کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
تجهيزات فست فود و راه اندازي فست فود
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :alipour
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۱۴:۵۳

همانگونه كه كليه ي ما مي‌دانيم داشتن يك منوي وسوسه انگيز در كنار تجهيزات فست فود مطلوب ميتواند دقت مشتريان زيادي را به شما جلب نمايد پس با ما همپا باشيد تا در مورد خط مش اندازي فست فود و ۸ نوشيدني گرم فست فودها براي زمستان سخن كنبم .

راه اندازي فست فود

خط مش 
اندازي فست فود و 8 نوشيدني گرم فست فودها براي زمستان راه و روش 
اندازي فست فود و ۸ نوشيدني گرم فست فودها براي زمستان 
چاي 
شير معمولي اين نوشيدني فست فودي فراوان بي آلايش تر از آن چيزي كه تصور مي نماييد فراهم مي شود . فقط كافي هست گياهان معطر خرد شده، چوب دارچين، زنجبيل و شير را با هم بجوشانيد و يك چاي كيسه اي نيز به آن بيش تر كنيد و اذن بدهيد همه مواد ۱۰ دقيقه با هم دم بكشند .

شيوه 
تهيه 
بازه 
فراهم سازي: ۵ دقيقه مواد 
اضطراري براي تهيه ۴ فنجان ۸ 
دانه هل، ۸ عدد ميخك، ۴ دانه فلفل سياه، ۲ عدد چوب دارچين، يك تكه كوچك زنجبيل تازه، ۲ فنجان شير، ۴ عدد چاي كيسه اي، ۸ قاشق چاي خوري شكر ( بسته به ذائقه) 
فرايند 
فراهم سازي – هل و ميخك و دانه هاي فلفل را بكوبيد . 
– تمامي مواد را همراه با چوب دارچين، زنجبيل، شكر و دو فنجان آب حرارت دهيد تا جوش بيايد . آن گاه حرارت را خاموش كنيد و چاي هاي كيسه اي را درون آن قرار دهيد و اجازه بدهيد به برهه زماني ده دقيقه دم بكشد .

شربت 
سيب معطر و گرم شربت سيب را همپا با پوست پرتقال و زنجبيل بجوشانيد تا يك نوشيدني خوش بو و خوش مزه داشته باشيد .

نحوه 
تهيه 
بازه زماني 
مهيا سازي: ۳۵ دقيقه مواد 
لازم براي ۸ نفر يك 
عدد پرتقال، شربت سيب نيم ليتر، ۲ قاشق غذاخوري عسل، ۵ عدد توت (از هر نوع)، ۶ عدد ميخك، كمي پودر جوز هندي، يك تكه كوچك زنجبيل تازه (ريز خرد شده)، ۸ چوب دارچين 
مراحل 
مهيا سازي – پوست پرتقال را رنده كنيد . 
– در يك طرف ميانگين همه مواد را بريزيد و روي حرارت قرار دهيد . مراقب باشيد نجوشد . فقط براي ۳۰ دقيقه سواي درپوش كليه مواد موجود در ظرف را حرارت دهيد .

شكلات 
داغ معطر مكزيكي اندازه بسيار كمي پودر فلفل چيپتول مكزيكي و دارچين را به شكلات داغ اضافه نماييد تا يك نوشيدني گرم و خوش عطر داشته باشيد .

طرز 
تهيه 
دوران 
مهيا سازي: ۵ دقيقه 
مواد 
لازم براي ۱ نفر يك 
بسته شكلات داغ، دو نوك انگشت پودر فلفل چيپتول ، دو نوك انگشت پودر دارچين، ۲ قاشق غذاخوري خامه شيرين زده شده مراحل 
فراهم سازي – شكلات داغ را مطابق امر العمل روي بسته آماده فرمائيد . 
– نيمي از آن را با فلفل چيپتول و نيمي ديگر را با دارچين مخلوط فرمائيد . 
– بعد از آن با هم ادغام نمائيد و روي آن خامه زده گرديده را قرار دهيد . 
– روي آن را با دارچين و پودر فلفل تزيين نماييد .

نوشيدني 
شير و تخم مرغ براي صرفه جويي در بازه زماني مي توانيد شير و تخم مرغ را در همزن با يكديگر تركيب نماييد و اين نوشيدني سنتي را تهيه كنيد .

روش 
تهيه 
بازه زماني 
مهيا سازي: ۲۰ دقيقه 
مواد 
ضروري براي ۴ نفر دو 
فنجان خامه مالامال چرب، نصف فنجان شكر، يك چهارم قاشق چاي خوري پودر جوز هندي، ۴ تخم مرغ بزرگ پروسه 
فراهم سازي – در يك ظرف خامه و شكر و پودر جوز هندي را مخلوط نمائيد و روي حرارات ملايم قرار دهيد تا گرم شوند . 
– تخم مرغ را در ادغام كن به بازه ۱ دقيقه با به دور ملايم بزنيد و در به عبارتي دوران كم قليل خامه را طولاني تر نمائيد و به دوران ۳۰ ثانيه ديگر بزنيد . به همان رخ گرم نوشيدني را سرو نماييد . 
نوشيدني 
كران بري اين نوشيدني واقعا ساده تهيه و تنظيم مي شود . فقط كافي مي باشد شربت كران بري را هم پا با دانه هاي تازه كران بري گرم نماييد .

طريق 
تهيه 
بازه 
آماده سازي: ۲۵ دقيقه 
مواد 
واجب براي ۴ نفر يك 
و نيم فنجان شربت كران بري، نصف فنجان شكر، ۲ عدد چوب دارچين، تعدادي عدد كران بري مراحل 
مهيا سازي – در يك ظرف مناسب سربت كران بري، شكر و دارچين را تركيب نماييد و به زمان ۱۵ دقيقه حرارات دهيد تا گرم شوند . 
– شربت فراهم شده را در ظرف مطلوب بريزيد و دانههاي كران بري را به آن بيشتر فرماييد . 
شكلات 
گرم همراه با شير مالت و مارشملو يك مزه جديد را با اين نوشيدني تجربه نماييد . به شكلات داغ، شير مالت و مارشملوي حرارت داده گرديده اضافه نماييد .

نحوه 
تهيه 
بازه 
مهيا سازي: ۵ دقيقه 
مواد 
واجب براي ۱ نفر يك 
بسته شكلات داغ، ۳ تكه مارشملو، ۳ قاشق غذاخوري شير مالت پروسه 
آماده سازي – مارشملوها را حرارت دهيد و آماده فرمائيد . 
– شكلات داغ را مطابق فرمان العمل روي بسته آماده كنيد . 
– شكلات داغ را با شير مالت ادغام نماييد . 
– نوشيدني را درظرف مناسب بريزيد و مارشملوها را روي آن قراردهيد .

شكلات 
گرم همراه با نعنا يك اسكوپ از بستني شكلاتي نعنايي را به هات چاكلت بيش تر فرمائيد و از طعم طبيعي آن لذت ببريد . مي توانيد به جاي بستني شكلاتي نعنايي، از كمي بستني و شكلات كاكائويي نعنايي به كار گيري فرمائيد .

نحوه 
تهيه 
بازه زماني 
مهيا سازي: ۵ دقيقه 
مواد 
حتمي براي ۱ نفر يك 
بسته شكلات داغ، يك چهارم فنجان بستني نعنايي كاكائويي، نعناي تازه روند 
مهيا سازي – شكلات داغ را مطابق امر العمل روي بسته آماده فرمائيد . 
– بستني را داخل آن قرار دهيد و با برگ نعنا تزيين فرماييد .

نوشيدني 
كاكائو تهيه و تنظيم اين نوشيدني زياد بي آلايش مي باشد . صرفا كافي مي باشد كاكائو يا اين كه شكلات كاكائويي نصفه تلخ را با شير تركيب كنيد و گرم فرمائيد .

شيوه 
تهيه 
بازه زماني 
آماده سازي: ۵ دقيقه 
مواد 
واجب براي ۸ نفر شير 
به اندازه ۸ فنجان، كاكائو به مقدار لازم پروسه 
فراهم سازي – شير را با حرارت ملايم گرم فرماييد و به ميزان يك چهارم فنجان براي ۸ فنجان شير به آن پودر كاكائو طولاني تر فرماييد . باز نيز يه خرده حرارت دهيد تا كاكائو به نيكي و به صورت يكنواخت در شير حل شود . نوشيدني را به به عبارتي شرايط گرم سرو فرمائيد .

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۳۱:۲۶

در اين مقاله كارايي داريم در مورد مزايا و معايب فست فود ها و اين كه تعيين قابل قبولي براي يك وعده غذايي به شمار مي روند يا اين كه نه كلام كنيم .امروزه در هر جايي از جهان مردمان فست فود ها را مي شناسند . آن ها براي صرف يك وعده غذايي يا اين كه داشتن يك قرار صميمانه يا اين كه خانوادگي به فست فودها مي فرايند و از تناول كردن غذا همپا با دوستان و اعضاي خانواده لذت مي مارك . غذاهاي فست فودي نيز غذاهاي خوش مزه اي ميباشند كه علاوه بر آن كه سرعت بالا و سهل و آسان تهيه و فراهم مي شوند، طعم و طعم خوب و دلپذيري هم دارند .

راه اندازي فست فود

مزايا 
و معايب فست فود ها: فست فود بله يا اين كه خير مزايا 
و معايب فست فود ها: فست فود بله يا اين كه خير 
فست فودها را همه مي شناسند؛ انواع پيتزا، همبرگر، ساندويچ هاي گرم و سرد و چه بسا انواع ماكاروني و خوراك هايي كه همه آن ها به نوعي بازه زماني پاره اي براي فراهم سازي نياز دارا هستند . بر پايه تحقيقات انجام گرديده در آمريكا از هر چهار نفر، يك نفر در روزفست فود مصرف مي كند . بر اساس نتايج به دست آمده در همان پژوهش ها مشخص گرديده كه ۵۲درصد از اشخاصي كه فست فود مصرف مي كنند، آن را غذايي آسوده و سرعت بالا مي دانند و دقت چنداني به تندرست يا ناسالم بودن آن ندارند، چرا كه مورد اوليه يعني راحتيو صرف بازه كم، براي آن‌ها در اولويت مي باشد .

