کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
تجهيزات فست فود و راه اندازي فست فود
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :alipour
تاريخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۸:۲۳

ميگوي كاجون تند و پنيري، خوشمزه‌ترين پيش طعام براي مهماني‌ها است، يك غذاي سريع، راحت و پر از عطر و طعم! روش تهيه و تنظيم ميگوي كاجون تند و خوشمزه مواد لازم: ۲ قاشق چايخوري پاپريكا يك قاشق چايخوري فلفل قرمز يك قاشق چايخوري پونه خشك يك قاشق چايخوري ريحان خشك يك قاشق چايخوري آويشن يك قاشق چايخوري پودر پياز يك قاشق چايخوري پودر سير ۵ قاشق غذاخوري كره نصف يك پياز كوچك خرد شده دو حبه سير له شده يك فلفل قرمز‌رنگ كوچك خرد شده سه شاخه كرفس متوسط خردشده ۴۵۰ گرم ميگوي منزه شده ۲۲۵ گرم پنير خامه اي (در دماي اتاق) نصف واحداندازه گيري خامه ۱۱۰ گرم پنير پارمزان نمك و فلفل به ميزان لازم نان تست براي خوردن شيوه تهيه: 1 . براي تهيه چاشني كاجون، بيداد ميكرد را روي ۱۸۰ درجه سانتيگراد تهيه كنيد . يك ظرف متوسط را با مقداري كره چرب كنيد و روي سيني بي دادميكرد بگذاريد . پاپريكا، فلفل قرمز، پونه، ريحان، آويشن، پودر پياز و پودر سير را در يك كاسه كوچك ادغام فرماييد . مخلوط را اينك كنار بگذاريد . 

راه اندازي فست فود
روش تنظيم ميگوي كاجون تند و خوشمزه 2 . كره را در يك ماهيتابه نچسب ميانگين انداخته و روي حرارت قرار دهيد . آن را گرم نمائيد تا شروع به كف كردن كند . پياز و سير را طولاني تر فرماييد و بپزيد تا زمانيكه پياز شفاف شود (حدود ۳ دقيقه) فلفل قرمز رنگ و كرفس خرد شده را هم پا با مخلوط ادويه كاجون بيش تر نمائيد . ۵ دقيقه ديگر بپزيد يا اين كه تا زماني كه صيفي جات استارت به نرم و قهوه‌اي شدن كنند . 
طرز تهيه و تنظيم ميگوي كاجون تند و خوشمزه 3 . ميگو را اضافه نمائيد و يك دقيقه ديگر بپزيد . حرارت را اندك نماييد . 
طرز تهيه ميگوي كاجون تند و خوشمزه 4 . پنير خامه اي، خامه و سه چهارم پنير پارمزان را نيز بيش تر فرماييد و هم بزنيد تا زماني كه يك دست شوند . نمك و فلفل به مقدار كافي بپاشيد . 
طريق تهيه ميگوي كاجون تند و خوشمزه 5 . مخلوط را در ظرف موضوع نظرتان بريزيد و باقيمانده پنير پارمزان را روي آن بپاشيد . 
شيوه تهيه ميگوي كاجون تند و خوشمزه 6 . ۲۰ دقيقه يا اين كه تا وقتي كه قهوه‌اي طلايي و معطر شود درون بيداد مي كرد بپزيد . با احتياط ظرف را از بيداد مي كرد درآوريد و اجازه دهيد ۵ دقيقه بماند و بعد از آن ميل كنيد . 
روش تهيه و تنظيم ميگوي كاجون تند و خوشمزه 7 . اين غذا را گرم و ياور با كراكر يا اين كه نان آزمايش ميل فرماييد و لذت ببريد! 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۹:۳۵

قبل از تمامي چيز: گويند در روم باستان دكه‌هاي فروش نان و زيتون وجود داشته‌اند . در شرق آسيا مغازه‌هايي بوده‌اند كه حرفه خارجي فراهم مي‌فروختند . در خاورميانه از سال‌هاي به دور دكه‌هاي فروش فلافل داير بوده‌اند . در كشورهاي غرب افريقا هم از قديم بروشت مي‌فروختند كه نوعي كباب چوبي ميباشد . 

