کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
مزايا و معايب فست فود ها: فست فود آري يا خير تجهيزات فست فود و راه اندازي فست فود
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۳۱:۲۶

در اين مقاله كارايي داريم در مورد مزايا و معايب فست فود ها و اين كه تعيين قابل قبولي براي يك وعده غذايي به شمار مي روند يا اين كه نه كلام كنيم .امروزه در هر جايي از جهان مردمان فست فود ها را مي شناسند . آن ها براي صرف يك وعده غذايي يا اين كه داشتن يك قرار صميمانه يا اين كه خانوادگي به فست فودها مي فرايند و از تناول كردن غذا همپا با دوستان و اعضاي خانواده لذت مي مارك . غذاهاي فست فودي نيز غذاهاي خوش مزه اي ميباشند كه علاوه بر آن كه سرعت بالا و سهل و آسان تهيه و فراهم مي شوند، طعم و طعم خوب و دلپذيري هم دارند .

راه اندازي فست فود

مزايا 
و معايب فست فود ها: فست فود بله يا اين كه خير مزايا 
و معايب فست فود ها: فست فود بله يا اين كه خير 
فست فودها را همه مي شناسند؛ انواع پيتزا، همبرگر، ساندويچ هاي گرم و سرد و چه بسا انواع ماكاروني و خوراك هايي كه همه آن ها به نوعي بازه زماني پاره اي براي فراهم سازي نياز دارا هستند . بر پايه تحقيقات انجام گرديده در آمريكا از هر چهار نفر، يك نفر در روزفست فود مصرف مي كند . بر اساس نتايج به دست آمده در همان پژوهش ها مشخص گرديده كه ۵۲درصد از اشخاصي كه فست فود مصرف مي كنند، آن را غذايي آسوده و سرعت بالا مي دانند و دقت چنداني به تندرست يا ناسالم بودن آن ندارند، چرا كه مورد اوليه يعني راحتيو صرف بازه كم، براي آن‌ها در اولويت مي باشد .

امروزه با گسترده شدن انواع فست فود فروشي ها، از هر مارك و از هر نوع، ديگر استعمال از فست فود براي تعداد زيادي از مردمان به تيتر قسمتي از معاش روزانه محسوب مي شود .

اما كارشناسان همواره تلاش مي نمايند در مورد استفاده از غذاي سلامت اطلاع رساني داشته باشند . همان طوري كه در مسئله استفاده از فست فودها نيز مدام اين نكته بيان شده مي‌باشد كه بعضي از فست فودها ضررهاي بخش اعظمي براي سلامتي شخصي به همپا دارا‌هستند . چه بسا كارشناسان همواره ياد‌آوري مي نمايند كه ضررهاي مصرف فست فود براي خردسال ها و نوجوانان بسيار بيش تر از بزرگسالان است . البته در غايت خود افراد مصرف كننده مي باشند كه در موضوع مصرف اين جور غذاها مي بايست تصميم گيري كنند . مصرف بالاي فست فود در سراسر عالم گوياي اين مقاله مي باشد كه علي رغم لحاظ كارشناسان مبني بر ناسالم بودن برخي فست فودها و مضر بودن مصرف زياد آن ها، اما باز هم اين غذاهاي پر سرعت و خوش طعم رده ويژه اي در برنامه غذايي مردم دارا هستند و روز به روز نيز بر تعداد طرفداران آن ها افزوده مي شود .

امروزه ولي چندين از فست فودها معروف و تعالي سعي بر آن دارا‌هستند كه منوي خود را به سمت سلامت تر شدن پيش ببرند . آن ها با بيشتر كردن غذاهاهي سلامت خيس به منوي خود كارايي مي نمايند تا جوابگوي سلايق مختلف مشتريان باشند و حتي اشخاصي را جذب كنند كه معتقتدند فست فودها غذاهاي تندستي نيستند .

در اين مطلب مي خوا هيم يكسري از مزايا و معايب فست فود را براي شما ابلاغ كنيم تا شما بتوانيد بهتر در موضوع اين غذاهاي خوش مزه تصميم بگيريد .