امروزه با گسترده شدن انواع فست فود فروشي ها، از هر مارك و از هر نوع، ديگر استعمال از فست فود براي تعداد زيادي از مردمان به تيتر قسمتي از معاش روزانه محسوب مي شود .

اما كارشناسان همواره تلاش مي نمايند در مورد استفاده از غذاي سلامت اطلاع رساني داشته باشند . همان طوري كه در مسئله استفاده از فست فودها نيز مدام اين نكته بيان شده مي‌باشد كه بعضي از فست فودها ضررهاي بخش اعظمي براي سلامتي شخصي به همپا دارا‌هستند . چه بسا كارشناسان همواره ياد‌آوري مي نمايند كه ضررهاي مصرف فست فود براي خردسال ها و نوجوانان بسيار بيش تر از بزرگسالان است . البته در غايت خود افراد مصرف كننده مي باشند كه در موضوع مصرف اين جور غذاها مي بايست تصميم گيري كنند . مصرف بالاي فست فود در سراسر عالم گوياي اين مقاله مي باشد كه علي رغم لحاظ كارشناسان مبني بر ناسالم بودن برخي فست فودها و مضر بودن مصرف زياد آن ها، اما باز هم اين غذاهاي پر سرعت و خوش طعم رده ويژه اي در برنامه غذايي مردم دارا هستند و روز به روز نيز بر تعداد طرفداران آن ها افزوده مي شود .

امروزه ولي چندين از فست فودها معروف و تعالي سعي بر آن دارا‌هستند كه منوي خود را به سمت سلامت تر شدن پيش ببرند . آن ها با بيشتر كردن غذاهاهي سلامت خيس به منوي خود كارايي مي نمايند تا جوابگوي سلايق مختلف مشتريان باشند و حتي اشخاصي را جذب كنند كه معتقتدند فست فودها غذاهاي تندستي نيستند .

در اين مطلب مي خوا هيم يكسري از مزايا و معايب فست فود را براي شما ابلاغ كنيم تا شما بتوانيد بهتر در موضوع اين غذاهاي خوش مزه تصميم بگيريد .

مزاياي 
فست فود 
صرفه 
جويي در زمان يك عدد از عوارض تعيين فست فود به جاي رفتن به رستوران يا اين كه پختن غذا در منزل اين ميباشد كه فست فودها سريع و در زمان كمي فراهم مي شوند . در اين عصر كه دوره صنعت و سرعت ميباشد بازه زماني كمي براي طعام ميل كردن و طعام پختن در كنار انجام ديگر عمل هاي روزانه باقي مي ماند . به همين دليل ميباشد كه فست فودها بهترين انتخاب غذايي به شمار مي پروسه . يك غذاي خوش مزه كه در مدت كمي هم آماده ميل كردن است .

راحتي 
انقطاع از پر سرعت و آسان و خوش مزه بودن فست فودها، يك عدد ديگر از كارداران محبوبيت آن ها، در دسترس بودن آن هاست . امروزه ديگر در هر كناره و كنار شهر و در هر خياباني مي توان يك فست فود فروشي پيدا كرد . ديگر نيازي نمي باشد در مدت گرسنگي يا اين كه بازه صرف وعده هاي غذايي به دنبال پيدا كردن رستوران باشيد و يا اين كه بخواهيد طاقت نمائيد تا به منزل برسيد . تنها كافي مي‌باشد نگاهي به فضا خيابان يا جايي كه مي باشيد بياندازيد تا بتوانيد به راحتي يك فست فود فروشي با غذاهاي آماده و خوش طعم پيدا نمائيد .

داشتن 
غذاهاي سالم امروزه ديگر غذاهاي فست فودي صرفا به همبرگرو ساندويچ و پيتزا محدود نمي شوند . فست فودهاي معذوف با بيشتر كردن اشكال غذاهاي سالم و موثر كارايي مي كنند تا مشتريان خويش را حفظ كنند . شما مي توانيد يك سالاد تهيه گرديده از سبزيجات و ميوه هاي جديد را نيز در يك فست فود ميل نمائيد و حقيقتا از تناول كردن يك غذاي تندرست و در عين حالا خوش طعم لذت ببريد .

توليد 
مجال هاي شغلي فست فود از به عبارتي برهه زماني پيدايش مجال هاي شغلي فراواني براي اشخاص متعدد به وجود آورده است . چه بسا بسياري از علم آموزان آمريكايي با فعاليت كردن در فست فودها توانسته اند كسب درآمد داشته باشند .

معايب 
فست فود 
غذاي 
ناسالم ارائه غذاي ناسالم يكي از مطرح ترين و شناخته شده ترين معايب فست فود مي باشد . ناسالم بودن فست فودها به عامل داشتن نمك دوچندان و نيز چنين چربي هاي غير اشباع مي‌باشد . به همين برهان مي‌باشد كه نبايد بيش از اندارزه از فست فودها استفاده نمود .

ساخت 
چاقي طبق بررسي هاي انجام شده استعمال از فست فود در كودكان سبب ساز ايجاد چاقي مي شود . ولي در بزرگسالان هم چاقي ناشي از مصرف فست فود وجود داراست اما در كودك ها به برهان اين كه بروز چاقي ممكن است سبب ساز شود كه آن‌ها نتوانند مسير معمول زندگي را طي كنند، اين مورد زياد مهم تر ميباشد .

كاهش 
زمان غذا تناول كردن در خانه غذا ميل كردن در خارج از منزل و در فست فودها منجر گرديده كه امروزه افراد خانواده برهه زماني كمتري را در كنار يكديگر بگذرانند . زمان خوراك تناول كردن در عده خانواده هنگامي مي‌باشد كه اعضاي خانواده در كنار يكديگر عده مي شوند و اين قضيه بر تندرست خانواده زياد تاثير گذار است . ولي امروزه با ارتقاء فرهنگ به كارگيري از فست فودها اين زمان در بسياري از خانواده ها در درحال حاضر كاهش و از در بين رفتن ميباشد .

مشكلات 
كاري در بعضا موردها چشم مي شود كه اشخاصي كه در فست فودها يا اين كه در شغل ها داراي ارتباط به آن در اكنون فعاليت هستند، امنيت شغلي ندارند . براي مثال بيمه نمي شوند و يا حقوق كافي دريافت نمي نمايند .

علي رغم همگي اين مزايا و معايبي كه در مسئله فست فود بيان شد، فست فودها امروزه ديگر منتخب از تمدن تغذيه اي ما محسوب مي شوند . در غايت اين ما هستيم كه بايستي تغذيه اي صحيح براي داشتن يك زندگي سالم را گزينش كنيم .

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۷:۵۱

خرمالو يكي از شايسته ترين ميوه هاي پاييزي است كه براي تن درستي و بدن زياد اثر گذار مي باشد . مربا خرمالو يكي از مشتقات خرمالو ميباشد كه به راحتي مي توانيد براي يك صبحانه دلچسب پاييزي آن را درست كنيد . 
راه اندازي فست فود

مواد لازم براي مربا خرمالو : 
خرمالو تازه 850 گرم شكر 500 گرم آب ليمو تازه 200 ميلي ليتر 
روش تهيه و تنظيم مربا خرمالو : خرمالوها را نظير تصوير تحت خرد كرده و پوست شان را انقطاع نمائيد . 
خرمالو ها را با خنجر له نمائيد و باطن قابلمه بريزيد . قابلمه را روي گاز و شعله ناچيز بگذاريد . 
شكر را آهسته آرام طولاني تر كرده و نيز بزنيد تا شكر و خرمالوها تماما تركيب و شكرها حل شوند . 
حالا آب ليموي جديد را طولاني تر كرده و هم بزنيد . 


بگذاريد براي حدود 40 دقيقه روي شعله متوسط باشد تا به جوش بيافتد . 
سپس از اين كه مايع به غلطت دلخواه تان رسيد شعله را خاموش كرده و طاقت فرمائيد تا خنك شود . 
در آخر مربا را داخل شيشه ها بريزيد و در يخچال فريزر نگهداري فرماييد . 


نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۵۱:۳۵

مواد حتمي براي خورش لوبيا سبزِ با گوشت خورش لوبيا سبز 500گرم لوبيا سبز 500گرم گوشت گوسفندي 1 عدد پياز بزرگ 2 حبه سير 2 ق س رب گوجه فرنگي 2 ق س غوره 2 عدد گوجه فرنگي نمك، فلفل و زردچوبه به ميزان لازم روغن كمي 
خورش 
شيوه تهيه و تنظيم خورش لوبيا سبزِ با گوشت پياز را پوست كنده بشوييد، بعد خلالي خرد نمائيد و در كمي روغن سرخ نماييد . گوشت را به شكل خورشي خرد كرده و به پيازداغ افزوده و خوب تفت دهيد . 

راه اندازي فست فود

لوبياسبزها را هم منزه كرده و بشوييد و به مقدار حدود پنج سانتي متر برش بزنيد و آن گاه آن‌ها را به مواد باطن قابلمه طولاني تر فرمائيد تا يار با گوشت سرخ شوند . 
گوجه فرنگي ها را پوست كنده، آن گاه به صورت نگيني خرد كنيد و به مواد باطن تابه بيشتر نماييد .حبه هاي سير را نيز رنده نمائيد و به مواد بيفزاييد . 
رب را نيز به مواد افزوده و حدود سه جام آب بريزيد و در ظرف را بگذاريد تا مواد خورش يك ساعت با حرارت ملايم بپزند . وقتي گوشت پخت، نمك، فلفل، زردچوبه و غوره را به مواد بيش تر نماييد و شكيبايي نمائيد تا حدود نيم ساعت ديگر خورش بجوشد تا طعم دار شود . اين خورش را با برنج سرو فرمائيد . 