راه اندازي فست فود
1 . فست فود به‌شكل امروزي در هفتم جولاي1912 در ايالات متحده متولد شد . در اين روز رستوراني به‌نام«اتومات» در نيويورك بهره‌برداري شد . آنها غذاهاي مهيا را در محفظه‌هاي گرم كننده‌ي شيشه‌اي قرار مي‌دادند و مشتريان از طرز دستگاه‌‌هاي سكه‌اي مبادرت به خريد آنها مي‌كردند . بالاي در ورودي رستوران‌هاي خودكار متن بود:«ما عمل ما‌درها را قليل كرده‌ايم .» 
2 . در سال 1940 رمز و كله‌ي «مك دونالد» پيدا شد . 
3 . مي گويند كه همبرگر دربين سال‌هاي ۱۸۸۵ تا ۱۹۰۴ در ايالات متحده ابتكار عمل شده، البته ريشه‌هاي اين طعام به‌‌‌ سمت اقيانوس اطلس گشوده ميگردد كه پاتريك مك‌دونالد از آن‌جا آمده‌ بود؛ از بندر هامبورگ . جايي كه غذايي با اسم استيك هامبورگ با گوشت چرخ‌كرده، به‌عنوان يكي از غذاهاي مطبوع و ولي گران‌قيمت ابتكار شده‌ بود، ولي در واقع اين روس‌ها بودند كه اين غذاي جديد را با عنوان استيك تارتار در سال‌هاي ابتدايي قرن نوزدهم به بندر هامبورگ آوردند . 
4 . باز نيز به شرق مي‌رويم . قرن ۱۲ ميلادي هنگامي كه چنگيز خان مغول درگير كشورگشايي‌هايش بود، سربازان مغولي غذاي خودشان را به‌صورت گوشت كوبيده ياور خود مي‌بردند . 
5 . سربازان داريوش (486-521 پيش از ميلاد) نوعي نان پهن را روي سپرهاي خود مي‌پختند و روي آن را با پنير و رطب مي‌پوشاندند . يوناني‌ها پختن چنين نان‌هايي را از ايرانيان آموختند . اين نان از يونان به روم رفت و در جنوب ايتاليا معمول شد . پيتزا از روم به جنوب ايتاليا رويه يافت، البته تا مدت‌ها آن را غذاي فقيران مي‌ناميد‌ند . تا اين كه در سال 1889 يك آشپز درباري به نام «رافائل اسپوزيتو» پنير و گوجه فرنگي را در مخلوط پيتزا وارد كرد . «ملكه مارگريتا» مضاعف خوشش آمد و آهسته آهسته همه‌ي مردم به تناول كردن چنين پيتزايي روي آوردند . به اين ترتيب، پيتزاي «مارگريتا» به مشهورترين پيتزاي ايتاليايي تبديل شد؛ پيتزايي كه به‌خاطر داشتن پنير، به پيتزاي اهل ايران بيش‌تر شباهت دارد . 
تاريخچه‌ فست فود 6 . خسرو معتضد معتقد است كه ساندويچ تناول كردن درايران متداول نبوده، صرفا قزاق‌هايى كه جلوى در سفارت‌خانه‌ها و اماكن دولتى و خانه‌ي اعيان و اشراف شيفت مى‌داده‌اند، آن گاه از تناول كردن آبگوشت ظهر، گوشت و سيب زمينى، نخود و لوبيا، ليموعمانى،گوجه فرنگى و پياز درون ديزي را با گوشت‌كوب محكمي كوبيدند و آن را لاى يك نان سنگك دو آتشه‌ي خشخاش زده‌ي گران قدر مي‌گذاشتند، قطعات پياز را هم با رمز نيزه ريز مي‌كردند و روى گوشت كوبيده مي‌ريختند، بعد از آن نان سنگ را به‌صورت لوله‌اى در مي‌آوردند با لقمه‌هاى كله گربه‌اي نان و گوشت مزبور را كه چاشني و دارچين متعددي نيز روي آن ‌ريخته‌ شده بود، مى‌خوردند . اما شايد لقمه‌هاي نان و پنير را هم كه از دير باز در ايران مرسوم بوده، بتوان نوعي فست فود ناميد . 
در اوايل دهه‌ي 1340 ، همبرگر وارد بازار غذاي ايران شد . «تاپس همبرگر» در بلوار ناهيد، اولين همبرگرها را با بهاي سه تومان ، عرضه ‌كرد كه با يك بطري پنج ريالي نوشابه و يك پاكت سيب‌زميني ، 40 ريالي ميشد . زماني همبرگر تاپس غذاي خود را گران كرد شهرداري دستور رجوع و برگشت به بهاي قديمي را بخشيد كه صاحب و مالك همبرگرفروشي پايين توشه نرفت و به جاي همبرگر ، پيتزا عرضه كرد كه گران‌تر بود . 
تاريخچه فست فود فست‌ فود (fast food) يا اين كه غذاي آماده، غذايي مي باشد كه تقريبا به صورت مخصوص در رستوران‌هاي فست‌ فود عرضه مي‌‌شود . گونه هاي ساندويچ، همبرگر، چيزبرگر و ديگر گونه هاي برگرها، ماهي و ميگوي سوخاري، هات‌داگ، فيله ‌استيك گوشت يا اين كه مرغ، سيب‌زميني سرخ‌ كرده، مرغ سوخاري، ناگت مرغ، تاكو (نوعي غذاي مكزيكي)، اشكال پيتزا و انواع سالاد در فهرست‌ غذاي رستوران‌هاي فست‌ فود به ديده مي‌‌خورد . در اين رستوران‌ها، غذاي از پيش فراهم را در بازه زماني كوتاهي بعد از آن از سفارش، به مشتري تحويل مي‌‌دهند . 
خيلي از اين رستوران‌ها، رستوران‌هاي حقيقي نيستند، زيرا جايي براي نشستن و طعام خوردن ندارند . از اين لحاظ عمده مشابه يك مغازه عرضه مواد غذايي مي‌باشند . همچنين اكثر زمان ها رستوران‌هاي فست ‌فود گزيده از يك اداره زنجيره‌اي مي باشند . 
از آنجايي ‌كه خط مش اندازي فروشگاه‌هاي فست‌ فود نياز به تجهيزات چنداني ندارد و فضاي بزرگي نيز نمي‌خواهد، نمونه‌هاي فردي و غيروابسته آن، مخصوصا در كشورهاي درحال بسط مانند مرز و بوم خودمان، رو به افزايش مي‌باشد . 
در مقابله با موج حملاتي كه مقابل صنعت فست‌ فود صورت مي‌‌گيرد، صاحبان اين صنعت پُرسود خيلي عملكرد كرده‌اند تا عبارت فست ‌فود (fast food) را از ذهن مردم تميز كنند و به جاي آن عبارت "رستوران‌هاي سرويس ها فوري" را جا بيندازند، اما مردمان در سرتاسر جهان به اين نوع طعام مي‌‌گويند: "فست ‌فود" . 
امروزه عبارت فست ‌فود تبديل به نماد زندگي مدرن و ماشيني انسان‌ها شده است . جف آردر مي‌‌گويد: ما در زمانه‌‌اي زندگي مي كنيم كه پيتزا زودتر از نيروي پليس به خانه‌هايمان مي‌‌رسد .تاريخچه‌ فست فود نسل حاضر ايالات متحده را نسل فست ‌فود مي‌نامند، اما برخلاف آنچه فكر مي‌‌كنيم، عرضه پر سرعت غذاهاي حاضر و آماده، پيشينه تاريخي داراست و مختص قرن حاضر نيست . 
