
بورك سيگاري گوشت بورك سيگاري گوشت مواد اضطراري براي تنظيم بورك گوشت ۱۰ ورق خمير يوفكا مثلثي ۱۰۰ گرم گوشت چرخ كرده ۱۰۰ گرم قارچ ۵۰ گرم ذرت پخته يخ زده ۲ قاشق غذاخوري رب گوجه فرنگي ۱ عدد پياز پنير پيتزا به مقدار لازم كره به ميزان لازم نمك، فلفل و زرچوبه به ميزان لازم مواد واجب براي تهيه بورك سيگاري گوشت مواد حتمي براي تهيه و تنظيم بورك سيگاري گوشت پروسه تهيه و تنظيم بورك گوشت سيگاري آغاز پياز رو خورد يا اين كه رنده كرده و با كمي روغن تفتش ميديم تا طلايي بشه . 
تفت دادن پياز تفت دادن پياز زماني پياز سرخ و طلايي شد بهش زرچوبه بيش تر كرده و رب رو هم ميريزيم و مواد رو با نيز تفت ميديم تا رب سرخ بشه و از خامي در بياد و آن‌گاه گوشت چرخ كرده نمك و فلفل هم بيشتر كرده و تفتشون ميديم تا گوشت نيز بپيزه و سرخ بشه . 

شيوه تهيه بورك اسفناج تراز به مرحله آموزش تراز به تراز تهيه و تنظيم بورك اسفناج با عكس پروسه و نكات . اين بورك قشنگ به شكل گل ميباشد و علاوه بر مزه، ظواهر خيلي زيبايي هم داره . . . . ادامه مطلب ارائه شده بوسيله بيش تر كردن گوشت بيشتر كردن گوشت درون يه ماهيتابه ديگه قارچ خورد شده رو با پاره اي كره و نمك تفت ميديم تا بپزه وآبش هم كاملا كشيده بشه . 
تفت دادن قارچ تفت دادن قارچ هم اكنون گوشت و قارج رو با هم تركيب كرده و مقداري تفت ميديم . 
طولاني تر كردن قارچ اضافه كردن قارچ ذرت پخته ي يخ زده رو نيز مقداري تفت ميديم تا آب اضافيش كشيده بشه . 
تفت دادن ذرت تفت دادن ذرت ذرت رو هم به مواد طولاني تر كرده تفت ميديم تا طعم بگيره و هم اكنون مايه بورك حاضره . 
تفت دادن ذرت با ساير مواد تفت دادن ذرت با بقيه مواد پيچيدن بورك سيگاري براي پيچيدن بورك آغاز مثل تصوير تحت به ميزان كافي مايه گوشتي و پنير پيتزا رو روي تراز ورق يوفكا ميذاريم . 
در صورتي كه خمير يوفكا كم آب بود و ممكن بود با پيچيدن رخنه‌ برداره ميتونين قبل از اينكه مواد رو راه بذارين با يه فرچه آغشته به شير يا آب نم دارش كنين . 
گذاشتن مواد روي خمير يوفكا گذاشتن مواد روي خمير يوفكا درحال حاضر مانند دو تصوير تحت بورك هارو ميپيچيم . 
پيچيدن خمير پيچيدن خمير رول كردن بورك رول كردن بورك در غايت باطن يه ماهيتابه روغن ريخته و وقتي كاملا داغ شد بورك هارو سرخ ميكنيم . 
سرخ كردن بورك سرخ كردن بورك آن‌گاه از اين كه بورك ها سرخ شدن روي دستمال كاغذي ميذاريمشون تا روغن اضافيشون بره و بعد از آن نيز سروشون ميكنيم … نوش جان

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/21  ساعت: ۰۵

موزارلا نوعي پنير تازه‌ي كش‌دار با مزه ملايم ميباشد كه در ابتدا از شير بوفالو تهيه مي شد ولي امروزه اين پنير پرطرفدار را از شير گاو تهيه مي‌كنند . شير استفاده‌ شده در موزارلا شير خام يا شير پاستوريزه ميباشد . اين پنير طعم خوبي داراست و براي تهيه‌ي پيتزا و غذاهاي ايتاليايي ديگر نظير لازانيا بسيار مناسب مي‌باشد . با ما باشيد تا با خاصيت اين پنير خارجي پرطرفدار عمده آشنا گرديد . 