خورش لوبيا سبز نكات تكميلي در قضيه خورش لوبيا سبز خورش لوبيا سبز جزء اشكال خورش ميباشد و برهه زماني پخت و توقع آن در حدود 2 ساعت و 0 دقيقه هست . خورش لوبيا سبز را مي توانيد در وعده نهار - شام - سرو كنيد . همچنين ميتوان در ماه رمضان به عنوان سحري - ميل كرد . توجه كنيد ميزان مواد نخستين و دستور تهيه براي 4 نفر مطلوب هست . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۹:۵۱

خاصيت خرمالو به عنوان يك ميوه ي شيرين و حاوي مواد معدني و ويتامين هاي زياد را به طولاني تر ي طريق تنظيم معجون و تسكين دهنده هاي گوناگون را در اين بخش از سالم نمناك مي خوانيد . اين ميوه دقيقاً مناسب روزهاي سرد پاييزي است كه عمده مردم يه خرده حس خستگي و بي حالي مي كنند . خرمالو به اندازه ي انگور انرژي زا ميباشد . اما در صورتيكه دغدغه ي تناسب اندام داريد و نمي خواهيد چاق گرديد نبايد در مصرف آن زياده روي نماييد چون مصرف بسيار آن كالري زيادي به تن مي رساند .خواص خرمالو اشكال مختلفي از اين ميوه ها در سراسر جهان وجود دارند، ولي معمول ترين آن ها در ژاپن است كه ريشه چيني داراست با وجود اين كه اين ميوه ريشه آسيايي شرقي دارااست ، اسم علمي آن ديوسپير كاكي هست كه با زبان يوناني مرتبط مي‌باشد . كلمه و واژه ديوسپير به معناي " خوراك خدايان " مي باشد و در واقع خرمالو ميوه مضاعف موثر براي اهداف بهداشتي مي‌باشد . خرمالو تقريبا شبيه گوجه فرنگي مي‌باشد و رنگ آن از زرد رنگ به نارنجي براق تغيير و تحول مي نمايد . رنگ ميوه ها بسته به ميزان رسيدگي آن تغيير و تحول مي كند . اين ميوه بزرگ هست و ازاندازه آن از پرتقال كوچك به يك گريپ فروت مختلف است . حتي شكل،آن مختلف مي‌باشد . مي تواند گرد يا چه بسا چهارگوش باشد . پوست ميوه خرمالو نازك وژلاتيني و زياد شيرين مي باشد . 
قيمت غذايي ميوه خرمالو : خرمالو چربي و پروتئين زياد مقداري دارد و بي نياز از ويتامين ها و مواد معدني هستند . آن ها شامل مقدار قابل توجهي از :ويتامين A، B6 و C ؛ منگنز ؛ فسفر ؛ پتاسيم ؛ كلسيم ؛ فيبر رژيمي - هم قابل حل و هم غيرقابل حل خرمالو ادرار آور خير مي باشد و نيز چنين همانند ملين طبيعي عمل مي نمايد . 

راه اندازي فست فود
خواص خرمالو تمام خواص و فوايد ميوه خرمالو گونه هاي خرمالو: خرمالو ها دو جور هستند:گس و غير گس . خرمالو گس قابل تناول كردن نمي‌باشد چون حاوي سطح بالايي از تانين مي باشند . در حالي كه غير گس آن ، به هنگام وصال تانين را از دست مي دهند . 
اين ميوه مي تواند ناپخته و هم در حالت خشك خورده شود، همينطور به تعدادي از دسرها و غذاها هم اضافه مي شود . اين ميوه شيرين كالري دوچندان پاييني دارااست . حال كه كمي در موضوع فوايد و عوارض جانبي ميوه دانستيد، مي بايست به توجه مصرف فرمائيد . ميزان درست ميوه به برهان درست به تن درستي امداد مي كند . 
نگاهي كلي به خاصيت خرمالو در صورتي‌كه در فصل سرما لثه هايتان خون‌ريزي مي كند قابليت دارد به دليل فقدان ويتامين C باشد . مي بايست بدانيد كه مصرف خرمالو و جذب ويتامين C آن براي بالا بردن استحكام سالم لثه ها اثر گذار است . اين ويتامين براي شفافيت پوست هم موءثر ميباشد . 
اين ميوه سرشار از پتاسيم و منيزيم مي باشد كه با كلسترول و فشارخون بالا رويا رويي مي كند به علاوه پكتين جانور در خرمالو نقش بسزايي در كاھش كلسترول خون دارااست . 
ميوه خرمالو با داشتن ويتامينھاي A و C، كلسيم، پتاسيم و منيزيم ميتواند به ھضم ھرچه بھتر غذا، تقويت بصيرت و بھبود سعي سيستم ايمني تن ياري نمايد . ممكن است بد نباشد بدانيد كه خرمالو تقويت كننده معده است، اسھال را برطرف ميكند . سبب نرمي سينه ميشود، كمخوني را رفع مي كند و اشتھاآور خير ھم ھست . 
طبع خرمالو گرم و تر هست و دانه ميوه خرمالو كه كوبيده و به صورت گرد درآمده باشد سنگ تمامي و مثانه را دفع مي كند . 
خرمالو حاوي اندازه زيادي پكتين مي باشد پكتين يك عدد از فيبرهاي محلول در آب مي باشد كه سبب ساز كاهش چربي خون مي شود . 
خرمالو آرام كننده سكسكه مي باشد و به طور چشمگيري بندآورنده خون ريزي مي باشد . 
خرمالو ورم و التهاب بواسير را فرو مي نشاند . 
به حافظه حضور ويتامين A در خرمالو براي پوست و ناخن و موهاي خشك و آسيب پذير مفيد هست . 
ميوه ي خرمالو رسيده براي كودكان هم ميوه اي موءثر محسوب مي شود و در رشد و نمو آن ها موءثر ميباشد . 
فوايد و خاصيت خرمالو خاصيت باورنكردني و بي مثل خرمالو محاسبه فوايد سلامتي ميوه خرمالو اكثري از مردمان خرمالو را به طور منظم مصرف مي كنند و بخش اعظمي هنوز آن را آزمون نكرده اند . با اين حال، مدت آن مي باشد كه در مورد فوايد خرمالو بدانيد، اين احتمال وجود دارد كه ميوه در رژيم غذايي بطور منظم جاي بگيرد . 
خرمالو براي كاهش وزن : خرمالو داراي دست‌كم اندازه چربي ميباشد . حتي ميزان كربوهيدرات آن نيز زياد پايين مي باشد و از اين رو ، آن هايي كه مي خواهند رژيم بگيرند و با محافظت رژيم غذايي خوب ، وزن اضافي خود را كاهش دهند، مي توانند به شدت از اين ميوه سود مند شوند . 
خرمالو يكي انرژي زا ارگانيك است: خرمالو ميوه دوچندان شيرين و حاوي شكر مي باشد كه به تيتر يك انرژي زا طبيعي فعاليت مي نمايد . از اين رو، خردسال ها و همينطور آن هايي كه در تمرينات فيزيكي و همينطور كار هاي ورزشي نياز به اندازه متعددي انرژي دارا هستند ، مي توانند از اين ميوه منفعت مند شوند . هم چنين قند و پتاسيم بالاي آن به از في مابين بردن خستگي ياري مي كند . اشخاصي كه دچار استرس و خستگي مي شوند بايد خرمالو را در رژيم غذايي خويش بگنجانند . 
Persimmons 
آشنايي با خواص اعجاب انگيز خرمالو ادرار آور : اين ميوه بسيار بي نياز از كلسيم و پتاسيم است . آن هايي كه دچار به معضلات كليوي ميباشند بايد هر روز يك ميوه خرمالو مصرف كنند زيرا به كاهش مراقبت آب ياري مي كند . در حقيقت مصرف منظم اين ميوه مي تواند از خلل محافظت آب به طور اثر گذار خودداري نمايد . از آنجا كه خرمالو حاوي اندازه زيادي پتاسيم است، خوب تر هست اين ميوه را به جاي داروهاي ادرار آور مصرف كنيد، زيرا منجر به از دست رفتن پتاسيم قابل توجهي مي شود . 
خرمالو براي پيشگيري از سرماخوردگي و سرماخوردگي : بسياري از معضلات التهاب، عفونت و سرماخوردگي و سرما خوردگي را مي توان با مصرف منظم خرمالو پيش گيري كرد . به حافظه اين هست كه ميوه خرمالو شامل اندازه غني ويتامين ث هست كه مصونيت براي نبرد با اين عفونت ها را مي سازد . 
خرمالو براي پاك سازي و تندرست كبد : پاك سازي بدن مضاعف داراي اهميت ميباشد و خرمالو به طور اثرگذار اين كار را انجام مي دهد . حاوي مقدار بالايي آنتي اكسيدان ميباشد كه مي تواند سموم بدن، به ويژه كبد را پاك سازي و تن درستي كبد ، را حفظ كند . راديكال هاي آزاد با امداد اين انتي اكسيدانها از تن قطع مي شوند . 
خرمالو براي كبد اثر گذار هست پاكسازي كبد با مصرف خرمالو خرمالو براي كنترل فشار خون: خرمالو براي در اختيار گرفتن فشار خون بالا و در فيض خودداري از بيماري ها اثر گذار است . ميزان بالاي پتاسيم اين ميوه به عنوان گشاد كننده عروق عمل مي نمايد و در نتيجه جريان خون در تن را ارتقاء مي دهد . بدين ترتيب فشار خون كاهش مي يابد . 
خرمالو براي معالجه يبوست : آن هايي كه به يبوست دچار مي‌باشند ، مي توانند به شدت از خرمالو بهره مند شوند . اين ميوه دارنده ميزان مضاعف بي نياز فيبر محلول در آب هست . به تيتر ملين طبيعي عمل مي نمايد در نتيجه، آن ها كه مشكل‌ها شكمي دارند مي توانند خرمالو بخورند . 
خرمالو براي سلامت قلب : با فشار خون خوب، تعدادي از بيماري هاي قلبي عروقي در دست گرفتن مي شوند . تراز فشار خون پايين به محافظت سيستم قلبي عروقي ياري مي نمايد و در نتيجه از بيماري هاي قلبي پرهيز مي نمايد . علاوه بر حفظ فشار خون، اين ميوه هم به جلوگيري از بيماري هاي قلبي با محتواي فيبر محلول در آب بالا امداد مي نمايد . 
خواص خرمالو براي قلب خرمالو موءثر براي تندرست قلب خودداري از سرطان و بيماري هاي ديگر از خاصيت خرمالو: همان طور كه تمامي ما مي دانيم راديكال هاي آزاد ادله مهمي در پشت گونه هاي گوناگون سرطان يا اين كه پيش روي آن‌ها مي‌باشند و فقط رويكرد خلاص شدن از آن ها اين مي باشد كه مواد غذايي بي نياز از آنتي اكسيدان - را تا حد ممكن مصرف نماييد چون اينها قادر به حذف راديكال هاي آزاد بدن ميباشند . خرمالو خير فقط سرطان ها، بلكه بيماري هاي متفاوت ديگري كه توسط راديكال هاي آزاد رواج و يا تسريع مي شوند با مصرف منظم اين ميوه پرهيز مي نمايند . علاوه بر اين آنتي اكسيدان ها، كاتشين تركيبات گالاكتوچين فنولي و ويتامين هرج و مرج و ث نيز به پيش گيري از اكثري از بيماري ها نيز امداد مي كنند . مواد مغذي كليدي ديگر و مواد توانمند مو جود در خرمالو به جنگ با بيماري ها ياري مي كنند . چه بسا ميزان كلسيم بالا نيز به نبرد با پوكي استخوان ياري مي كند . 
فوايد اين ميوه براي سعي اعضا مختلف: همانگونه كه تا قبل از اين گفته شد خرمالو غني از آنتي اكسيدان ها، ويتامين نظير ويتامين همهمه و بتاكاروتوئن ،لوتئين و . . . هستند؛ تمامي اينها تاثير دوچندان مثبتي بر تلاش اندام هاي مختلف تن دارند . اينها استرس و اكسيداسيون پوست را كاهش مي دهد و در سود از پيري دوري مي شود . كليه نشانه هاي سالمندي از قبيل چين و چروك، لكه ها و غيره به حد زيادي كاهش يافته اند . در حقيقت، از دست دادن بصيرت و بيماري آلزايمر ، پيامدهاي عمومي سالمندي هستند، به خير با مصرف اين ميوه به طور منظم دوري مي شود . 
سلامت پوست با خرمالو: محتواي گس آن به باز كردن منافذ پوست كمك مي نمايد در نتيجه، پوست جوان و براق مي شود . وقتي ميوه در ماسك هاي چهره همپا با عصاره ليمو و زرده تخم مرغ، تركيب شود پوست صورت براق مي شود . 
حساسيت هاي پوست و حساسيت :اگر چه اين يك فرايند طولاني هست البته آن هايي كه مبتلا آلرژي هاي پوستي مزمن و حساسيت هستند از اين ميوه سود ضروري را خواهند پيروزي .به همين خاطر خرمالو نارس بايد در آب خيسانده شود و 7 روز در آفتاب بماند و بعد از آن به برهه زماني 3 روزبماند پس از 10 روز، آب آن را مي بايست در موضع قضيه لحاظ با پنبه بماليد . اين فعاليت به تدريج حساسيت پوست را كاهش مي دهد . 
فوايد ميوه خرمالو براي پوست ميوه خرمالو موءثر براي سلامت پوست گردش و توليد خون از خواص خرمالو : يكي از مواد مهم مو جود اين ميوه ، مس يك برهان فراوان حياتي در ايجاد سلول هاي خوني ميباشد . از اين رو، با مصرف اين ميوه، ساخت سلول خون و نيز گردش آن افزايش يافته مي‌باشد . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۵۱:۰۵