در روم باستان، دكه‌هاي فروش نان و زيتون وجود داشته مي‌باشد . در شرق آسيا مغازه‌هايي بوده‌اند كه رشته ‌فرنگي فراهم عرضه مي‌‌كردند . در خاورميانه، از سال‌هاي دور تا روز جاري دكه‌هاي فروش فلافل را داشته‌ايم . در هند دير باز انواع اغذيه فراهم وجود داشته هست . در كشورهاي غرب آفريقا هم از قديم‌ الايام، بروشت مي‌‌فروختند كه نوعي كباب چوبي مي‌باشد . 
البته فست ‌فود به شكل امروزي دقيقا در هفتم جولاي 1912 و در ايالات متحده متولد شد . در اين روز رستوراني با نام "اتومات" در نيويورك افتتاح شد كه در واقع نوعي كافه ‌تريا بود . 
آنها غذاهاي از پيش مهيا را در محفظه‌هاي گرم ‌كننده شيشه‌اي قرار مي‌‌دادند و مشتريان از نحوه دستگاه‌هاي سكه‌اي مبادرت به خريد آن مي‌‌كردند . 
اتوماتيك خيلي زود شعبات متعددي در كناره و كنار آمريكا بهره برداري كرد و 20 سال بي ‌رقيب باقي ماند . بالاي در ورودي رستوران‌هاي خود كار متن بود: "ما كار مادر‌ها را قليل كرده‌ايم ." 
بعد از آن از اتومات نوبت به كمپاني آمريكايي "وايت‌كسل" (قلعه سفيد) رسيد كه همبرگرهايش فقط پنج سنت ارزش داشت كه براي مشتريان واقعا به صرفه بود . آنها علاوه بر اينكه بها را حسابي پايين آورده بودند، ابداع ديگري نيز داشتند: خط ساخت خوراك را به شكلي تعبيه كرده بودند كه تمام مشتريان مي‌ توانستند خيلي سهل وآسان روش فراهم كردن خوراك را ببينند . 
در سال 1940 رمز و كله "مك‌دونالد" پيدا شد كه امروزه نامش مترادف و هم معني با صنعت فست ‌فود مي‌باشد . برادران مك‌دونالد، ديك و مك، با يك باربكيو شروع كردند . منتها ديگر ضروري نبود كه مشتريان براي تهيه غذا از خودروي خويش پياده شوند . 
برادران مك‌دونالد آن‌گاه از 8 سال وقتي كه ديدند اكثر سودشان از فروش همبرگر است، رستوران‌شان را سه ماه بستند و هنگامي در سال 1948 مجدداً آن را افتتاح كردند، منوي‌شان كوتاه و ساده گرديده بود: همبرگر، سيب‌زميني سرخ‌كرده، يكسري جور شيك، قهوه و كوكا كولا كه اما همه از گذشته مهيا و بسته ‌بندي گرديده بودند . 
ديگر ضروري كمبود كه فروشندگان درانتظار پيشنهاد مشتريان بمانند . ارزش هر همبرگر 15 سنت بود كه مي‌‌شد نصف قيمت جاهاي ديگر . 
در سال 1961 يكي از اشخاصي كه در عمل تنظيم اشكال شيك بود، امتياز مك‌دونالد را خريد و ايده‌هاي خويش را در آن توسعه و گسترش اعطا كرد و آن را متحول كرد . اسم اين شخص "ري كراك"بود و اين پاراگراف هم وابسته به اوست: براي شعور زيبايي مو جود در گوجه فرنگي باطن يك همبرگر به دسته خاصي از فهم و شعور نياز مي‌باشد . آن‌گاه از مك‌دونالد، فست ‌فودهاي زنجيره‌اي زيادي ظهور كردند كه البته خاستگاه بخش اعظم آن‌ها ايالات متحده بود . 
همبرگر هم في مابين سال‌هاي ۱۸۸۵ تا ۱۹۰۴ در ايالات متحده نوآوري شد، ولي ريشه‌هاي اين غذا به‌‌‌ سمت اقيانوس اطلس گشوده ميگردد كه پاتريك مك‌دونالد از آن‌جا آمده‌ بود؛ از بندر هامبورگ . جايي كه غذايي با نام استيك هامبورگ با گوشت چرخ‌كرده، به‌عنوان يك عدد از غذاهاي مطبوع و اما لوكس نوآوري شده‌ بود، اما در واقع اين روس‌ها بودند كه اين غذاي جديد را با تيتر استيك تارتار در سال‌هاي ابتدايي قرن نوزدهم به بندر هامبورگ آوردند . 
فست‌فود در ادوار تاريخ قرن ۱۲ ميلادي وقتي كه چنگيز خان مغول سرگرم كشورگشايي‌هايش بود، سربازان مغولي غذاي خودشان را به‌صورت گوشت كوبيده يار خويش مي‌بردند . 
سربازان داريوش (486-521 پيش از ميلاد) هم نوعي نان پهن را روي سپرهاي خود مي‌پختند و روي آن را با پنير و رطب مي‌پوشاندند . 
يوناني‌ها پختن چنين نان‌هايي را از ايرانيان آموختند . اين نان از يونان به روم رفت و در جنوب ايتاليا معمول شد . پيتزا از روم به جنوب ايتاليا راه و روش يافت، اما تا مدت‌ها آن را غذاي فقيران مي‌ناميد‌ند . 
خسرو معتضد معتقد هست كه ساندويچ تناول كردن در ايران همگاني نبوده، تنها قزاق‌هايى كه جلوى در سفارتخانه‌ها و اماكن دولتى و خانه‌ي اعيان و اشراف كشيك مى‌داده‌اند، آن گاه از ميل كردن آبگوشت ظهر، گوشت و سيب زمينى، نخود و لوبيا، ليموعمانى،گوجه فرنگى و پياز درون ديزي را با گوشت‌كوب محكمي كوبيدند و آن را لاى يك نان سنگك دو آتشه‌ خشخاش زده‌ تعالي مي‌گذاشتند . 
قطعات پياز را هم با سر نيزه ريز مي‌كردند و روى گوشت كوبيده مي‌ريختند، آن گاه نان سنگ را به‌صورت لوله‌اى در مي‌آوردند با لقمه‌هاى كله گربه‌اي نان و گوشت مزبور را كه ادويه و دارچين زيادي نيز روي آن ‌ريخته‌ شده بود، مى‌خوردند . اما احتمال دارد لقمه‌هاي نان و پنير را هم كه از دير باز در كشور‌ايران مرسوم بوده، بتوان نوعي فست فود ناميد . 
در اوايل دهه‌ 1340، همبرگر وارد بازار غذاي ايران شد . «تاپس همبرگر» در بلوار ناهيد، او‌لين همبرگرها را با بهاي سه تومان ، عرضه ‌كرد كه با يك بطري پنج ريالي نوشابه و يك پاكت سيب‌زميني ، 40 ريال ميشد . هنگامي همبرگر تاپس غذاي خود را گران كرد شهرداري دستور بازگشت به بهاي كهن را اعطا كرد كه صاحب همبرگرفروشي تحت توشه نرفت و به جاي همبرگر، پيتزا عرضه كرد كه گران‌تر بود . 


