قیمت ویزای تایوان
خدمات VFS
تور ارزان کانادا
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
خواص 2‌ رفيق‌ سبدهاي‌ آجيل:‌ بادام و پسته تجهيزات فست فود و راه اندازي فست فود
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۸:۲۱

هر ماده خوراكي از تركيباتي تشكيل گرديده كه اثرات شيميايي و فيزيكي بر تن انسان ميگذارد . اين اثرات خواصي گاه اثرگذار و گاه زيان آور دارا هستند . مغزيجاتي نظير بادام و پسته از جمله خوردني هايي به شمار ميروند كه متخصص ها تغذيه سفارش مينمايند همواره بايستي جايي براي آن ها در سبد تغذيه هفتگي در‌نظر گرفت تا با مصرفشان به ميزان مناسب، جوارح و ارگان‌هاي تن به مواد معدني و ويتاميني لازم براي عمل با صرفه دسترسي يابند . 

راه اندازي فست فود
در اين نوشتار قصد بيان فوايد و مضرات اين دو خوردني مغزي را داريم تا با اطلاع از اثراتشان، سبب ساز محافظت و افزايش تن درستي خود و پيشگيري از ابتلا به برخي بيماري‌ها يا اين كه اختلالات داراي ارتباط شويد و بدانيد چه بيماري‌هايي را درمان مي نمايند . 
روزي 4 عدد بادام بخوريد بادام سرشار از انرژي و دارنده كالري بالايي است؛ با اين درحال حاضر منبعي مناسب براي كسب كلسيم، فسفر، پتاسيم، آهن و ويتامين‌هاي ب1 و ب2 و ب3 مي باشد . در آن روغن ‌غيراشباع و پاره اي نشاسته و پروتئين هم موجود ميباشد . البته به‌گفته متخصصين طب سنتي، استعمال از بادام‌هاي تفت‌داده يا اين كه به قول پر اسم و رسم رايحه داده، بخش اعظمي از فوايد بادام ناپخته را ندارد و به همين عامل خوبتر مي‌باشد براي بهره‌گيري از خاصيت آن بادام را به‌صورت خام مصرف فرمائيد . از تمام قسمت‌هاي درخت آن اعم از شكوفه و برگ و ميوه و چه بسا پوست درخت در طب سنتي استفاده مي‌شده كه برخي از آنان به قرار ذيل ميباشد . 
ـ از آنجا كه سرشار از چربي غيراشباع ميباشد در كاهش ابتلا به بيماري‌هاي عروقي و قلبي مفيد است . 
ـ چون كالري زيادي در خود دارد، مي‌تواند احساس سيري را در فرد ارتقاء دهد و با كاهش اشتها به قليل كردن وزن اشخاص امداد نمايد . 
ـ پتاسيم مو جود در آن ميتواند علاوه بر در تعادل نگه‌داشتن اندازه فشارخون و تهيه ضربان قلب، به كار آنها كه در گير پرفشاري خون يا اين كه تپش قلب هستند بيايد . 
ـ بادام شيرين به تقويت قواي جنسي امداد مينمايد . ـ التهابات مجاري تنفسي را كاهش ميدهد . 
ـ به استدلال داشتن منابع آنتي‌اكسيدان براي درخشش و شفافيت پوست و محافظت شادابي آن بسيار موءثر هست . 
ـ ماساژ پوست با روغن بادام التهاب و سوختگي پوست را بهبود مي بخشد و خارش را در كودكاني كه دچار به سرخك يا مخملك شده‌اند كاهش ميدهد . 
ـ اسيد فوليك جانور در آن مي تواند به ارتقاء احتمال بارداري و پس از آن به ايجاد سلول‌ها و رشد خوب تر جنين كمك كند . 
ـ ويتامين ب و منيزيمي كه در آن است، ميتواند سبب افزايش آرامش شود . ـ كلسترول بد را كاهش ميدهد . 
ـ در صورتيكه روغن بادام شيرين را به پشت سالمندان بماليد دردهاي ستون فقرات را تسكين مي‌بخشد . ـ روغن آن براي اشخاص مبتلا به يبوست استراتژي درماني قابل قبولي مي باشد . 
ـ روغن بادام براي افرادي كه دچار بي‌خوابي شده‌اند هم اثرگذار مي‌باشد و همچون دارويي خواب آور فعاليت مي كند . 
ـ ماساژ موها يك بار در هفته با روغن بادام سبب ساز قليل شدن ريزش مو مي شود . ـ چون سرشار از فيبر است، قادر است تعداد دفعات ابتلا به يبوست مدت بارداري را كاهش دهد . 
اثرات ادغام بادام با مواد ديگر نياكان ما روغن بادام را با شكر و كتيرا ادغام مي‌كردند و از آن براي نرم كردن سينه و از بين بردن سرفه‌هاي خشك به كارگيري مي‌كردند . مخلوطي از مغز بادام شيرين و عسل را براي تسكين دردهاي كبدي و ناراحتي‌هاي كليوي به فعاليت مي‌بردند و همچنين به مادرها آبستن سفارش مي‌كردند پنج عدد بادام را داخل آب خيس نمايند و پس از كندن پوست بخورند تا علاوه بر كاهش حساسيت و آلرژي باعث تندرست اكثر جنين شود . 