فولد كردن (Folding) به معناي تا كردن ميباشد . كه با هم زدن فرق دارد . در فولدينگ بايستي با ليسك و به موقعيت دوراني، صرفا مواد را از ته ظرف به روي ظرف بياوريد و آن قدر اين كار را انجام دهيد تا مواد با نيز ادغام شوند و تنها بايد در حد يك پارچه شدن مواد با نيز فولد نمائيد و خير بيشتر! زيرا بافت خمير بايستي پُر هوا بماند . 

راه اندازي فست فود
فولدينگ روشي براي هم زدن مواد حجم دار هست . 
آموزش فولد كردن و كاربردهاي فولدينگ براي اين‌كه بتونيد از روي دستورهاي متفاوت شيريني پزي فرمائيد و فيض ي نيكي بگيريد مي بايست اسم و مفهموم يه سري تكنيك هاي كليدي رو بلد باشيد . دونستن اين لغات و معنيشون سبب ساز مي شه امر رو ظريف تر دنبال نمائيد و سود ي بهتري بگيريد . 
تكنيك هاي مختلفي براي نيز زدن و تركيب كردن مواد در شيريني پزي وجود داره پيش از اين كريمينگ و زدن سفيده ي تخم مرغ رو توضيح دادم، توي اين پست يك تكنيك ديگه رو مي خوام معرفي كنم . 
فرض نماييد در حال صحيح كردن كيك اسفنجي هستيد، سفيده ي تخم مرغ رو با رعايت تمامي ي نكات زديد و حجمش يكسري برابر شده . حال نوبت مخلوط كردن سفيده با بقيه ي مواده . توي اين مرحله بايد تكنيكي بكار ببريد كه از يه طرف حجم سفيده ناچيز نشه و از طرفي با مواد يكپارچه شه . 
در شيريني پزي تكنيك مخلوط كردنِ مواد، فارغ از كم شدن حجمشون FOLDING نام داره . معنا لغوي فولدينگ “تا زدنه” . در اين خط مش ماده ي سبك تر (مثلا سفيده ي تخم مرغ زده گرديده يا اين كه خامه ي زده شده) رو طوري با بقيه ي مواد ادغام مي كنيم كه حباب هاي هوا از در ميان نره . 
كاربردهاي فولد كردن 1- بيشتر كردن مواد زده گرديده و حجيم گرديده (خامه ي زده گرديده يا اين كه سفيده ي تخم مرغ زده شده) به بقيه ي مواد فارغ از كم شدن حجم . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 2 – اضافه كردن آرد به باقي مواد سواي اين‌كه لطافت و حجم مايه ي حاضر شده از در ميان بره . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 3 – طولاني تر كردن ميوه يا خشكبار در پاياني مرحله، فارغ از بهم زدن بافت مايه ي كيك . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 4 – ادغام كردن مواد حاضر شده، فارغ از اينكه مواد بيش از حد قاطي و بافتشون عوض شه . 
در بخش اعظمي از اوامر مواد خشك با نيز و مواد خيس با هم مخلوط و در آخر به نيز بيش تر مي شن، يا دسرهايي كه نصف دسر شكلاتي و نصف ديگه وانيليه . 
در اين موارد، مواد دو ظرف رو بايستي در هم فولد كنيد . 
folding , فولد كردن , فولدينگ اثاثيه فولد كردن شايسته ترين وسيله براي فولد كردن ليسَكه (rubber spatula) . 
ليسك كفگيري انعطاف پذير، از متاع سيليكونِ مقاوم در برابر حرارته . 
داشتن ليسك زياد ضروريه، اين وسيله از همه ي اثاثيه قنادي ها قابل تنظيم مي‌باشد . 
rubber spatula , فولد كردن , ليسك از ويسك يا اين كه قاشق فلزي هم براي فولد كردن مي شه به كار گيري كرد . 
whisk , ويسك راه و روش درست فولد كردن 1 – مدام مواد سبك خيس رو به مواد سنگين وزن تر طولاني تر نماييد . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 2 – ليسك را عمودي اواسط مواد قرار داده و بصورت افقي در مواد فرو كنيد . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 3 – ليسك رو تا انتهاي ظرف فرو نمائيد و با زاويه ي نود رتبه از كنار ديواره بالا بياريد . با اين عمل مواد زيري رو مياريد رو . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 4 – ليسك رو تا وسط بياريد، ظرف رو كمي بچرخونيد و مجدد بصورت عمودي به انتهاي مواد ببريد . 
folding , فولد كردن , فولدينگ 5 – اين عمل رو تكرار فرماييد . شما در فولد كردن نيز نمي زنيد بلكه مواد رو دوراني از ذيل به روي ظرف حركت مي رويت كرد . 
folding , فولد كردن , فولدينگ شما در واقع داريد ليسك رو مثل 8 انگليسي جنبش مي روئت كرد (Figure 8 motion) . 
نكات داراي اهميت در فولدينگ در مسئله سفيده ي تخم مرغ و خامه ي زده شده، نخستين ميزان يه خرده از سفيده يا اين كه خامه رو طولاني تر فرمائيد و عادي تركيب فرماييد تا غلظت مايه ناچيز و فولد كردن راحت شه . آن‌گاه ساير ي مواد رو فولد نمائيد . آرد رو هيچ وقت يكباره توي مواد فولد نكنيد . وزن آرد حباب هاي هواي مايه ي كيك رو از بين مي بره و براي جلوگيره از اين زمينه مدام آرد رو در دو يا سه مرحله فولد فرماييد . براي فولد كردن از كاسه ي تبارك به كارگيري فرمائيد تا به راحتي موادِ تهِ ظرف بالا بياد و روي كاسه رو بپوشونه و از اون مهمتر اندازه نيز زدن قليل شه . ليسك نوعِ قابل انعطاف و انعطاف پذير براي فولد كردن سفيده ي تخم مرغ و خامه ي زده شده بهتره . سپس از دو يا سه به دور فولد كردن ليسك رو به لبه ي كاسه ضربه بزنيد . مواد رو تنها و تنها تا جايي فولد نمائيد كه يكدست شه و رد مواد ديده نشه . فولد كردن بيش از حد بافت مواد رو وخيم مي كنه . براي فولد كردن هميشه مواد رو در يك سري سطح بيشتر فرمائيد . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۸:۲۱

هر ماده خوراكي از تركيباتي تشكيل گرديده كه اثرات شيميايي و فيزيكي بر تن انسان ميگذارد . اين اثرات خواصي گاه اثرگذار و گاه زيان آور دارا هستند . مغزيجاتي نظير بادام و پسته از جمله خوردني هايي به شمار ميروند كه متخصص ها تغذيه سفارش مينمايند همواره بايستي جايي براي آن ها در سبد تغذيه هفتگي در‌نظر گرفت تا با مصرفشان به ميزان مناسب، جوارح و ارگان‌هاي تن به مواد معدني و ويتاميني لازم براي عمل با صرفه دسترسي يابند . 