نويسنده :alipour
تاريخ: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۸:۲۳


گرچه قورمه سبزي به ميزان خورش قيمه در بين غذاهاي نذري فراواني ندارد اما به هر اكنون ممكن است بتوان آن را بخشي از سه غذاي معمول نذري روزهاي محرم به شمار آورد .معمولا بيشتر از همگي غذاهاي نذري كار و وقت مي موفقيت . 
زيرا سبزي دارد و تميز كردن و خرد كردن و سرخ كردن سبزي، دوران و انرژي مي برد . اما با اين هم اكنون خيلي از عزاداران هر سال قورمه سبزي نذر امام (ع) مي كنند . چرا كه در مقايسه با ساير غذاهاي نذري ماه محرم، دوستداران خاص خودش را دارااست . 
مواد لازم براي 100 نفر 
گوشت گوسفندي 8 كيلو گرم لوبيا قرمز‌رنگ 2 كيلو گرم پياز 10 كيلو گرم ليمو عماني 1 كيلو گرم سبزي قورمه 10 كيلو گرم برنج 15 كيلو گرم روش تنظيم خورشت قورمه سبزي نذري خوشمزه روش تهيه خورشت قورمه سبزي 1 . لوبياها را بشوييد و بگذاريد بپزد .گوشت گوسفندي را نيز پاك نمائيد و به اندازه خورشي خرد فرماييد . پيازها را خرد فرماييد و كناري بگذاريد . سبزي قورمه را نيز منزه نماييد و سپس از شستن خرد فرماييد و در روغن سرخ فرماييد . ديگي مهيا كنيد و گوشت را همپا با مقداري روغن در آن بريزيد و تفت دهيد .به گوشت در حالا سرخ شدن پياز نيز بيشتر فرماييد . 

تجهيزات فست فود
2 . ريختن زردچوبه نيز فراموش نكنيد . .سپس سبزي سرخ گرديده و لوبياي پخته را نيز بيفزاييد . حالا مقداري آب بريزيد و در ديگ را بگذاريد و صبر كنيد تا گوشت بپزد و خورش جا بيفتد نيم ساعت گذشته از نقطه نهايي پخت ،بعد از اين‌كه از پختن گوشت مطمئن شديد ،نمك به همرااه با ليمو عماني بيشتر نماييد . 
3 . براي اينكه خورش خوشمزه تر شود لوبياها را به جاي پختن آن‌گاه از شستن و كم آب كردن ،5 تا 6 دقيقه در تابه اي سواي روغن كه از پيشين گرم كرده ايد تفت دهيد .البه لوبياها را بايستي تر و تميز نيز بزنيد تا نسوزد . مراقب باشيد اندازه شنبليله سبزي فراوان نباشد چون خورش تلخ مي شود . 
4 . در‌صورتي‌كه گشنيز سبزي قورمه را زياد بريزيد خورش پاره اي شيرينتر مي شود . برخي ها اصولاً آن را حذف مي نمايند . در ادغام سبزي قورمه، با اعتنا به فصل،اسفناج يا برگ چغندر مي ريزند . حال كه فصل زمشتان است از اسفناج استعمال نماييد اسفناج به خورش لعاب مي دهد . 
5 . به هر كيو گرم سبزي 5 تا 6 شاخه پيازچه نيز بيفزاييد . پيازچه طعم خورش را خوشمزه مي كند . سبزي خورش قورمه را خيلي سرخ نكنيد زيرا تلخ مي شود . براي پخت قورمه سبزي در حجم فراوان معمولاً لوبيا را از قبل نمي پزند آن را از شب قبلي تر كرده و هم زمان با سبزي به گوشت اضافه مي نمايند ولي در اين فيس ديگر نمي شود لوبيا را تفت بخشيد . 
6 . درصورتي كه علاوه بر ليمو عماني درسته از پودر ليمو عماني هم بيشتر فرماييد خورش خوش مزه تر مي شود . برخي ها علاوه بر ليمو عماني آبليمو ترش يا اين كه آبغوره نيز مي ريزند . نويسنده :alipour
تاريخ: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۵۳:۴۸

با اعتنا به استارت شدن فصل سوز و سرما و لزوم پي بردن اين‌كه به كارگيري از چه گياهان براي خودداري از ابتلا به سوز و سرما خوردگي و يا در فيس ابتلا به اين قبيل بيماريها مصرف آنها اثر گذار مي باشد از بخش گياهان دارويي ميوه جات و خوراكيهايي را به شما معرفي خوا‌هيم كرد كه هم با خاصيت آن‌ها بيشتر آشنا شويد و نيز از خواص اعجاب انگيز آنها استفاده كافي را برده و تن درستي را با مصرف گياهان دارويي از آن خود كنيد . 

راه اندازي فست فود
در ضمن براي اطلاعاي بخش اعظم درباره داروهاي گياهي و گياهان دارويي مي توانيد به بخش هاي مربوطه مراجعه نمائيد و ما را با نظرات سازنده خويش ارشاد كنيد . 