راه اندازي فست فود
موزارلا از كجا آمده است؟ موزارلا در قرن هفتم ميلادي و در ايتاليا متولد شد . در آن بازه زماني بوفالوهاي آسيايي به اين ميهن برده شدند تا زمين را شخم بزنند . به تدريج از شير اين حيوان‌ها براي تهيه‌ي پنير به كارگيري كردند . پنير موزارلا خيلي زود هوا داران زيادي پيدا كرد و در قرن هفدهم توليدكنندگان توليد ها لبني، براي پاسخگويي به نياز و درخواست مصرف‌كنندگان از شير گاو براي تهيه‌ي اين پنير استعمال كردند . 
موزارلا: از پروتئين تا كلسيم پنير موزارلا دربردارنده پروتئين و چربي‌ها (اسيدهاي چرب اشباع‌شده‌ي ضروري) هست . اندازه چربي اين پنير في مابين 15 تا 20 درصد است . موزارلا منبع خوب كلسيم و فسفر ميباشد كه براي تندستي واجب و ضروري‌اند . در واقع 30 گرم از اين پنير 13 درصد نياز روزانه‌ي يك شخص بزرگ‌سال را به كلسيم و فسفر تامين مي نمايد . 
موزارلا از ويتامين‌هاي نيكي برخوردار است نظير ويتامين B12 و B3 . سي گرم از اين پنير 10 درصد نياز روزانه‌ي ما به اين دو ويتامين را تامين ميكند . موزارلا همينطور دربردارنده اندازه يه خرده ويتامين A،B2 و ويتامين D نيز است . مي بايست بدانيد كه ميزان نمك موجود در اين پنير متعادل هست . 
اندر خواص موزارلا موزارلا هم مثل ديگر اعضاي خانواده‌ي لبني منشاء فوق‌العاده‌ي كلسيم مي باشد كه به خوبي جذب بدن مي‌گردد . وجود پروتئين‌ها، لاكتوز، ويتامين D و فسفر در اين پنير اندازه جذب كلسيم را بخش اعظم مي‌نمايد . حتماً ميدانيد كه وجود كلسيم براي استحكام استخوان‌ها و دندان‌ها حتمي و لازم هست . فرقي نميكند شما در چه سن و سالي هستند . 
بايد مدام به تاءمل تامين كلسيم بدنتان باشيد . اين ماده‌ي معدني همينطور در بيشتر فرآيندهاي داراي اهميت تن مثل انقباض عضلات، منعقد خون، تهيه و تنظيم فشارخون، انتقال واكنش‌هاي عصبي، عملكرد هورمون‌ها، فعاليت‌هاي آنزيمي و احياي سلولي كمپاني دارااست . 
مصرف مواد غذايي سرشار از كلسيم از ابتلا به پوكي استخوان خودداري مي كند . علاوه بر اين موزارلا منشاء خوب فسفر محسوب مي شود كه خواص اسيدي استخوان‌ها و دندان‌ها را كاهش داده و به احياي بافت‌ها امداد ميكند . 
اعتنا داشته باشيد كه پنيرها دربردارنده مقدار قابل‌توجهي پروتئين مي‌باشد كه براي گياه‌خواران موءثر است . بايستي بدانيد كه بها بيولوژيكي پروتئين مو جود در پنير قابل‌مقايسه با گوشت است . 
موزارلا يكي از منابع غذايي ويتامين B12 نيز ميباشد كه براي تن اضطراري و ضروري مي‌باشد . اين ويتامين در پرورش و تقسيم سلولي، نگهداري تعادل سيستم عصبي، سنتز پروتئين، توليد گلبول‌هاي قرمز، سوخت و ساز كربوهيدرات‌ها و چربي‌ها نقش موثري دارد . درست است كه گوشت و ماهي جزو اصلي‌ترين منابع ويتامين B12 مي باشند ولي گياه‌خواران مي‌توانند با مصرف بخش اعظم پنير موزارلا ويتامين بدنشان را تامين نمايند و در گير نبود نشوند . 
هر چند مصرف بسيار اسيدهاي چرب اشباع‌شده سبب ساز ارتقاء كلسترول بد خون ميگردد ولي با اين درحال حاضر اين اسيدهاي چرب نقش موثري در سلامت تن دارند از گزاره اين‌كه در توليد غشاي سلولي شركت دارا‌هستند و به جذب و مصرف ويتامين‌هاي A،D،E و K كمك مينمايند . 
آيا مصرف موزارلا قادر است خطرناك باشد؟ خوب تر ميباشد خانم‌هاي آبستن از پنيرهاي تهيه‌شده از شير پاستوريزه به كارگيري نمايند تا از آلودگي با باكتري‌ها به ويژه باكتري ليستريا در امان بمانند . پنيرها، سرشار از چربي‌ها به ويژه اسيدهاي چرب اشباع‌شده ميباشند كه مصرف زياد آن باعث چاقي يا ارتقاء كلسترول بد خون ميشود . براي بهره‌مندي از خواص اين پنير ضروري مي باشد از زياده‌روي بپرهيزيد و تغذيه‌ي سالمي (سرشار از ميوه‌ها و سبزيجات) داشته باشيد . 
قيمت غذايي موزارلا هر 100 گرم موزارلا دارنده تركيبات پايين است: انرژي 240 كيلوكالري پروتئين 18 .4 گرم ليپيدها 17 .5 گرم گلوسيدها 2 .5 گرم آب 57 .7 گرم ليپيدهاي موزارلا عبارت مي باشد از: كلسترول 65 .5 ميلي‌گرم اسيدهاي چرب اشباع‌شده 10 .7 گرم اسيدهاي چرب اشباع‌نشده‌ي مونو 5 .33 گرم اسيدهاي چرب اشباع‌نشده‌ي مبلغي 0 .62 گرم گلوسيدهاي مو جود در موزارلا عبارت است از: قندهاي بي آلايش 1 .03 گرم ساكاروز 0 .03 گرم گلوكز 0 .56 گرم فروكتوز 0 .15 گرم لاكتوز 0 .07 گرم گالاكتوز 0 .15 گرم مالتوز 0 .08 گرم ويتامين‌ها و مواد معدني موجود در 100 گرم پنير موزارلا: فسفر 365 ميلي‌گرم كلسيم 403 ميلي‌گرم سديم 200 ميلي‌گرم منيزيم 25 ميلي‌گرم آهن 0 .2 ميلي‌گرم زينك(روي) 2 .9 ميلي‌گرم مس 0 .01 ميلي‌گرم ويتامين ب1 0 .04 ميلي‌گرم ويتامين ب2 0 .35 ميلي‌گرم ويتامين ب3 0 .19 ميلي‌گرم ويتامين ب6 0 .07 ميلي‌گرم ويتامين اي 0 .33 ميلي‌گرم ولي بايد بدانيد كه موزارلا همچنين حاوي سلنيوم، يد، ويتامين A و پيش ساز ويتامين A، بتاكاروتن و فولات هم ميباشد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/19  ساعت: ۰۵