راه اندازي فست فود
در اين نوشتار قصد بيان فوايد و مضرات اين دو خوردني مغزي را داريم تا با اطلاع از اثراتشان، سبب ساز محافظت و افزايش تن درستي خود و پيشگيري از ابتلا به برخي بيماري‌ها يا اين كه اختلالات داراي ارتباط شويد و بدانيد چه بيماري‌هايي را درمان مي نمايند . 
روزي 4 عدد بادام بخوريد بادام سرشار از انرژي و دارنده كالري بالايي است؛ با اين درحال حاضر منبعي مناسب براي كسب كلسيم، فسفر، پتاسيم، آهن و ويتامين‌هاي ب1 و ب2 و ب3 مي باشد . در آن روغن ‌غيراشباع و پاره اي نشاسته و پروتئين هم موجود ميباشد . البته به‌گفته متخصصين طب سنتي، استعمال از بادام‌هاي تفت‌داده يا اين كه به قول پر اسم و رسم رايحه داده، بخش اعظمي از فوايد بادام ناپخته را ندارد و به همين عامل خوبتر مي‌باشد براي بهره‌گيري از خاصيت آن بادام را به‌صورت خام مصرف فرمائيد . از تمام قسمت‌هاي درخت آن اعم از شكوفه و برگ و ميوه و چه بسا پوست درخت در طب سنتي استفاده مي‌شده كه برخي از آنان به قرار ذيل ميباشد . 
ـ از آنجا كه سرشار از چربي غيراشباع ميباشد در كاهش ابتلا به بيماري‌هاي عروقي و قلبي مفيد است . 
ـ چون كالري زيادي در خود دارد، مي‌تواند احساس سيري را در فرد ارتقاء دهد و با كاهش اشتها به قليل كردن وزن اشخاص امداد نمايد . 
ـ پتاسيم مو جود در آن ميتواند علاوه بر در تعادل نگه‌داشتن اندازه فشارخون و تهيه ضربان قلب، به كار آنها كه در گير پرفشاري خون يا اين كه تپش قلب هستند بيايد . 
ـ بادام شيرين به تقويت قواي جنسي امداد مينمايد . ـ التهابات مجاري تنفسي را كاهش ميدهد . 
ـ به استدلال داشتن منابع آنتي‌اكسيدان براي درخشش و شفافيت پوست و محافظت شادابي آن بسيار موءثر هست . 
ـ ماساژ پوست با روغن بادام التهاب و سوختگي پوست را بهبود مي بخشد و خارش را در كودكاني كه دچار به سرخك يا مخملك شده‌اند كاهش ميدهد . 
ـ اسيد فوليك جانور در آن مي تواند به ارتقاء احتمال بارداري و پس از آن به ايجاد سلول‌ها و رشد خوب تر جنين كمك كند . 
ـ ويتامين ب و منيزيمي كه در آن است، ميتواند سبب افزايش آرامش شود . ـ كلسترول بد را كاهش ميدهد . 
ـ در صورتيكه روغن بادام شيرين را به پشت سالمندان بماليد دردهاي ستون فقرات را تسكين مي‌بخشد . ـ روغن آن براي اشخاص مبتلا به يبوست استراتژي درماني قابل قبولي مي باشد . 
ـ روغن بادام براي افرادي كه دچار بي‌خوابي شده‌اند هم اثرگذار مي‌باشد و همچون دارويي خواب آور فعاليت مي كند . 
ـ ماساژ موها يك بار در هفته با روغن بادام سبب ساز قليل شدن ريزش مو مي شود . ـ چون سرشار از فيبر است، قادر است تعداد دفعات ابتلا به يبوست مدت بارداري را كاهش دهد . 
اثرات ادغام بادام با مواد ديگر نياكان ما روغن بادام را با شكر و كتيرا ادغام مي‌كردند و از آن براي نرم كردن سينه و از بين بردن سرفه‌هاي خشك به كارگيري مي‌كردند . مخلوطي از مغز بادام شيرين و عسل را براي تسكين دردهاي كبدي و ناراحتي‌هاي كليوي به فعاليت مي‌بردند و همچنين به مادرها آبستن سفارش مي‌كردند پنج عدد بادام را داخل آب خيس نمايند و پس از كندن پوست بخورند تا علاوه بر كاهش حساسيت و آلرژي باعث تندرست اكثر جنين شود . 


بتازگي نيز دانشمندان دريافته‌اند كه مصرف اين ميزان بادام به همين رويه خيساندن و پوست‌ كندن آن علاوه بر اين كه راهي مناسب براي پيشگيري از ابتلاي مادر به مسموميت بارداري در مدت حاملگي به‌شمار مي‌رود، سبب استحكام استخوان‌ها و تقويت دستگاه عصبي نوزاد آتي مادر خواهد شد و پس از به دنيا آمدن دندان‌هاي محكم‌تري خواهد داشت . 


با استفاده از جوشاندن برگ درخت بادام و حل كردنش در آب محلولي به‌دست مي‌آوردند كه پس از صاف كردن و نوشيدن براي معالجه نارسايي‌هاي كبدي و پيشگيري از معضلات و اختلالات كيسه صفرا به كار مي‌رفته هست . از دم كردن پوست قهوه‌اي مغز بادام براي كاهش درد سود مي‌بردند . همينطور برگ جديد يا خشك آن را به تيتر مسهل به كارگيري مي‌كردند . 
خواص و شيوه تهيه و تنظيم شير بادام براي به‌دست آوردن شير بادام كه آن نيز خاصيت زياد دارد، مي توانيد مقداري از مغز بادام را به‌صورت ناپخته و تفت ‌نداده آسياب فرمائيد تا به پودري تبديل شود كه بتوانيد به نسبت متساوي آن را با شكر ادغام فرماييد . بعد به اندازه‌اي آب به اين تركيب بيفزاييد كه به شكل شير درآيد . برخي از خواص شير بادام از اين قرار است: ـ رفع بي آبي دهان و لهجه ميباشد . ـ مسكن دردهاي گلو و خلط‌آوري خوب براي وقتي هست كه مجراي حلق به برهان سرفه‌هاي زياد يا شديد، دشوار شده است . 
ـ ناراحتي‌هاي قسمت حلق و حنجره را رفع مي‌نمايد . ـ تنگي نفس را بخصوص در افراد پير كاهش مي دهد . 
ـ خارج كننده سنگ از مثانه مي باشد . ـ يك آبرسان طبيعي به تن محسوب مي شود . 
ـ از آن مي‌توان براي نرم كردن پوست و زيبايي و طراوت آن سود موفقيت . 
مضرات بادام: همچون اكثري از مواد غذايي، بادام قادر است ضررهايي را هم متوجه سالم شما نمايد . بنابراين واجب مي باشد پيش از مصرف آن بدانيد كه اين ماده خوراكي زياد دير هضم بوده و زياده‌روي در خوردن آن منجر احساس سنگيني در معده مي شود و بخصوص براي افرادي با معده‌هاي ضعيف مناسب نيست . خواص بادام,خاصيت داروئي بادام بادام التهابات مجاري تنفسي را كاهش مي‌دهد 
از پسته غافل نشويد اين عضو پرطرفدار سبدهاي آجيل كه كليه اشخاص معمولا سراغ گونه خندانش مي‌روند سرشار از مواد معدني موءثر براي تن و نگهداري تندستي هست . در پسته، كلسيم، پروتئين، فسفر، آهن، پتاسيم، ويتامين آ، اي، ب1، ب3 و ب6 ذخيره گرديده است كه به همين عامل مزايايي از جمله خاصيت زير را دارد: ـ درمانگر مبتلايان به كم‌خوني هست . ـ باعث تقويت مغز و كاركرد خوب تر ذهن مي‌شود و به همين برهان براي دانش‌آموزان مفيد هست . 
ـ اعصاب و روان را آهسته مي‌كند . ـ لثه‌ها را تقويت كرده، زخم‌هاي دهاني را كاهش مي‌دهد، دندان‌ها را مستحكم كرده، بخصوص براي افرادي موثر هست كه از بوي بد دهن مشقت ميبرند . 
ـ چون مقاديري فسفر در خود دارد به ارتقا هوش و تمركز فرضي ياري زياد مي‌كند . ـ رفع كننده خستگي است و از ضعف و بي‌حالي پيشگيري مي كند . 
ـ اگر در جواني يا اين كه سن رشد مصرف شود براي پيشگيري از پوكي استخوان در ميانسالي يا اين كه پيري بسيار اثرگذار هست . 
ـ عضله‌ساز نيكي براي آنهاست كه مي‌خواهند اندامي قدرتمند داشته باشند . همينطور راهي خوب براي دوري از ابتلا به گرفتگي‌هاي عضلاني نه‌تنها در ورزشكاران بلكه در افراد معمولي مي‌باشد . 
ـ پوست ظرافت كه مغز پسته را در خويش پوشيده، يرقان و ورم طحال را معالجه مي كند . ـ به دليل داشتن پتاسيم، متعادل‌كننده و تنظيم‌گر نبض يا ضربان قلب مي‌باشد . 
ـ دارويي موثر براي كاهش فشارخون به شمار مي رود . علاوه بر اين به‌دليل داشتن آهن مي‌تواند كم‌خوني و رنگ‌پريدگي ناشي از آن را درمان نمايد . 
ـ كساني كه از رژيم‌هاي غذايي گياهي پيروي مينمايند يا در اصطلاح، گياهخوارند مي‌توانند مقداري از پروتئين ما يحتاج براي بدن خود را از اين منبع خوراكي تأمين نمايند . 
ـ مقاديري فيبر در پسته جانور است كه سبب كاركرد خوب تر روده‌ها مي‌شود . ـ روئت كرد و سوي چشم‌ها را تقويت مي نمايد . 
ـ منيزيم، مس و همچنين ويتامين‌هاي مجموعه ب مو جود در آن مي‌تواند سبب ارتقا كارآيي دستگاه ايمني در بدن شود . 
ـ اگر دچار سردي كبد شده‌ايد، دواي آن مصرف پسته مي‌باشد . ـ پسته به‌دليل داشتن منابع آنتي‌اكسيداني از پيدايش برخي سرطان‌ها پيشگيري مي نمايد يا اين كه ابتلا به آن‌ها را به تأخير مي‌اندازد . 
ـ يكي از منابع عالي براي به تعادل رساندن ترشحات غده تيروئيد به شمار مي رود . ـ در شراي ميخواهيد پسته‌اي كه مصرف ميكنيد اثراتش عمده باشد يادتان باشد حتماً از نوع نو يا دست‌كم دسته تفت ‌نداده آن به كارگيري كنيد . 
درمان به رويكرد نياكان گذشتگان ما با دم كردن پوست سبز پسته به عنوان داروي دمنوشي استفاده مي‌كردند تا شرايط تهوع و استفراغ را از ميان ببرند . اين دمنوش همچنين براي معالجه اسهال نيز تجويز مي‌شده اما يكي از كاربردهاي آن در مواقعي بوده است كه شخصي دچار سكسكه‌هاي طولاني مي‌شده . پوست آن را دم مي‌گذاشتند و فنجاني از اين دم‌كرده را به او مي‌دادند . 
به منش قديم، جوشانده برگ و پوست درخت آن قادر است به افرادي امداد كند كه به دفعات مبتلا خارش در نواحي باسن مي‌شوند . 
مضرات پسته: پشت لب خندان پسته ممكن هست ضررهايي نيز براي بعضا اشخاص نهفته باشد . 
به عنوان مثال اين آجيل به‌دليل داشتن طبيعتي گرم احتمال بروز كهير و جوش‌هاي پوستي را ارتقاء مي‌دهد و براي كساني كه حساسيت دارند مناسب نيست؛ به‌دليل داشتن چربي بالا نيز براي اشخاصي كه معده‌اي ضعيف دارند زيان آور مي‌باشد . اشخاصي كه تري‌گليسيريد بالا دارا هستند نيز از مصرف پسته منع شده‌اند .‌ 