در اين مطلب شما را با شلغم اكثر آشنا خوا‌هيم كرد . 


شلغم TURNIP اسم علمي Brassica Napus گياه شناسي 

شلغم گياهي ميباشد با برگهاي ناصاف و بريدگيهاي فراوان به رنگ سبز و سپيد . ريشه آن غده اي و به شكل هاي گرد و يا دراز به رنگ سپيد با لكه هاي بنفش مي باشد . 

ميوه شلغم نظير غلافي باريك و دراز هست كه در آن تعدادي دانه سياه وجود داراست . شلغم در هواي سرد دوچندان خوب رشد مي كند و احتمالا علت آن باشد كه براي درمان بيماريهايي كه در فصل سرما مضاعف مي باشد و بيماريهاي تنفسي بكار مي رود . 
خواص داروئي: 

شلغم از نظر طب قديم كشور‌ايران گرم و خيس مي باشد . 
خاصيت شلغم آنقدر مضاعف مي باشد كه مي توانايي اعلام كرد اين گياه براي هر دردي درمان است و در صورتي‌كه مردم مي دانستند كه اين گياه چقدر فايده درد تمام باغچه هاي خانه خويش را شلغم ميكاشتند و هر روزه از آن استعمال مي كردند . 


1)شلغم مقوي مي‌باشد . 
2)شلغم اشتها آور است . 
3)شلغم ضعف جنسي را درمان كرده و اسپرم را مضاعف مي كند . 
4)شلغم سرفه را تسكين مي دهد . 
5)ترشي شلغم شايسته ترين نوع ترشي است چون مقوي معده و روده ها و اشتها آور مي‌باشد . 
6)آب شلغم قند خون را پائين مي آورد . 
7)تخم شلغم را در صورتي‌كه سرخ كرده و بخوريد براي ضعف جنسي موثر است . 
8)اگر گلو درد داريد آب پخته شلغم را قرقره كنيد . 
9)خوردن آب شلغم درمان كننده جوش صورت هست . 
10)آنهايي كه ياد ضعيف دارا هستند مسلما بايستي شلغم بخورند زيرا اثبات شده مي باشد كه شلغم حافظه را تقويت مي كند . 
11)شلغم شبكه هاي مردمي كوري را درمان مي كند . 
12)شلغم بعلت داشتن ويتامين B1 علاج كم خوني است . 
13)شلغم براي پرورش و نمو استخوانها اثرگذار است بدين ترتيب زنان آبستن و شيرده به طبع مي بايست از آن استعمال كنند . 
14)زن باردار اي كه در بازه زماني بارداري شلغم خورده باشد نوباوه اش زودتر رشد كرده ، زودتر سخن مي زند و چه بسا زودتر راه و روش مي افتد و در پيش‌روي امراض مقاومت بيشتري خواهد داشت . 
15)آنهايي كه غده تيروئيدشان كم ترشح مي كند مي بايست حتما شلغم بخورند چون شلغم بعلت داتشن يد مضاعف ترشحات غده تيروئيد را تنظيم مي كند . 
16)شلغم مهم‌ترين گياه ضد سرطان ميباشد و حتي توسعه و گسترش سرطان را متوقف مي كند . 
17)شلغم درمان بسياري از بيماريهاي پوستي ميباشد . 
18)شلغم پخته شايسته ترين دارو براي برونشيت مي‌باشد . 


و بالاخره سعي كنيد كه در فصل فصل‌زمستان براي پيشگيري از آنفو لانزا و بيماريهاي تنفسي اقلا تعدادي بار در هفته شلغم بخوريد شلغم پخته بهترين صبحانه ميباشد . تن را تميز كرده و مواد سمي را ازبدن خارج مي سازد .همان گونه كه در بالا گفته شد آب شلغم ناپخته خواص بيشتري از شلغم پخته داراست بشرطي كه معده شما را اندوهگين نكند . 
خواص شلغم از حيث احاديث : 

هيچكس نيست مگر آنكه رگي از جذام در او مي باشد و شلغم آنرا ذوب ميكند و قصه شده كه آن را در فصلش بخوريد كه هر دردي را از شما مي برد . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۵:۴۵

ميگو پلوي بوشهري يكي از بهترين غذاهاي ايراني دريايي و همان‌طور كه از نامش پيداست، مربوط به خطه جنوب كشور‌ايران مي باشد . در قبلي اين خوراك مختص به جنوب مرزوبوم بود، ولي با توجه به اين كه مصرف ميگو در سراسر كشور‌ايران مرسوم شده، اين غذا هم به نوعي همه‌گير گرديده است . مي‌توان اذعان كرد اين طعام بخشي از غذاهاي مقرون به صرفه به شمار مي‌رود؛ در تهيه‌ي اين طعام به سراغ ميگوهاي ريزي مي رويم كه ارزش تقريبا قابل قبولي دارا‌هستند . به همين استدلال با تهيه و تنظيم اين طعام مي‌توان با صرف هزينه‌اي نسبتاً اندك و مطلوب به توصيه پزشكان مبني بر به كارگيري از غذاهاي دريايي گوش بخشيد . 