تعداد: 8 هات داگ • برهه زماني مهيا سازي و پخت: 20 دقيقه مواد لازم • سه عدد آووكادوي رسيده و نرم • يك قاشق غذاخوري آب ليمو • ¾ قاشق چايخوري نمك • 8 عدد هات داگ • يك عدد پياز سفيد كوچك، خلالي برش دهيد • دو عدد گوجه فرنگي، خرد شده • يك واحداندازه گيري چيپس سيب زميني خرد شده طرز تهيه 

تجهيزات فست فود

1 . در يك كاسه آووكادوها را له كنيد، آب ليمو، نصف قاشق چايخوري نمك و ¼ واحد اندازه گيري فلفل را به آن طولاني تر كنيد . روي آن را با پلاستيك بپوشانيد و داخل سردخانه قرار دهيد . 2 . در اين فاصله هات داگ ها را سرخ يا اين كه كبابي نماييد . روي آن‌ها سس آووكادو، پياز خرد شده، گوجه خارجي نگيني شده و چيپس خرد شده بريزيد و سرو نمائيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/18  ساعت: ۰۶

ساندويچ در سال 1762 ميلادي توسط "جان مونتاگو"، چهارمين كنت ساندويچ ابتكار شد . 
مشهورترين و پرطرفدارترين غذاي دنيا يعني ساندويچ دويست و پنجاهمين سالگرد اختراعش را پايكوبي گرفته هست . 
به گزارش استكان جم آنلاين به نقل از روزنامه لومتن، بندر كوچك ساندويچ در كنت انگلستان اين روز ها نامش بر سر زبان ها است . اين بندر كوچك انگليسي با برگزاري مسابقات متنوع، كنسرت ها و بازسازي هاي تاريخي مشهورترين ميراث خود "ساندويچ" را گرامي داشته است . 
در واقع، ساندويچ در سال 1762 ميلادي بوسيله جان مونتاگو، چهارمين كنت ساندويچ ابتكار شد . 
به مناسبت دويست و پنجاهمين سالگرد ساندويچ ساندرا ايمساند، گزارشگر خبر نامه لومتن چاپ سوئيس اظهار كرد و گويي را با نواده مخترع ساندويچ ، اورلاندو مونتاگو پسر يازدهمين كنت ساندويچ انجام داده است . 