همچنين پيشنهاد شده كه اشخاص دچار به ديابت و نقرس نبايد آن را مصرف كنند . متخصص ها طب سنتي بر اين عقيده‌اند كه اشخاص مبتلا به نارسايي‌هاي كليوي نيز مي بايست دور پسته را تا وقتي كه با اين معضلات درگيرند خط بكشند . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۵۹:۴۲

احتمالا حتي كله پاچه‌خورهاي حرفه‌اي و كاربلد هم كه در طريق ميل كردن انساني اين خوراك حيواني، طبق نظر اداره استاندارد جهاني، حق مقاله را صحيح و حسابي ادا مينمايند و ميل كردن خوراك به حيف و ميل كردن آن نمي‌انجامد؛ هيچ زمان به مخيله‌شان هم خطور نكند كه تاريخچه اختراع كله پاچه، به خيلي پيشتر از زمانه ما و به هزاران سال قبلي كه هنوز سهام عدالت توزيع نشده و يارانه‌اي در كار نبود، برمي‌گردد . 

راه اندازي فست فود
عشق و علاقه و عشق و علاقه ايرانيان به غذاي سنتي كله پاچه، شهره آفاق مي باشد و نيازي به نشان دادن سند و سند نيست؛ اما از آنجا كه ما از دولت مستند پيشين ياد گرفته و بلكه عادت كرده ايم كه هميشه و در هر موردي، اوراق موجودش را هم نشان دهيم؛ فلذا در اين مورد مختص نيز، مايل به ارائه سندها ضروري جهت هل دادن افراد ديرباور يا اين كه كلا ناباور به سمت كسب باور بدون نقص مي باشيم . 


مدرك ادبي: ابواسحاق اطعمه (يا بسحق اطعمه) پنبه زني بود كه چون از عمل خود فارغ مي شد، پنبه شعر ساير افراد را مي زد . يك مصرع از اشعار بزرگان شعرفارسي همچون جناب نگهدارنده برمي داشت و آن را با مصرعي در باره گونه هاي غذاهاي روزگار خود ــ يعني سده هاي هشتم و نهم هجري ــ بدون نقص مي كرد . وي با اين رويكرد كه به اصطلاح به آن، استقبال و تضمين نيز مي گويند؛ در باب كله پاچه فروشي ها گفته است: 

كيپاپزان سحر كه راز كله وا كنند «آيا بود كه گوشه چشمي به ما كنند؟» 

گواهي تاريخي: نو ترين كشفيات باستان شناسي در سه كيلومتري شهر «سنخواست» در استان خراسان شمالي و در محوطه اي به نام «چلو»، به كشف يك دست كله پاچه چهار هزار ساله باعث شد . آنچه پهنا كرديم، عين خبر نوشته شده در مجله هاست . از خودمان در نياورديم . 


طبق خبر‌ها رسيده، هيأت باستان شناسي ايران و ايتاليا، حين جستجو در اين محوطه باستاني با دو قبر مواجه مي شوند كه در هركدام يك دست كله پاچه گذارده شده مي باشد . 


سرپرست ايراني اين هيأت جستجو به خبرنگاران گفته است: «در كنار اجساد اين دو قبر، ظروفي به شكل كاسه گذاشته شده بود كه در آن بقاياي سر گوسفند و چهارپاچه قابل رؤيت مي‌باشد . اين مسئله نشان مي دهد كه ممكن است كله پاچه، غذاي دوستداشتني آن ها بوده و پس از مرگ به آنان كادو گرديده مي‌باشد .» 


تاريخچه و تمامي چيز درباره كله پاچه! بسته پيشنهادي: حال كه از ديرينگي عمر كله پاچه و عشق مندي نياكان ما به آن باخبر شديد، بد نمي‌باشد كه از پيشنهادهاي لبه اي ما نيز در دوره حاضراطلاع حاصل كنيد: 

1ـ جستجو بيشتر: هيأت باستان شناسي ايران و ايتاليا بيشتر كاوش بفرمايند؛ احتمالا در فضا اجساد داخل قبور كه كاسه هاي سفالي دربردارنده بقاياي كله پاچه وجود داشته است، برگه هاي تست آنان هم پيدا شود تا مشخص شود كه با اين همه عشق و علاقه به كله پاچه، با اختلال چربي و كلسترول خون خود چه مي كرده اند؟ 

2ـ وجود احتمالات: از آنجا كه در بررسي هاي باستان شناسي، علاوه بر مشاهدات كه اصل و شالوده است، بعضا احتمالات و احتمال ها علمي نيز راهگشاست؛ لهذا كاوشگران ارجمند در شراي در قبرهاي اين مرده ها خدابيامرز، كاسه هاي سفالين كوچكي هم مشاهده كردند كه دربردارنده هيچي نبود؛ بدانند كه به احتمال قوي، باطن آنها پياز و ترشي ليته يا ديگر ترشيجات بوده كه به مرور مدت از بين رفته مي‌باشد . زيرا اين دو مقوله، لازم و ملزوم يكديگرند و ميل كردن كله پاچه بدون ترشي، بلاتشبيه عين ميل كردن پيتزا سواي سس مي باشد كه غيرمعمول مي باشد . 


3ـ گذاشتن در قبر: آن اجداد چهارهزار ساله ما يحتمل در صورتي‌كه حال حاضر مي بودند، وقتي فوت مي فرمودند؛ دور‌وبري ها آن‌ها در قبرشان چيزهايي مي گذاشتند كه به روز باشد . براي مثال يك ماسك اكسيژن كه نشان دهد هواي آلوده و كثيف استنشاق مي كردند يا اين كه چندتا قرص روان كه نشان دهد ميت موضوع نظر، چقدر حرص و جوش مي خورده هست و چيزهايي ديگر از اين قبيل كه بستگي به سليقه خانواده هايشان دارد! 

آداب كله پاچه خوري 

كله پاچه يكي از غذا هاي دوست داستني براي خيلي از ايراني هاست . اينجا نكات جالبي درمورد تاريخچه اين طعام مي خوانيد . 
در آن دوران مشترياني كه به فروشگاه هاي كله پزي مراجعه مي كردند مطابق ميل خويش هر گونه ناني را كه دوست داشتند و معمولا نان سنگك بود با خود به فروشگاه كله پزي مي بردند . مالك مغازه آنها را به نشستن بر روي يك عدد از تخت ها موعظه مي كرد . 
آنها به ملازمت و همراهي شاگرد مغازه به سمت تخت مي رفتند و بر روي آن مي نشستند . پس از آن يك سيني با مجمعه كه ميانه آن ظرفي از آب كله بود توسط شاگردمغازه براي او برده مي شد و او با اعتنا به اشتهاي خود نان در آن خرد مي كرد . 