مزاياي 
فست فود 
صرفه 
جويي در زمان يك عدد از عوارض تعيين فست فود به جاي رفتن به رستوران يا اين كه پختن غذا در منزل اين ميباشد كه فست فودها سريع و در زمان كمي فراهم مي شوند . در اين عصر كه دوره صنعت و سرعت ميباشد بازه زماني كمي براي طعام ميل كردن و طعام پختن در كنار انجام ديگر عمل هاي روزانه باقي مي ماند . به همين دليل ميباشد كه فست فودها بهترين انتخاب غذايي به شمار مي پروسه . يك غذاي خوش مزه كه در مدت كمي هم آماده ميل كردن است .

راحتي 
انقطاع از پر سرعت و آسان و خوش مزه بودن فست فودها، يك عدد ديگر از كارداران محبوبيت آن ها، در دسترس بودن آن هاست . امروزه ديگر در هر كناره و كنار شهر و در هر خياباني مي توان يك فست فود فروشي پيدا كرد . ديگر نيازي نمي باشد در مدت گرسنگي يا اين كه بازه صرف وعده هاي غذايي به دنبال پيدا كردن رستوران باشيد و يا اين كه بخواهيد طاقت نمائيد تا به منزل برسيد . تنها كافي مي‌باشد نگاهي به فضا خيابان يا جايي كه مي باشيد بياندازيد تا بتوانيد به راحتي يك فست فود فروشي با غذاهاي آماده و خوش طعم پيدا نمائيد .

داشتن 
غذاهاي سالم امروزه ديگر غذاهاي فست فودي صرفا به همبرگرو ساندويچ و پيتزا محدود نمي شوند . فست فودهاي معذوف با بيشتر كردن اشكال غذاهاي سالم و موثر كارايي مي كنند تا مشتريان خويش را حفظ كنند . شما مي توانيد يك سالاد تهيه گرديده از سبزيجات و ميوه هاي جديد را نيز در يك فست فود ميل نمائيد و حقيقتا از تناول كردن يك غذاي تندرست و در عين حالا خوش طعم لذت ببريد .

توليد 
مجال هاي شغلي فست فود از به عبارتي برهه زماني پيدايش مجال هاي شغلي فراواني براي اشخاص متعدد به وجود آورده است . چه بسا بسياري از علم آموزان آمريكايي با فعاليت كردن در فست فودها توانسته اند كسب درآمد داشته باشند .

معايب 
فست فود 
غذاي 
ناسالم ارائه غذاي ناسالم يكي از مطرح ترين و شناخته شده ترين معايب فست فود مي باشد . ناسالم بودن فست فودها به عامل داشتن نمك دوچندان و نيز چنين چربي هاي غير اشباع مي‌باشد . به همين برهان مي‌باشد كه نبايد بيش از اندارزه از فست فودها استفاده نمود .

ساخت 
چاقي طبق بررسي هاي انجام شده استعمال از فست فود در كودكان سبب ساز ايجاد چاقي مي شود . ولي در بزرگسالان هم چاقي ناشي از مصرف فست فود وجود داراست اما در كودك ها به برهان اين كه بروز چاقي ممكن است سبب ساز شود كه آن‌ها نتوانند مسير معمول زندگي را طي كنند، اين مورد زياد مهم تر ميباشد .

كاهش 
زمان غذا تناول كردن در خانه غذا ميل كردن در خارج از منزل و در فست فودها منجر گرديده كه امروزه افراد خانواده برهه زماني كمتري را در كنار يكديگر بگذرانند . زمان خوراك تناول كردن در عده خانواده هنگامي مي‌باشد كه اعضاي خانواده در كنار يكديگر عده مي شوند و اين قضيه بر تندرست خانواده زياد تاثير گذار است . ولي امروزه با ارتقاء فرهنگ به كارگيري از فست فودها اين زمان در بسياري از خانواده ها در درحال حاضر كاهش و از در بين رفتن ميباشد .

مشكلات 
كاري در بعضا موردها چشم مي شود كه اشخاصي كه در فست فودها يا اين كه در شغل ها داراي ارتباط به آن در اكنون فعاليت هستند، امنيت شغلي ندارند . براي مثال بيمه نمي شوند و يا حقوق كافي دريافت نمي نمايند .

علي رغم همگي اين مزايا و معايبي كه در مسئله فست فود بيان شد، فست فودها امروزه ديگر منتخب از تمدن تغذيه اي ما محسوب مي شوند . در غايت اين ما هستيم كه بايستي تغذيه اي صحيح براي داشتن يك زندگي سالم را گزينش كنيم .

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]