تجهيزات فست فود
چه‌گونه شما كنيه كنت ساندويچ را گرفتيد؟ اين ماجرايي سرگرم كننده مي‌باشد . من متعلق به يك خانواده دريانوردان كه خدمات زيادي را به سلطنت انجام داده، هستم . در سال 1660 ميلادي چارلز دوم، شاه انگلستان خواست به پاس اين خدمات جد اعلاي اينجانب ادوارد مونتاگو را به مقام اصيلزادگي ارتقاء دهد . جد اينجانب مي خواست كنت پرتموث شود كه در آن بازه بزرگترين بندر كشور بود . درحالي كه آنجا از پيشين كنت نشين بود و جدم نتوانست كنت پرتوث را نقل مكان دهد . بنابراين ، ادوارد مونتاگو بندر ساندويچ ، يك بندر بزرگ ديگر آن مقطع را پيشنهاد بخشيد . در حالتي كه اين اتفاق رخ نمي داد روز جاري ما "يك پرتموث سوسيس با پنير" را مي خورديم . 
ساندويچ چگونه متولد شد؟ اين كار به لطف جان مونتاگو ، چهارمين كنت ساندويچ و جد كوچكتر اينجانب صورت گرفت . وي مردي بسيار پر مشغله بود . وي براي اينكه از سپري كردن وقت زيادي پشت ميز شام اجتناب كند و بتواند به مشغولياتش بپردازد، يك شبكه‌هاي‌اجتماعي در سال 1762 به يكي از خدمتكارانش دستور داد يك تكه گوشت را لاي دو تكه نان گذاشته و برايش بياورد . اين غذاي بي آلايش و فوري زمينه استقبال نزديكان او قرار گرفت و رايج شد .مردم با اشاره به كنيه جدم خواستار "يك ساندويچ" شدند . به طبع ، او اولين شخصي كمبود كه گوشت را لاي نان خورد البته نخستين فردي بود كه اين خوراك را اشاعه اعطا كرد . 
گفته مي شود عشق و علاقه او به ورق بازي باعث به ابداع اين غذاي فوري شد زيرا مايل نبود براي شام تناول كردن ميز بازي را ترك كند . 
آه، اين يك افسانه است . برخلاف آنچه روايت كرده اند، او يك ورق گشوده رشته اي كمبود بلكه مردي بود كه براي انجام وظايف زيادش وقت كم مي آورد . 
نحوه تهيه اوليه ساندويچ چه بود؟ بر اساس مدارك آن بازه زماني ، نحوه تهيه اوريژينال دربرگيرنده يك قطعه گوشت گاو سرخ كرده يا نمك نتيجه و دو قطعه نان برشته بود كه بايد به چهره گرم صرف مي شد . 
آيا اين سرآغاز تولد فست فود است؟ به طبع . براي نخستين توشه خوراك تناول كردن خويش را با شيوه زندگي يك فرد تطبيق داد و نه برخلاف ديرين كه شخص شيوه زندگي اش را با خوراك منطبق مي اعطا كرد . 
تاسف نمي خوريد كه اجداد شما اين ابداع را تصويب نكردند؟ چرا، آن ها بايد اين كار را انجام مي دادند . البته شايد در صورت ثبت آن ساندويچ هيچوقت اين ميزان دوست داستني نمي شد . در هر حال، تاريخ مضحك هست . 
خود شما ساندويچ را دوست دارد؟ اوه مسلما! درصورتي كه مي توانستم روزي دو توشه ساندويچ مي خوردم . ساندويچ در رگ هاي من جاري هست . 
در عين حال، شما نخستين شخص خويشاوندان ساندويچ هستيد كه اين ميراث خانوادگي را به تيتر شغل برگزيده‌ايد . 
20 سال پيش در زمينه راه اندازي ساندويچ فروشي هاي زنجيره اي با پدرم مشورت كردن كرده بودم . اين حرفه اي مي باشد كه پتانسيل هاي زيادي داراست . وي ابتدا اجازه اعطا كرد اينجانب شخصا به تجربه اندوزي بپردازم . سپس، هفت سال پيش ما نخستين ساندويچ فروشي خود را به اسم " ارل اف ساندويچ " گشوديم . امروز ما 20 ساندويچ فروشي در آمريكا و اروپا و هفت ساندويچ روشي در انگلستان داريم . هدف ما اين است كه تا چهار سال ديگر تعداد ساندويچ فروشي هاي خود را به 100 شعبه افزايش دهيم . 
عجيب ترين ساندويچي خورده ايد چه بود؟ اينجانب اشكال ساندويچ را آزمون كرده ام .اما عجيب ترين ساندويچي كه خوردم در ضمن گران ترين مدل آن نيز بود . ساندويچ قارچ، خاويار، خرچنگ و ‌جگر غاز . ابدا خوشمزه كمبود . براي من راز موفقيت يك ساندويچ سادگي آن مي‌باشد . 
از لحاظ شما يك ساندويچ ايده‌آل چه طور است؟ يك ساندويچ گرم نظير هماني كه جد اعلاي من دوست داشت . نان برشته، گوشت دودي و پنير بسيار . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/17  ساعت: ۰۶

براي يك نان سير خوشمزه بايستي از نان‌هاي‌‌‌ حجيمي به كارگيري نماييد كه مغز ان پس از خروج از فر، ترد باشد و مزه سير و روغن زيتون را در ان بچشيد . اگر روي نان سيرتان پنير مي‌ريزيد بهتر هست 3 تا 4 دقيقه ان را در بيداد مي كرد بپزيد، بعد از آن خارج كرده و پنير را روي ان بپاشيد و تا هنگامي كه پنير طلايي شود در بيداد ميكرد گريل فرماييد . 
تجهيزات فست فود
مواد لازم: هر گونه نان حجيم: يك شماره، صفحه ورقه روغن زيتن بكر: يك‌سوم پيمانه سير: 2 حبه نمك، فلفل و آويشن: به اندازه لازم 

شيوه تهيه: 1 – سيرها را نصف كرده و روي نان‌‌ها بماليد تا عطر سير رابه خو دبگيرند . 
2 – روغن رابا نمك، فلفل و آويشن ادغام كرده و با قلم مو نان رابه ان آغشته فرمائيد . 
3 – بي دادميكرد را روي 180 سكو سانتي‌گراد داغ كرده و نان‌ها را 8 دقيقه در ان گريل نمائيد تا برشته شوند . 