راه اندازي فست فود
ميگو به عامل امگا ۳ متعددي كه داراست مي‌تواند از پيدايش آلزايمر و نقص‌ حواس در پيري دوري و هم‌چنين تا حدودي فشار خون را نيز در اختيار گرفتن نمايد . ميگو علاوه بر اين ميتواند يه خرده از آهن موضوع نياز بدن شما را نيز تأمين نمايد . بد نميباشد به اين موضوع نيز اشاره كنيم كه در ميگو ماده‌اي به اسم سلنيوم وجود داراست كه احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ و سرطان خون را در اشخاص كاهش مي‌دهد . 
به ادله بعدها يه خرده كه ميگوهاي مورد به كارگيري در ميگو پلو دارند، سفارش ما اين مي باشد كه در منزه كردن آنها غايت توجه را به فعاليت ببريد و همگي ضايعات جانور در آن ها را منزه كنيد . براي پخت ميگو پلوي بوشهري، دستور پخت‌هاي مختلفي وجود داراست كه تاحدودي هم مشابه يكديگر هستند . مواد مورد نياز براي پخت اين خوراك مشتمل بر ميگو، برنج، پياز، سير، گشنيز، رب گوجه فرنگي، زعفران و… ميباشد . بايد اين را نيز بگوييم كه در برخي گونه هاي ميگو پلو كه كاملاً ايراني هستند، مي‌توان سيب زميني نگيني گرديده و كشمش هم مشاهده كرد . 
از آنجا كه كالري اين خوراك تا حدودي بالاست و جزء غذاهاي سنگين به شمار مي‌رود، سفارش ميشود آن را براي وعده ناهار ميل نمائيد . معمولاً اين طعام يار با ترشي‌هايي كه تند هستند سرو مي‌شود . به عنوان نوشيدني نيز مي‌توان به سراغ شربت‌هاي خانگي رفت . ولي عمده جنوبي‌ها اين طعام را با نوعي نوشيدني‌ به اسم «زينتو» ميل مينمايند كه آب توتي شبيه به شاتوت است . 
رعايت بعضي نكات ميتواند به طبخ خوبتر ميگو پلو كمك نمايد . براي مثال خوب تر است براي تهيه و تنظيم اين طعام به سراغ ميگوهاي بلندمرتبه و درشت نرويد . علاوه بر اين، ادويه‌هاي اين طعام كه مشتمل بر زردچوبه، فلفل قرمز و گرد ليمو مي باشند را به هيچ وجه از مداد نيندازيد . بسياري از اشخاص براي رويا رويي با بوي ميگو از اين ادويه‌ها يا سير و پياز به كارگيري ميكنند كه نبايد آنها را ناديده گرفت . 
اگر كلسترول داريد مي‌توانيد براي پخت اين غذا به سراغ روغن زيتون برويد و مواد اوليه را به بازه زماني يك تا دو دقيقه به خوبي در آن تفت دهيد . در كنار اين موضوع، سفارش ميشود كه براي كنترل چربي خون، در كنار ميگو پلو از آب كرفس استعمال فرماييد . براي رويارويي با يبوست هم خوبتر مي باشد در اين خوراك به سراغ برنج قهوه‌اي برويد و فيبر دريافتي‌تان را ارتقاء دهيد . همينطور براي رفع يبوست مي‌توانيد از سبزي‌هاي تازه و ولي كاهو هم يار طعام استفاده نمائيد . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۲:۱۶

تعريف ساندويچ نوعي غذاست كه از نان و مواد درون نان (موادي مثل يك يا دو برش گوشت، مرغ، سوسيس، كالباس، همبرگر، پنير، سبزيجات، چاشني جات و سس) تشكيل يافته است . در بيشتر كشورها، ساندويچ داراي دو يا اين كه چند برش نان است كه لابلاي آن مواد باطن ساندويچ (كه در بالا ذكرشد) قرار مي گيرد . در اسكانديناوي، ساندويچ ها صرفا يك برش نان دارا هستند كه روي به عبارتي يك برش، مواد ساندويچ قرار مي گيرد . 
راه اندازي فست فود
اين خوراك، در بازه زماني جان مونتاگو، ارل چهارم، به اسم ساندويچ درآمد . گرچه بعيد هست كه مونتاگو خود، ساندويچ را ابداع كرده باشد . گفته گرديده كه او اين فرم خوراك را به اين برهان دوست داشت كه مي توانست ضمن خوراك خوردن، قمار هم بازي نمايد . 
اما امروزه برخي انواع ساندويچ را به هيچ عنوان نمي توان در دست گرفت؛ زيرا به طور كامل گشوده ميباشند . بنابراين ايده مونتاگو با باخت مواجه شده ميباشد . اينگونه ساندويچ ها را يا بايد با ياري وسائل غذاخوري و يا دست كم با استفاده از هر دو دست خورد . 
در برخي كشورها، طريقه ميل كردن ساندويچ را صرفا با استعمال از وسائل غذاخوري، صحيح مي دانند . 
در پيك نيك ها و گردش ها، معمولاً با خويش ساندويچ مي مارك . در محل كار، مدرسه و جاهاي ديگر، براي ناهار ساندويچ مي خورند . اما به ياد داشته باشيم كه در شراي توجه حتمي چهره نگيرد، محتويات ساندويچ به سادگي فاسد مي شوند . 
گونه هاي ساندويچ ها ساندويچ ها از حيث شكل ظاهري، نحوه پيچيدن و مواد داخلشان با نيز فراوان تفاوت دارا هستند . هر شكلي از ساندويچ را نمي شود با هر ماده دلخواهي لبريز كرد! مواد باطن ساندويچ ساندويچ تنوري (گوشت ريز گرديده باطن سس تنوري) مرغ ساندويچ تخم مرغ (سرخ شده، خاگينه با شير، سالاد تخم مرغ) پنير كبابي همبرگر هات داگ استيك 
ساندويچ سبزيجات ساندويچ سبزيجات، يكي از داراي شهرت ترين گونه هاي ساندويچ در مملكت هند به شمار مي رود . اين گونه ساندويچ از اشكال صيفي جات تنظيم مي شود . اغلب، گوجه فرنگي ماده با اهميت اين ساندويچ را تشكيل مي دهد . اما سيب زميني، چغندر و پياز هم مورد به كارگيري قرار مي گيرد . اين ساندويچ را با نان و گونه هاي مواد افزودني تهيه مي نمايند . مثلاً ساندويچ آزمايش صيفيجات و ساندويچ پنيري سبزيجات، دو نوع از اين ساندويچ مي باشند . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۳:۲۲