در شراي مشتري از افراد تبارك منزلت يا درباري بود خود صاحب و مالك مغازه نان ها را درون ظرف خرد مي كرد و با دست بر روي آن فشار مي داد تا تكه هاي نان تر شود و آب اضافي آن را مي گرفت و پس از آن به شكل مخروطي در مي آورد و يه خرده روغن مغز بر روي آن گذارده وآن رابه مشتري برمي گرداند البته دو سه لقمه اي كه مشتري از غذامي خورد شاگرد مغازه ظرف طعام را از جلويش بر مي داشت و مجدد با اضافه كردن روغن و پاره اي مغز به او باز مي گرداند پس از آن نوبت به خوردن گوشت مي رسدي و صاحب و مالك فروشگاه بنا به شخصيت مشتري ظرفي از چشم، بناگوش، و گويش تنظيم مي كرد بر روي آن روغن ودارچين مي سرازير شد و به مشتري مي داد در اين جا هم در حالتي كه اشخاص معمول بود پاي گوسفند بر روي آن ظرف قرار مي گرفت اما پولي به آن كله وابستگي نميگرفت و فروشگاه دار فقط پول گوشت را دريافت مي كرد . ارزش يك وعده اين طعام سه شاهي تا آبادي شاهي بود و دو سه شاهي نيز جهت نان اخذ مي شد . 
مشتري كله پزي ها بيشتر اشخاص دست به جيب و به عهد امروزي ها انسان هاي لارج بودند البته اين صنف دارنده مشتر هاي فقير و بي پول نيز بود كه بعضا هاشان به خوردن به عبارتي آب كله اكتفا مي كردند اما وعده با زنخدان زدن و پافشاري كمي نيز روغن مغز و گوشت هم اخذ مي كردند . 


كله پاچه خورها، بخوانند . . . 


هنگامي هوا سرد مي‌ شود تمايل افراد به ميل كردن غذاهاي گرم و پُركالري اكثر مي ‌شود . كله پاچه يكي از اين نوع غذاها ميباشد . غذايي سنتي و ايراني كه در ارتفاع سال نيز دوست دار مختص خود را دارد و اغلب غذاي دوست داستني نسل دير باز است و البته طبع نسل برنا نيز آن را مي‌ پسندد . 
اين غذا زياد چرب و پُرانرژي هست . خصوصيت اصلي اين خوراك پروتئين بالا و كيفيت عالي آن هست . پروتئين ‌ها مواد مغذي ‌اي هستند كه در رشد، ترميم و ساخت سلول ‌ها و بافت ‌هاي تن نقش مهمي به عهده دارا هستند و مصرف جور حيواني آن ها به ميزان حتمي براي تمام گروه‌ هاي سني توصيه مي ‌شود . 


به طور كلي كله پاچه از پختن سر، دست و پاي گوسفند تنظيم مي ‌شود . اجزاي اين طعام نيز شامل بناگوش، زبان، مغز، چشم، گوشت چهره و پاچه ميباشد . آب اين غذا به تيتر پيش‌ طعام به‌همراه نان خورده مي‌ شود . كله ‌پاچه غذايي ديرپز بوده و طبخ آن برهه زماني متعددي طول مي ‌كشد . اين طعام را گاه براي هضم سرعت بالا ‌تر با آبليمو و دارچين ميل مي‌ نمايند و شايسته ترين مدت مصرف آن هم صبح مي باشد . مصرف نامتعادل و نابجاي غذاهايي چون كله ‌پاچه به دليل چربي‌ هاي اشباع و كلسترول بالا مي ‌توانند خواب شبانه را مختل كنند . اين طعام به برهان آن كه سنگين وزن و ديرهضم مي‌باشد سبب ساز مشكل ها گوارشي و كم‌ خوابي مي ‌شود . 


تمامي چيز در رابطه كله پاچه! 

كله‌ پاچه سرشار از كلسترول 

كله‌ پاچه با وجود مواد مغذي، سرشار از كلسترول هست . كلسترول يك دسته چربي است كه مي ‌تواند در رگ‌ هاي خوني شما رسوب نمايد و سبب انسداد آن ها شود . در حالتي كه اين انسداد در عروق ظريف خون ‌رساني قلب و مغز صورت دهد، باعث ايجاد سكته قلبي و مغزي مي‌ شود . از طرف ديگر كلسترول مي‌ تواند قضيه بروز بيماري‌ هايي چون چربي خون، فشار خون، چاقي، ديابت و نقرس را افزايش دهد، ولي با وجود اين گوشزدها از سوي متخصصان متاسفانه در برخي استان ‌هاي غربي به برهان فراواني دام و سنت ‌هاي متداول غذايي اين سفارش ناديده گرفته مي ‌شود . 


ساكنان اين بخش ها در ده سال ‌هاي قبلي در چارچوب سبك زندگي عشايري يا اين كه كشاورزي به شغل هاي صبر ‌فرسايي مي ‌پرداختند، ولي امروزه كه زندگي مستقر ‌تر و تحرك كمتر و عمل بدني محدود گرديده ميباشد بايد در انتظار عواقب مصرف اين گونه فرآورده‌ ها بود . 
اندازه كلسترول مغز گاو و گوسفند بيش از ديگر مواد غذايي است، به طوري كه يك وعده مغز گاو به وزن حدود 120 گرم بخش اعظم از 2000 ميلي‌ گرم كلسترول دارد . در 100 گرم آن نيز 130 كالري انرژي پنهان هست . البته ناگفته نماند كه يك عدد از امتيازات مثبت مغز دام اين است كه مبداء فوق ‌العاده ويتامين B12 شمرده مي ‌شود . 


لهجه گوساله و گوسفند انباشته از چربي بوده و ميزان متعددي از اغلب ويتامين ‌هاي B به ويژه ويتامين B12 را دارد . در 100 گرم لهجه گوساله 130 كالري و در 100 گرم لهجه گوسفند 260 كالري انرژي نهفته مي‌باشد . 


افراد بالاي 30 سال كله پاچه نخورند 

حجم بالاي اسيدهاي چرب ترانس در سوپ سيرابي و كله پاچه براي تن مُضر مي‌باشد . در چهره رغبت به مصرف كله پاچه و سيرابي بايستي فاكتورهاي مختلفي را در حيث گفت، به طور نمونه مصرف اين ماده غذايي براي افراد بالاي 30 سال سفارش نمي‌ شود؛ همينطور كساني كه داراي تحرك اندك ميباشند خوب تر مي باشد كله پاچه و سيرابي مصرف نكنند . 


هر يك سري كله پاچه دارنده حجم بالايي از پروتئين است، اما معمولا در سوپي غوطه ور است كه داراي مقادير متعددي اسيدهاي چرب ترانس هست كه به ‌شدت تاثير منفي بر سالم مصرف كننده دارد . 
همچنين چربي‌ هاي اشباع شده جز طلاق ناپذيري از اين ماده ي غذايي هست كه براي تن مُضر هست . 
مصرف كله پاچه از سوي ديگر فرآيند هضم مواد غذايي را با اختلال مواجه مي‌ كند؛ به طور نمونه پس از مصرف اين ماده غذايي تا دوران ها احساس گرسنگي به شخص دست نمي دهد چون به راحتي هضم نمي شود . 


بيماران قلبي جگر و كله پاچه نخورند 

قلب عضوي است كه شامل قسمت ‌هاي مختلف عضله، دريچه و سيستم الكتريكي است؛ آن چه كه امروزه از آن به تيتر بيماري قلبي عروقي بحث مي ‌شود، انسداد و اشكال در سيستم عروقي قلب است كه به آن بيماري عروق كرونر يا اين كه آنژين صدري يا سكته‌ هاي قلبي گفته مي‌ شود . 
عواملي كه سبب به بيماري ‌هاي قلبي مي‌ شوند به آن ها عامل ها خطر مي‌ گويند . يعني عواملي كه درصورتي كه در يك فرد وجود داشته باشند، احتمال بيماري نسبت به شخصي كه اين دست اندركاران را ندارد، ارتقا پيدا مي‌ كند . 
دست اندركاران خطرساز بيماري‌هاي قلبي به دو گروه تقسيم مي شوند: عامل ها غيرقابل كنترل شامل: سن، مال و مورد وراثتي عوامل قابل در دست گرفتن كه شناخت اين مجموعه از عوامل خطر اهميت زيادي دارااست چون با در اختيار گرفتن آن ها مي ‌توان از بيماري قلبي پيشگيري كرد . اين عوامل شامل: چربي خون بالا، چاقي و بيش تر وزن، فشار خون بالا، سيگار، ديابت، ناچيز تحركي، استرس و رژيم غذايي ناسالم است . 
با اعتنا به دست اندركاران خطر ذكر شده با جلوگيري از ساخت اين دست اندركاران يا اين كه در صورت وجود، كنترل و اصلاح آن ها مي ‌توان قلب تن درستي داشت . 
شايسته ترين رژيم غذايي براي پيشگيري از بيماري قلبي، رژيم غذايي تندرست از حيث قلب حاوي ميوه و سبزيجات فراوان، لبنيات فراوان، حبوبات و اشكال فيبرها مي باشد . 
رژيم غذايي عالي مي بايست چربي كمتري داشته باشد، پس مصرف جگر و كله پاچه در بيماران قلبي به هيچ وجه سفارش نمي‌ شود و افراد سلامت نيز مي بايست به اندازه مقداري از آن اكتفا كنند . 


خريد كله پاچه: 

كله ‌پاچه ‌هاي ارزان در واقع كله گوسفند نيستند، بلكه كله ميش و بز ميباشند كه دوچندان ديرپز بوده و نسبت به كله گوسفند طعم چندان مطبوعي ندارند . 
براي خريد مغز حيوان حواس تان باشد كه رنگ مغز ابدا نشان‌ دهنده ي تندرست يا عدم تندرست آن نيست، چون رنگ آن به نژاد دام و تغذيه ي آن بستگي دارد . اما نكته ي قابل دقت آن كه درصورتي كه مغز باقيمانده باشد ظاهري وارفته، كم آب و متلاشي داراست . براي خريد كله پاچه خام حتما انواعي را كه دارنده بسته ‌بندي بهداشتي، مورخ مصرف و جواز بهداشت هستند، تعيين نمائيد . 