نكته 
1 – مي تواند روي نان، سير رنده گرديده بپاشيد . 
2 – در صورتيكه سير در معرض نمي‌باشد پودر سير را روي نان بپاشيد و روغن بماليد . 
3 – بجاي روغن از كره آب كرده به كارگيري نمائيد . 
4 – نان سير رابا فلفل دلمه‌اي قرمز‌رنگ كبابي، سس گوجه‌فرنگي و ژامبون هم مي‌توانيد يار نمائيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/17  ساعت: ۰۶


مواد ضروري : 
سبزي مشتمل بر :گشنيز-پيازچه- جعفري: ۱ ليوان 
تخم مرغ: ۳ عدد 
آرد: ۲ ق غ 
نمك و فلفل زردچوبه : به مقدار لازم 
سير: ۳ حبه 
ماست غليظ يا پنير خامه اي 
گردو در صورت رغبت به مقدار دلخواه 

رولت مجلسي كوكو سبزي به منش اي تازه و متفاوت! +عكس 
تجهيزات فست فود
روش تنظيم : 
كليه مواد رو بريزيد توي بلندر و مخلوط نمائيد تا يك مايع نسبتاً يكدستي بدست بياد زياد نزاريد سبزي ها له بشن ته فالب مورد حيث رو چرب كنبد و مايه كوكو رو بريزيد توش و بزاريد درون بيداد مي كرد روي ۱۸۰ مرتبه سانتي گراد تا زماني كه كوكو بپزد آن‌گاه از فر درش بياريد باطن ورقه روغني لوله فرمائيد و براريد باطن فريزر تا سرد بشه آن گاه اروم بازش فرماييد و باطن رول ماست بماليد و دوباره رول نمائيد و با يك خنجر خيلي تيز برش بزنيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/16  ساعت: ۰۵

ساندويچ مرغ رژيمي يك تنوع طعم براي كساني كه به عامل داشتن رژيم هاي غذايي خاص بيشتر وعده هاي غذايي شان از طعم هاي ساده تشكيل مي شود مي باشد .ساندويچ مرغ رژيمي مواد لازم براي ساندويچ مرغ رژيمي 2 عدد نان تورتيلا 31 گرم سينه مرغ پخته 3 قاشق غذاخوري قارچ 1/2 عدد فلفل قرمز 1/2 عدد فلفل سبز چيلي 1/2 عدد پياز درشت 1/2 قاشق چاي خوري نمك 1/4 قاشق چاي خوري فلفل سياه 1/2 پيمانه كاهو 1/8 پيمانه پنير چدار رنده شده يك قاشق چاي خوري سس چيلي 

راه اندازي فست فود
ساندويچ مرغ رژيمي شيوه تهيه ساندويچ مرغ رژيمي مرغ را بپزيد و به چهره مكعبي خرد فرمائيد و كنار بگذاريد . 
فلفل و پياز را كه نگيني خرد كرده ايد باطن تابه بريزيد و با اندازه بسيار كمي روغن تفت دهيد . 
هنگامي پياز نرم شد، قارچ را طولاني تر نماييد و شعله گاز را بالا ببريد تا قارچ آب نيندازد . 
سس چيلي را همپا با نمك و ادويه ها طولاني تر فرماييد و نيز بزنيد . 
در ادامه نان ترتيلا را روي ميز فعاليت پهن نماييد و يه خرده از مايه اي را كه در مرحله پيشين آماده كرده ايد وسط نان ها بگذاريد و يه خرده پنير روي مواد بريزيد و نان ها را بپيچيد . 
دست پيچ هاي آماده گرديده را به مقطع 21 تا 31 دقيقه داخل فرياد ميزد قرار دهيد . 
نكات تكميلي در زمينه ساندويچ مرغ رژيمي ساندويچ مرغ رژيمي بخشي از غذاهاي رژيمي مي‌باشد بازه زماني مهيا سازي مواد اول و ما يحتاج آن حدودا 10 دقيقه و مدت پخت و انتظار آن در حدود 30 دقيقه مي‌باشد . ساندويچ مرغ رژيمي را مي توانيد در وعده نهار - دربين وعده - شام - سرو نمائيد . همچنين ميتوان در ماه رمضان به عنوان افطار - ميل كرد . توجه فرماييد ميزان مواد نخستين و امر تهيه براي 2 نفر مناسب مي باشد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/10  ساعت: ۰۵

سمبوسه اي كه خميرش احتياج به اين نداره كه استراحت كنه و فورا آمادست و خيلي زود و سريع فراهم ميشه ، رسيپي خوب و اسون يكي از مشهورترين آشپزهاي عرب Chef Osama كه يك رسپي خيلي عالي و آسون واسه صحيح كردن سمبوسه داره كه خيلي هم مالامال طرفدار است . در اينجا دو جور سمبوسه رو من واستون گذاشتم يكي سمبوسه سيب زميني و يكي سمبوسه گوشت . شما ميتونيد هر كدوم رو كه دوست داشتيد صحيح فرماييد و با اعتنا به سليقتون مواد ديگه اي اگه دوست داشتيد طولاني تر كنيد . عالي بريم واسه صحيح كردن سمبوسه كه براي سه نفر كافيه . 