زمان مهيا سازي: 5دقيقه مدت طبخ: 60دقيقه مطلوب براي: مواد لازم: خلال بادام : 150 گرم گوشت ريز خرد گرديده : 500 گرم پياز داغ : يك پيمانه آبغوره : 1/2 پيمانه تخم مرغ : 3 عدد نمك فلفل زعفران و زردچوبه : به اندازه لازم رب : يك قاشق مرباخوري طريق طبخ و تهيه: گوشت را با روغن تفت مي دهيم رب را بيشتر مي كنيم و به تفت دادن ادامه مي دهيم خلال بادام و فلفل و زردچوبه را بيشتر مي كنيم (نمك و زعفران را براي اواخر طبخ نگه مي داريم .) حدود دو جام آبجوش بيش تر مي كنيم و مي گذاريم تا بپزد يك ساعت بعد از آن پياز داغ و آبغوره را ريخته مي شود 

راه اندازي فست فود

.حوصله مي كنيم تا خورش جا بيفتد ١٠ دقيقه قيل از سرو (بهتر مي‌باشد خوراك را به ماهي تابه منتقل كنيم) با قاشق جاهاي مختلف خورش جا گشوده مي كنيم و زرده ها را به صورت درسته درونش قرار مي‌دهيم و در ظرف را مي بنديم تا تخم مرغ ها بپزد . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۴:۰۰

يك عدد از غذاها يا پيش غذاهاي داراي اسم و رسم سرزمين تركيه كه خيلي بين ما ايروني ها طرفدار پيدا كرده بورك هستش و علتشم اينه كه علاوه بر خوشمزگي به طبع و ذائقه ما ايرانيا نوع مياد و از زماني خمير يوفكا (فيلو) رو نيز به آسوني تو همه فروشگاه ها ميشه پيدا كرد جاشو تو سفره هامون باز كرده و ما گونه هاي گوناگون بورك رو با يكم تغييرات تو دستورش كه بخش اعظم باب طبعمون بشه رو تو خونه درست مي كنيم . در اين مقاله نيز روش تهيه و تنظيم بورك سيگاري با مزه گوشت رو براتون ميذارم . 

تجهيزات فست فود
بورك سيگاري گوشت بورك سيگاري گوشت مواد اضطراري براي تنظيم بورك گوشت ۱۰ ورق خمير يوفكا مثلثي ۱۰۰ گرم گوشت چرخ كرده ۱۰۰ گرم قارچ ۵۰ گرم ذرت پخته يخ زده ۲ قاشق غذاخوري رب گوجه فرنگي ۱ عدد پياز پنير پيتزا به مقدار لازم كره به ميزان لازم نمك، فلفل و زرچوبه به ميزان لازم مواد واجب براي تهيه بورك سيگاري گوشت مواد حتمي براي تهيه و تنظيم بورك سيگاري گوشت پروسه تهيه و تنظيم بورك گوشت سيگاري آغاز پياز رو خورد يا اين كه رنده كرده و با كمي روغن تفتش ميديم تا طلايي بشه . 
تفت دادن پياز تفت دادن پياز زماني پياز سرخ و طلايي شد بهش زرچوبه بيش تر كرده و رب رو هم ميريزيم و مواد رو با نيز تفت ميديم تا رب سرخ بشه و از خامي در بياد و آن‌گاه گوشت چرخ كرده نمك و فلفل هم بيشتر كرده و تفتشون ميديم تا گوشت نيز بپيزه و سرخ بشه . 

شيوه تهيه بورك اسفناج تراز به مرحله آموزش تراز به تراز تهيه و تنظيم بورك اسفناج با عكس پروسه و نكات . اين بورك قشنگ به شكل گل ميباشد و علاوه بر مزه، ظواهر خيلي زيبايي هم داره . . . . ادامه مطلب ارائه شده بوسيله بيش تر كردن گوشت بيشتر كردن گوشت درون يه ماهيتابه ديگه قارچ خورد شده رو با پاره اي كره و نمك تفت ميديم تا بپزه وآبش هم كاملا كشيده بشه . 
تفت دادن قارچ تفت دادن قارچ هم اكنون گوشت و قارج رو با هم تركيب كرده و مقداري تفت ميديم . 
طولاني تر كردن قارچ اضافه كردن قارچ ذرت پخته ي يخ زده رو نيز مقداري تفت ميديم تا آب اضافيش كشيده بشه . 
تفت دادن ذرت تفت دادن ذرت ذرت رو هم به مواد طولاني تر كرده تفت ميديم تا طعم بگيره و هم اكنون مايه بورك حاضره . 
تفت دادن ذرت با ساير مواد تفت دادن ذرت با بقيه مواد پيچيدن بورك سيگاري براي پيچيدن بورك آغاز مثل تصوير تحت به ميزان كافي مايه گوشتي و پنير پيتزا رو روي تراز ورق يوفكا ميذاريم . 
در صورتي كه خمير يوفكا كم آب بود و ممكن بود با پيچيدن رخنه‌ برداره ميتونين قبل از اينكه مواد رو راه بذارين با يه فرچه آغشته به شير يا آب نم دارش كنين . 
گذاشتن مواد روي خمير يوفكا گذاشتن مواد روي خمير يوفكا درحال حاضر مانند دو تصوير تحت بورك هارو ميپيچيم . 
پيچيدن خمير پيچيدن خمير رول كردن بورك رول كردن بورك در غايت باطن يه ماهيتابه روغن ريخته و وقتي كاملا داغ شد بورك هارو سرخ ميكنيم . 
سرخ كردن بورك سرخ كردن بورك آن‌گاه از اين كه بورك ها سرخ شدن روي دستمال كاغذي ميذاريمشون تا روغن اضافيشون بره و بعد از آن نيز سروشون ميكنيم … نوش جان

نويسنده :alipour
تاريخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۰۷:۴۸

موزارلا نوعي پنير تازه‌ي كش‌دار با مزه ملايم ميباشد كه در ابتدا از شير بوفالو تهيه مي شد ولي امروزه اين پنير پرطرفدار را از شير گاو تهيه مي‌كنند . شير استفاده‌ شده در موزارلا شير خام يا شير پاستوريزه ميباشد . اين پنير طعم خوبي داراست و براي تهيه‌ي پيتزا و غذاهاي ايتاليايي ديگر نظير لازانيا بسيار مناسب مي‌باشد . با ما باشيد تا با خاصيت اين پنير خارجي پرطرفدار عمده آشنا گرديد . 