در‌صورتي‌كه حيواني مريض يا مبتلا به بيماري جنون گاوي باشد اين بيماري مي‌ تواند از فرآورده ‌هاي آن به مصرف ‌كننده منتقل شود و مرگ آور باشد . بر اين شالوده از خريد كله‌ پاچه ‌اي كه به چهره غيرمجاز در حالت غيربهداشتي، خارج از يخچال و به چهره روباز در مجاورت حشره ها موذي و كنار خيابان‌ هاي پُررفت و آمد عرضه مي ‌شوند، اجتناب كنيد .ه 


استشمام هر جور بوي غير نرمال و نامطبوع مانند ترشيدگي، عفونت، گنديدگي، تعفن يا اين كه هرگونه تغيير‌و تحول رنگ، علامت خرابي اين كالا هست و از خريد آن بپرهيزيد . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۱:۴۸

سوپ زعفران و پنير زعفران ادويه‌اي بسيار خوش‌طعم، خوشرنگ،‌پرخاصيت و ولي گران است! ولي اين ادويه بو و طعم فوق‌العاده‌اي به طعام ميدهد . نكته جالب درباره اين سوپ،‌ وجود ماهي كيلكاست . 
در صورتي‌كه مزه كيلكا را دوست نداريد، مي توانيد به جاي آن از گوشت گوسفند استعمال فرمائيد . علاوه براين گياهان دارويي اكثري در تنظيم اين سوپ استعمال شده‌اند . 

راه اندازي فست فود

نحوه تهيه و تنظيم 6 دسته سوپ خوشمزه براي سوز‌و‌سرما مواد لازم بدن ماهي كيلكا دوعدد روغن زيتون بكر دو قاشق غذاخوري لوبيا سفيد و قرمز هر كدام يك فنجان پياز خرد گرديده يك فنجان رازيانه سياه جديد يك قاشق چاي‌خوري شويد خشك يك سوم فنجان سير يك حبه سيب‌زميني شش عدد متوسط تا والا زعفران به اندازه دلخواه پنير چدار به ميزان دلخواه طرز تهيه ۱- پياز را با يك قاشق چاي‌خوري روغن زيتون تفت دهيد تا خامي آن برطرف شود . آن‌گاه شويد، رازيانه و سير را به آن بيشتر كنيد و تفت بدهيد تا طلايي شود . 
۲- هم اكنون لوبياهاي پخته و‌ پياز را باهم مخلوط كرده و پس از سابيدن زعفران آن را با آب مخلوط كرده و به مواد ديگر بيش تر نماييد . مقداري كه غذا جوشيد،‌ سيب‌زميني‌ها را درسته به آن اضافه نماييد . 
۳- طاقت فرمائيد تا خوراك بجوشد و قوام پيدا نمايد . آن‌گاه ماهي را درون آن بريزيد . سوپ را داخل ظرف بكشيد و روي آن پنير رنده شده بريزيد و صبر فرمائيد حرارت سوپ،‌پنير را آب نمايد .براي تزئين روي سوپ مي‌توانيد از برش‌هاي كوچك گوجه گيلاسي استفاده كنيد(dot) ——————————————————————————– 
سوپ كلم بروكلي و پنير امتياز ويژه اين سوپ سرعت مهيا شدن آن ميباشد . در شراي دعوت شدگان سرزده هم بيايند در فاصله‌اي كه يك فنجان چاي داغ بنوشند، شما سوپ را فراهم كرده‌ايد و با پيش‌غذاي استثنايي از آن ها پذيرايي خواهيد كرد . 

شيوه تهيه 6 نوع سوپ خوشمزه براي سرما مواد لازم آب مرغ پنج فنجان شير يك استكان كلم بروكلي يك عدد بدون نقص سير دو حبه پياز حلقه شده يك فنجان پنير چدار يا فتا به ميزان دلخواه پودر فلفل سياه و قرمز رنگ به ميزان دلخواه طرز تهيه ۱- پياز و سير را مقداري تفت بدهيد تا طلايي شوند . بعد از آن آب مرغ، ‌‌ادويه‌ها، پياز و سير را تركيب كرده و بگذاريد بجوشد . پاره اي كه جا افتاد،‌ كلم بروكلي را كه شسته و گل‌هاي آن را از نيز قطع كرده‌ايد باطن آن بريزيد . زير شعله را قليل كنيد . وقتي كلم‌ها به طور كامل پخت،‌۱۰ دقيقه باقيمانده به سرو سوپ،‌ شير را به آن بيش تر و شكيبايي فرمائيد تا سوپ غليظ شود . 
*‌نكته:‌ رنگ سوپ ته مايه سبز خواهد داشت . در حالتي كه اين رنگ را دوست نداريد،‌مي‌توانيد يه خرده زعفران به آن بيش تر كنيد تا رنگ سوپ خوشرنگ‌تر شود . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۵:۴۵

پودينگ ها انواع مختلفي دارن و مورد ي مناسبي براي عصرونه و مهموني ها هستن . پودينگي كه روز جاري ميخوام براتون دستورش رو بذارم با ورميشل برنج يا اين كه حرفه كادايف درست ميشه، كه به ياد داشتن شير و مغز خيلي خوشمزه و همچنين مقوي هست، طعم يگانه و دلپذيري داره كه بهتون توصيه ميكنم يك بار امتحانش فرمائيد . اين طعام به عنوان عصرونه براي كودك ها يا اين كه براي سفره افطاري ماه رمضون هم خيلي مناسبه . 

تجهيزات فست فود
يادگرفتن تراز به تراز تهيه و تنظيم پودينگ سه مغز مواد لازم خلال بادام 1 قاشق سوپ خوري خلال پسته 1 قاشق سوپ خوري مغز فندق 1 قاشق سوپ خوري پودر نارگيل 1 قاشق سوپ خوري شير 1 ليتر شكر 7 قاشق سوپ خوري كره 1 قاشق غذاخوري وانيل شكري 1 قاشق چايي خوري نشاسته ذزت 1 قاشق سوپ خوري رشته كادايف 50 گرم آموزش تراز به مرحله تهيه پودينگ سه مغز روند تهيه 1 . كره رو باطن ماهيتابه ريخته و ذوب فرمائيد . 
آموزش تراز به تراز تنظيم پودينگ سه مغز 2 . فن ها رو وقتي كه باطن بسته بنديشون هستن با دست خرد نمائيد تا ريز بشن آن‌گاه اون ها رو به كره بيش تر نماييد و تفت بديد . فن پلويي نازك يك جور رشته ورميشلي ريز مي‌باشد كه بيشتر توي دسرهاي عربي مسئله به كارگيري قرار ميگيره . اين رشته ها رو از لوازم قنادي ها مي تونيد بخريد . دو تا رنگ دارن يكي سپيد كه ورميشل برنج ميباشد و يك عدد نيز قهوه اي كه ورميشل سويا هست . 
فراگيري مرحله به مرحله تهيه و تنظيم پودينگ سه مغز 3 . حرفه ها رو تفت بديد تا طلايي رنگ بشن آن‌گاه اونها رو از روي حرارت برداشته و كنار بذاريد . از شيرها سه قاشق سوپ خوري برداشته، ساير رو در يك قابلمه بريزيد و شكر رو بهش بيشتر نماييد . 
يادگرفتن سطح به تراز تنظيم پودينگ سه مغز 4 . قابلمه ي حاوي شير و شكر رو روي حرارت بذاريد و نيز بزنيد . هنگامي كه خواست جوش بياد، فن هاي تفت داده گرديده رو طولاني تر كنيد . 
آموزش مرحله به مرحله تنظيم پودينگ سه مغز 5 . اجازه بديد تا شير جوش بياد و قل بخوره . سه قاشق شيري رو كه كنار گذارده بوديد با نشاسته ذرت تركيب كنيد، وانيل رو نيز بهش بيش تر كنيد، آن‌گاه اونها رو باطن قابلمه ي در حال جوش بريزيد و هم بزنيد . 
فراگيري تراز به تراز تنظيم پودينگ سه مغز 6 . اذن بديد پودينگمون با حرارت ملايم حدودا 10 تا 15 دقيقه بپزه، اين ادغام خيلي غليظ نيست، اگه دلتون ميخواست نظير فرني غليظ بشه، ميزان نشاسته ذرت رو عمده نماييد . مغزها رو با هم داخل هاون بريزيد و بكوبيد . 
آموزش تراز به سطح تهيه پودينگ سه مغز 7 . پودر نارگيل رو به مغزها بيشتر نمائيد و همه رو با نيز ادغام كنيد . به جاي پودر نارگيل از نارگيل تازه رنده گرديده هم مي تونيد استفاده كنيد . 
يادگرفتن تراز به سطح تهيه پودينگ سه مغز 8 . مغزها و پودر نارگيل رو به مخلوطمون بيشتر كنيد، نيز بزنيد و بعد ظرف رو از روي حرارت برداريد . 
فراگيري سطح به مرحله تهيه پودينگ سه مغز 9 . در قابلمه رو ببنديد و اذن بديد پودينگ يك ربع استراحت كنه . 
آموزش مرحله به تراز تهيه پودينگ سه مغز 10 . پودينگ ها رو در ظرف مسئله لحاظ بريزيد، در يخچال فريزر قرار بديد تا تماما خنك بشه و آنگاه نوش جان كنيد . من براي تزيين پودينگ ها چندين قاشق ازش رو با يه خرده زعفران دم كرده ادغام كردم و اونها رو روي ساير پودينگ ها ريختم . 

[ ۱ ][ ۲ ]