راه اندازي فست فود
مواد واجب براي مواد داخله سمبوسه گوشت : گوشت چرخ كرده نيم كيلو پياز يك عدد درشت سير يك‌سري حبه روغن زيتون يا اين كه روغن مايع ٢ قاشق غذاخوري نمك و فلفل سياه و قرمز به ميزان كافي چاشني نظير دارچين ، زردچوبه ، زيره سبز دل به خواهي 

مواد حتمي براي سمبوسه سيب زميني : سيب زميني آب پز ٣ عدد درشت پياز سرخ گرديده ٢ عدد درشت پيازچه به اندازه كافي دلبخواهي نمك و فلفل قرمز و سياه به مقدار كافي روغن زيتون يا اين كه مايع ۲ قاشق غذاخوري 

مواد واجب براي خمير : آرد معمولي ٣ پيمانه نمك ١/٤ قاشق چاي خوري روغن مايع نصف پيمانه آب ١ پيمانه روغن مايع به ميزان كافي براي سرخ كردن نحوه تهيه سمبوسه گوشت طرز تهيه و تنظيم سمبوسه گوشت طريق تهيه و تنظيم سمبوسه هندي طرز تهيه و تنظيم سمبوسه هندي نحوه پيچيدن سمبوسه طريق پيچيدن سمبوسه من اينجا پياز و سير رو سرخ كردم بهش ادويه كه دوست داشتم رو بيشتر كردم ، ميتونيد ميزان فلفل بيشتر و كمتري بريزيد منتها من زيرا خيلي غذاي تند دوست دارم خيلي فلفل قرمز رنگ ريختم . هنگامي پياز پاره اي تفت خورد با چاشني و نمك ، گوشت چرخ كرده رو اضافه كردم و شعله گاز رو زياد كردم تا گوشت آب نندازه و سرخ بشه حدود ٥ تا ٧ دقيقه تفت دادم ، عالي مخلوط گوشت ما آمادست . 
روش تنظيم سمبوسه مرغ واسه مخلوط سيب زميني ، سيب زميني ها رو آب پز كردم ، قطعه قطعه كردم بهش نمك و فلفل و روغن بيشتر كردم ، همچنين پيازي كه سرخ كرده بودم . توصيه مي‌كنم هر چي اندازه پياز سرخ گرديده بيشتر باشه خوشمزه خيس ميشه . اينجانب يه خرده پيازچه ريز شده نيز طولاني تر كردم . عالي زماني اين دو تا مخلوط رو فراهم كرديم ميريم واسه درست كردن خمير كه خيلي آسوده درست ميشه . 
شيوه تنظيم سمبوسه با خمير يوفكا آرد و نمك رو تركيب مي كنيم يا اين كه با همزن دستي يا اين كه طعام ساز به دور نمايد به بازه زماني ٥٠ ثانيه . 
شيوه تنظيم سس سمبوسه روش تنظيم سس سمبوسه آب و روغن رو بيش تر مي كنيم و ميزاريم رو بدور متوسط طعام ساز يا اين كه همزن برقي تا واسه ١٠ دقيقه هم زده بشه . نبايد كمتر از ۱۰ دقيقه هم بزنيد اين از نكات اساسي اين امر خميره . پيشنهادم اينه كه از غذا ساز يا اين كه دستگاه خميرزني استفاده فرماييد زيرا با دست عمل مشقت بار تره و بايد دوران بيشتري با دستتون ورز بديد حدودش ١٥ دقيقه و درثاني خمير به دستتون ميچسبه و مجبوريد هي آرد كم آب بيش تر فرماييد و اين از كيفيت خمير كم ميكنه و خمير لطيفي نخواهيد داشت . 
سمبوسه آباداني سمبوسه آباداني آن گاه ١٠ دقيقه همچين خمير زيبا و فرم گرفته اي داريد . 
فرمان پخت سمبوسه پيتزايي خمير رو رو سطح كارمون كه آرد پاشيديم ميزاريم و تقسيم مي‌كنيم به توپ هاي كوچيكي به مقدار يه پرتقال كوچيك . 
شيوه تهيه سمبوسه پيتزايي هر كدوم از اون توپ هارو وردنه مي‌كنيم به فيس شكل بالا كه ضخامتش ١/٢ سانتيمتر باشه . 
نحوه تهيه و تنظيم سمبوسه بندرعباس از واسط نصف ميكنيم . 
شيوه تنظيم سمبوسه پاكوره خوزستاني و يك عدد از اون خمير ها رو كه نصف كرديم به اين فيس روي نيز قرار ميديم كه نظير يه جيب ميمونه و قراره توش مالامال بشه از چيز ميزهاي خوشمزه . با انگشتمون مقداري خيس ميكنيم لبه هاي خمير رو تا خوب به هم بچسبند . 
طريق تنظيم سمبوسه پكوره هندي مي گيريم تو دستمون و توش مالامال ميكنيم از تركيب گوشت يا اين كه سيب زميني . هيچ چيز واسه اينجانب لذت بخشتر از آشپزي سواي دستكش نمي‌باشد البته اگه ميبينيد اينجا دستكش دارم بخاطر حساسيتي هستش كه دستم داره و اگر خير از اينجانب به شما موعظه علاقه فرماييد با دست هاي منزه ولي بدون دستكش تو آشپزي . 
سمبوسه پكاره چيست خوب در جيب رو ميبنديم . 
سمبوسه پكاره خوشمزه با انگشتمون مقداري تر مي كنيم حاشيه هاي خمير رو تا خوب به هم بچسبند . با چنگال فشار ميديم روي خمير رو تا نيز طرح بندازه و هم اين كه لبه هاي خمير خوب به نيز بچسنبد . 
سمبوسه عرب سمبوسه عرب طريق تنظيم سمبوسه فارغ از گوشت روش تهيه و تنظيم سمبوسه فارغ از گوشت و همين پروسه رو با مخلوط سيب زميني انجام ميديم . 
طريق تنظيم سمبوسه روغن رو ميزاريم حسابي داغ بشه خيلي خيلي داغ اگه روغنتون به اندازه كافي داغ نباشه خمير قابل انعطاف و ناپخته اي خواهيد داشت كه روغن توش نفوذ كرده . توي يك قابلمه كوچيك ترجيحا بپزيد تا ارتفاع داشته باشه واسه روغن و زماني سمبوسه رو ميندازيد تو روغن غوطه ور بشه . ميزاريم رو شعله ميانگين رو به ذيل و تا ديديم كه سرخ شد از تو روغن در ميريم و ميزاريم رو دستمال آشپزخونه يا اين كه صافي تا روغن اضافيش گرفته بشه . 
سمبوسه سمبوسه 
نحوه تنظيم سمبوسه بندري طرز تهيه و تنظيم سمبوسه بندري خوب سمبوسه غذاي فست فود ما سواي نياز به تجهيزات فست فود واسه سرو آمادست بايستي داغ داغ خورده بشه به ياور سس . سمبوسه يادگرفتن آشپزي عالييييييييي شده نوش جان شما و خونواده ، دوستانتون . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/9  ساعت: ۰۵