بتازگي نيز دانشمندان دريافته‌اند كه مصرف اين ميزان بادام به همين رويه خيساندن و پوست‌ كندن آن علاوه بر اين كه راهي مناسب براي پيشگيري از ابتلاي مادر به مسموميت بارداري در مدت حاملگي به‌شمار مي‌رود، سبب استحكام استخوان‌ها و تقويت دستگاه عصبي نوزاد آتي مادر خواهد شد و پس از به دنيا آمدن دندان‌هاي محكم‌تري خواهد داشت . 


با استفاده از جوشاندن برگ درخت بادام و حل كردنش در آب محلولي به‌دست مي‌آوردند كه پس از صاف كردن و نوشيدن براي معالجه نارسايي‌هاي كبدي و پيشگيري از معضلات و اختلالات كيسه صفرا به كار مي‌رفته هست . از دم كردن پوست قهوه‌اي مغز بادام براي كاهش درد سود مي‌بردند . همينطور برگ جديد يا خشك آن را به تيتر مسهل به كارگيري مي‌كردند . 
خواص و شيوه تهيه و تنظيم شير بادام براي به‌دست آوردن شير بادام كه آن نيز خاصيت زياد دارد، مي توانيد مقداري از مغز بادام را به‌صورت ناپخته و تفت ‌نداده آسياب فرمائيد تا به پودري تبديل شود كه بتوانيد به نسبت متساوي آن را با شكر ادغام فرماييد . بعد به اندازه‌اي آب به اين تركيب بيفزاييد كه به شكل شير درآيد . برخي از خواص شير بادام از اين قرار است: ـ رفع بي آبي دهان و لهجه ميباشد . ـ مسكن دردهاي گلو و خلط‌آوري خوب براي وقتي هست كه مجراي حلق به برهان سرفه‌هاي زياد يا شديد، دشوار شده است . 
ـ ناراحتي‌هاي قسمت حلق و حنجره را رفع مي‌نمايد . ـ تنگي نفس را بخصوص در افراد پير كاهش مي دهد . 
ـ خارج كننده سنگ از مثانه مي باشد . ـ يك آبرسان طبيعي به تن محسوب مي شود . 
ـ از آن مي‌توان براي نرم كردن پوست و زيبايي و طراوت آن سود موفقيت . 
مضرات بادام: همچون اكثري از مواد غذايي، بادام قادر است ضررهايي را هم متوجه سالم شما نمايد . بنابراين واجب مي باشد پيش از مصرف آن بدانيد كه اين ماده خوراكي زياد دير هضم بوده و زياده‌روي در خوردن آن منجر احساس سنگيني در معده مي شود و بخصوص براي افرادي با معده‌هاي ضعيف مناسب نيست . خواص بادام,خاصيت داروئي بادام بادام التهابات مجاري تنفسي را كاهش مي‌دهد 
از پسته غافل نشويد اين عضو پرطرفدار سبدهاي آجيل كه كليه اشخاص معمولا سراغ گونه خندانش مي‌روند سرشار از مواد معدني موءثر براي تن و نگهداري تندستي هست . در پسته، كلسيم، پروتئين، فسفر، آهن، پتاسيم، ويتامين آ، اي، ب1، ب3 و ب6 ذخيره گرديده است كه به همين عامل مزايايي از جمله خاصيت زير را دارد: ـ درمانگر مبتلايان به كم‌خوني هست . ـ باعث تقويت مغز و كاركرد خوب تر ذهن مي‌شود و به همين برهان براي دانش‌آموزان مفيد هست . 
ـ اعصاب و روان را آهسته مي‌كند . ـ لثه‌ها را تقويت كرده، زخم‌هاي دهاني را كاهش مي‌دهد، دندان‌ها را مستحكم كرده، بخصوص براي افرادي موثر هست كه از بوي بد دهن مشقت ميبرند . 
ـ چون مقاديري فسفر در خود دارد به ارتقا هوش و تمركز فرضي ياري زياد مي‌كند . ـ رفع كننده خستگي است و از ضعف و بي‌حالي پيشگيري مي كند . 