هات داگ از گونه هاي فست فودهاي خوشمزه و پرطرفدار هست كه شما مي توانيد اين فست فود را به راحتي در منزل تهيه و تنظيم كنيد و از مزه بي مانند آن غايت لذت را ببريد . در طريق تنظيم هات داگ مرغ از سينه مرغ و تخم مرغ آب پز و اسپاگتي پيچي و سيب زميني پخته و سس مايونز و نمك و پنير گودا و فلفل و تخم مرغ ناپخته و پودر سوخاري و سير و پودر گشنيز و آويشن به كارگيري مي شود . 

راه اندازي فست فود
هات داگ مرغ و پيتزا قارچ و مرغ و كالباس مرغ و اسنك مرغ از گونه هاي فست فودهاي بي نظير و سالمي مي‌باشند كه در طريق تنظيم اين فست فودها از مرغ به كار گيري مي شود و شما مي توانيد براي ايجاد تنوع در برنامه غذايي خويش اين فست فودها را در خانه تنظيم فرماييد . 
هات داگ مرغ خوشمزه raspina-300-100 .gif hmlz_kids .gif مواد لازم سينه مرغ : يك عدد ماكاروني پيچي : ۱/۲ بسته تخم مرغ آب پز : دو عدد سيب زميني پخته : دو عدد سس مايونز : دو قاشق غذاخوري نمك : به ميزان لازم فلفل : به مقدار لازم پنير گودا : به مقدار لازم تخم مرغ خام : يك عدد سير : دو حبه پودر سوخاري : به مقدار لازم پودر گشنيز : ۱ قاشق چايخوري آويشن : به مقدار لازم طرز تهيه هات داگ مرغ در منزل براي تهيه هات داگ مرغ ابتدا سينه مرغ را بپزيد و به صورت بدون نقص آن را له فرماييد بعد تخم مرغ و سيب زميني را رنده فرمائيد و به سينه مرغ بيشتر فرماييد . در تراز بعدي طرز تهيه و تنظيم هات داگ مرغ باطن قابلمه اي مطلوب يه خرده آب بريزيد و قابلمه را روي حرارت گاز قرار دهيد تا آب به دماي جوش برسد بعد ماكاروني پيچي را درون آب در اكنون جوش بريزيد تا پخته شود آن گاه اسپاگتي را داخل آبكش بريزيد و همه مواد را با ياري گوشت كوب برقي و يا اين كه غذاساز با يكديگر ميكس كنيد . سس مايونز را به هم پا فلفل و نمك و پودر آويشن و پودر گشنيز به مواد هات داگ بيش تر نمائيد و همه مواد را به خير يكديگر ادغام نمائيد . 
امر تهيه و تنظيم هات داگ مرغ به مقدار يك هات داگ از تركيب مواد برداريد و ميانه آن مواد مقداري پنير گودا بريزيد آن گاه تخم مرغ نپخته را داخل ظرفي مناسب بريزيد و هم بزنيد و هات داگ را باطن تخم مرغ بزنيد و در مرحله بعدي روش تهيه هات داگ مرغ آن را باطن آرد سوخاري بغلطانيد و همه هات داگ ها را به همين رويه فراهم نماييد . 
هات داگ مرغ خوشمزه و لذيذ درون تابه اي مناسب كمي روغن بريزيد و تابه را روي حرارت گاز با شعله ملايم قرار دهيد تا روغن داغ شود آن‌گاه دو طرف هات داگ ها را درون روغن سرخ فرماييد و بعد از آن از سرخ شدن، آن ها را از باطن تابه بيرون آوريد و روي دستمال تميزي قرار دهيد تا روغن مازاد شان گرفته شود اعتنا داشته باشيد مي توانيد هات داگ مرغ را آن گاه از فراهم شدن باطن فريزر حفظ كنيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :iranhfc
تاريخ: 1397/7/7  ساعت: ۰۶

حتما خيلي هاتون مثل اينجانب شيفته پيتزا مي باشيد و مهمتر از اون پيتزا رو در پنيري بودنش ميدونيد . ولي كه پنير پيتزا به ادله پربي زياد بالايي كه داره به هيچ وجه سالم نميباشد و سالمي رو به خطر ميندازه، البته چه ميشه كرد كه پيتزا بدون پنير طعم اي نداره و تمام طعم خوش پيتزا به استدلال پنيرش ميباشد . در اين مقاله براي اون دوستاني كه خيلي پنير پيتزا دوست دارن و به ذائقه شون سازگاره يك جور پيتزا ميذارم كه تنها با پنير تهيه و تنظيم ميشه و ولي فراوان لذيذ و خوشمزه . 

راه اندازي فست فود
شيوه تنظيم پيتزا پنير عاشقان پنير، اين بار مي خوا هيم طرز تهيه يك مدل پيتزا كه تنها و فقط با پنير پيتزا درست مي شود را در اختيارتان قرار دهيم . پيتزا پنير يك عدد از ساده ترين و لذيذ‌ترين پيتزاها هست كه مي توانيد در خانه صحيح نمائيد . اين پيتزا از سه دسته پنير ريكوتا، پارمزان و موزارلا تهيه و تنظيم شده و آماده سازي و پخت آن حدود 25 دقيقه مدت مي پيروزي . 
مواد واجب براي تهيه پيتزا پنير : موادم لازم اندازه سس كچاپ ۴ قاشق غذاخوري پنير ريكوتا ۱۵۰ گرم پنير موزارلا ۱۵۰ گرم پنير پارمسان ۱۵۰ گرم خمير پيتزا يك عددطرز تهيه پيتزا پنير : آغاز بيداد ميكرد را روي دماي ۲۵۰ رتبه سانتيگراد تهيه و تنظيم نمائيد تا از قبل گرم شود . 
كف قالب يا اين كه ظرف قضيه نظري كه مي خواهيد درون بي داد مي كرد قرار دهيد را به ياري روغن كمي چرب نمائيد آنگاه خمير پيتزا را روي ظرف قرار دهيد . 
روي خمير را نيز كمي با روغن چرب نماييد آن گاه سس كچاب را روي خمير بماليد تا تماما خمير را بپوشاند . 
پنير‌ها را به ترتيب ريكوتا، موزارلا و پارمزان روي سطح خمير بريزيد . در‌صورتي‌كه دوست داشتيد حاشيه هاي خمير كريسپي و طلايي رنگ شوند، از مقدار كمتري پنير براي لبه هاي خمير استعمال نمائيد . 
برگ ريحان هاي نو را خرد كنيد و روي پنير پيتزاها بريزيد . 
در ادامه خمير را به بازه ۱۵ تا ۲۰ دقيقه و تا هنگامي كه خمير تماما ذوب و به رنگ طلايي شود، داخل فري كه از قبلي با جايگاه حرارت ۲۵۰ مرتبه سانتيگراد گرم كرده ايد، قرار دهيد . نكته حساس در تنظيم پيتزا رتبه حرارت بالاي داد ميزد و گرم بودن بيداد مي كرد گذشته از قرار دادن خمير درون داد ميزد ميباشد . بنابراين بي دادميكرد را به طبع از پيشين گرم فرمائيد . 
سپس از اين كه پيتزا را از بي داد مي كرد بيرون آورديد، آن را با آويشن تزيين كرده و درون ظرف مطلوب سرو فرماييد . 

:
برچسب‌ها:

[ ]