ـ اگر در جواني يا اين كه سن رشد مصرف شود براي پيشگيري از پوكي استخوان در ميانسالي يا اين كه پيري بسيار اثرگذار هست . 
ـ عضله‌ساز نيكي براي آنهاست كه مي‌خواهند اندامي قدرتمند داشته باشند . همينطور راهي خوب براي دوري از ابتلا به گرفتگي‌هاي عضلاني نه‌تنها در ورزشكاران بلكه در افراد معمولي مي‌باشد . 
ـ پوست ظرافت كه مغز پسته را در خويش پوشيده، يرقان و ورم طحال را معالجه مي كند . ـ به دليل داشتن پتاسيم، متعادل‌كننده و تنظيم‌گر نبض يا ضربان قلب مي‌باشد . 
ـ دارويي موثر براي كاهش فشارخون به شمار مي رود . علاوه بر اين به‌دليل داشتن آهن مي‌تواند كم‌خوني و رنگ‌پريدگي ناشي از آن را درمان نمايد . 
ـ كساني كه از رژيم‌هاي غذايي گياهي پيروي مينمايند يا در اصطلاح، گياهخوارند مي‌توانند مقداري از پروتئين ما يحتاج براي بدن خود را از اين منبع خوراكي تأمين نمايند . 
ـ مقاديري فيبر در پسته جانور است كه سبب كاركرد خوب تر روده‌ها مي‌شود . ـ روئت كرد و سوي چشم‌ها را تقويت مي نمايد . 
ـ منيزيم، مس و همچنين ويتامين‌هاي مجموعه ب مو جود در آن مي‌تواند سبب ارتقا كارآيي دستگاه ايمني در بدن شود . 
ـ اگر دچار سردي كبد شده‌ايد، دواي آن مصرف پسته مي‌باشد . ـ پسته به‌دليل داشتن منابع آنتي‌اكسيداني از پيدايش برخي سرطان‌ها پيشگيري مي نمايد يا اين كه ابتلا به آن‌ها را به تأخير مي‌اندازد . 
ـ يكي از منابع عالي براي به تعادل رساندن ترشحات غده تيروئيد به شمار مي رود . ـ در شراي ميخواهيد پسته‌اي كه مصرف ميكنيد اثراتش عمده باشد يادتان باشد حتماً از نوع نو يا دست‌كم دسته تفت ‌نداده آن به كارگيري كنيد . 
درمان به رويكرد نياكان گذشتگان ما با دم كردن پوست سبز پسته به عنوان داروي دمنوشي استفاده مي‌كردند تا شرايط تهوع و استفراغ را از ميان ببرند . اين دمنوش همچنين براي معالجه اسهال نيز تجويز مي‌شده اما يكي از كاربردهاي آن در مواقعي بوده است كه شخصي دچار سكسكه‌هاي طولاني مي‌شده . پوست آن را دم مي‌گذاشتند و فنجاني از اين دم‌كرده را به او مي‌دادند . 
به منش قديم، جوشانده برگ و پوست درخت آن قادر است به افرادي امداد كند كه به دفعات مبتلا خارش در نواحي باسن مي‌شوند . 
مضرات پسته: پشت لب خندان پسته ممكن هست ضررهايي نيز براي بعضا اشخاص نهفته باشد . 
به عنوان مثال اين آجيل به‌دليل داشتن طبيعتي گرم احتمال بروز كهير و جوش‌هاي پوستي را ارتقاء مي‌دهد و براي كساني كه حساسيت دارند مناسب نيست؛ به‌دليل داشتن چربي بالا نيز براي اشخاصي كه معده‌اي ضعيف دارند زيان آور مي‌باشد . اشخاصي كه تري‌گليسيريد بالا دارا هستند نيز از مصرف پسته منع شده‌اند .‌ 


همچنين پيشنهاد شده كه اشخاص دچار به ديابت و نقرس نبايد آن را مصرف كنند . متخصص ها طب سنتي بر اين عقيده‌اند كه اشخاص مبتلا به نارسايي‌هاي كليوي نيز مي بايست دور پسته را تا وقتي كه با اين معضلات درگيرند خط بكشند . 

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]