راه اندازي فست فود
موزارلا از كجا آمده است؟ موزارلا در قرن هفتم ميلادي و در ايتاليا متولد شد . در آن بازه زماني بوفالوهاي آسيايي به اين ميهن برده شدند تا زمين را شخم بزنند . به تدريج از شير اين حيوان‌ها براي تهيه‌ي پنير به كارگيري كردند . پنير موزارلا خيلي زود هوا داران زيادي پيدا كرد و در قرن هفدهم توليدكنندگان توليد ها لبني، براي پاسخگويي به نياز و درخواست مصرف‌كنندگان از شير گاو براي تهيه‌ي اين پنير استعمال كردند . 
موزارلا: از پروتئين تا كلسيم پنير موزارلا دربردارنده پروتئين و چربي‌ها (اسيدهاي چرب اشباع‌شده‌ي ضروري) هست . اندازه چربي اين پنير في مابين 15 تا 20 درصد است . موزارلا منبع خوب كلسيم و فسفر ميباشد كه براي تندستي واجب و ضروري‌اند . در واقع 30 گرم از اين پنير 13 درصد نياز روزانه‌ي يك شخص بزرگ‌سال را به كلسيم و فسفر تامين مي نمايد . 
موزارلا از ويتامين‌هاي نيكي برخوردار است نظير ويتامين B12 و B3 . سي گرم از اين پنير 10 درصد نياز روزانه‌ي ما به اين دو ويتامين را تامين ميكند . موزارلا همينطور دربردارنده اندازه يه خرده ويتامين A،B2 و ويتامين D نيز است . مي بايست بدانيد كه ميزان نمك موجود در اين پنير متعادل هست . 
اندر خواص موزارلا موزارلا هم مثل ديگر اعضاي خانواده‌ي لبني منشاء فوق‌العاده‌ي كلسيم مي باشد كه به خوبي جذب بدن مي‌گردد . وجود پروتئين‌ها، لاكتوز، ويتامين D و فسفر در اين پنير اندازه جذب كلسيم را بخش اعظم مي‌نمايد . حتماً ميدانيد كه وجود كلسيم براي استحكام استخوان‌ها و دندان‌ها حتمي و لازم هست . فرقي نميكند شما در چه سن و سالي هستند . 
بايد مدام به تاءمل تامين كلسيم بدنتان باشيد . اين ماده‌ي معدني همينطور در بيشتر فرآيندهاي داراي اهميت تن مثل انقباض عضلات، منعقد خون، تهيه و تنظيم فشارخون، انتقال واكنش‌هاي عصبي، عملكرد هورمون‌ها، فعاليت‌هاي آنزيمي و احياي سلولي كمپاني دارااست . 
مصرف مواد غذايي سرشار از كلسيم از ابتلا به پوكي استخوان خودداري مي كند . علاوه بر اين موزارلا منشاء خوب فسفر محسوب مي شود كه خواص اسيدي استخوان‌ها و دندان‌ها را كاهش داده و به احياي بافت‌ها امداد ميكند . 
اعتنا داشته باشيد كه پنيرها دربردارنده مقدار قابل‌توجهي پروتئين مي‌باشد كه براي گياه‌خواران موءثر است . بايستي بدانيد كه بها بيولوژيكي پروتئين مو جود در پنير قابل‌مقايسه با گوشت است . 
موزارلا يكي از منابع غذايي ويتامين B12 نيز ميباشد كه براي تن اضطراري و ضروري مي‌باشد . اين ويتامين در پرورش و تقسيم سلولي، نگهداري تعادل سيستم عصبي، سنتز پروتئين، توليد گلبول‌هاي قرمز، سوخت و ساز كربوهيدرات‌ها و چربي‌ها نقش موثري دارد . درست است كه گوشت و ماهي جزو اصلي‌ترين منابع ويتامين B12 مي باشند ولي گياه‌خواران مي‌توانند با مصرف بخش اعظم پنير موزارلا ويتامين بدنشان را تامين نمايند و در گير نبود نشوند . 
هر چند مصرف بسيار اسيدهاي چرب اشباع‌شده سبب ساز ارتقاء كلسترول بد خون ميگردد ولي با اين درحال حاضر اين اسيدهاي چرب نقش موثري در سلامت تن دارند از گزاره اين‌كه در توليد غشاي سلولي شركت دارا‌هستند و به جذب و مصرف ويتامين‌هاي A،D،E و K كمك مينمايند . 
آيا مصرف موزارلا قادر است خطرناك باشد؟ خوب تر ميباشد خانم‌هاي آبستن از پنيرهاي تهيه‌شده از شير پاستوريزه به كارگيري نمايند تا از آلودگي با باكتري‌ها به ويژه باكتري ليستريا در امان بمانند . پنيرها، سرشار از چربي‌ها به ويژه اسيدهاي چرب اشباع‌شده ميباشند كه مصرف زياد آن باعث چاقي يا ارتقاء كلسترول بد خون ميشود . براي بهره‌مندي از خواص اين پنير ضروري مي باشد از زياده‌روي بپرهيزيد و تغذيه‌ي سالمي (سرشار از ميوه‌ها و سبزيجات) داشته باشيد . 
قيمت غذايي موزارلا هر 100 گرم موزارلا دارنده تركيبات پايين است: انرژي 240 كيلوكالري پروتئين 18 .4 گرم ليپيدها 17 .5 گرم گلوسيدها 2 .5 گرم آب 57 .7 گرم ليپيدهاي موزارلا عبارت مي باشد از: كلسترول 65 .5 ميلي‌گرم اسيدهاي چرب اشباع‌شده 10 .7 گرم اسيدهاي چرب اشباع‌نشده‌ي مونو 5 .33 گرم اسيدهاي چرب اشباع‌نشده‌ي مبلغي 0 .62 گرم گلوسيدهاي مو جود در موزارلا عبارت است از: قندهاي بي آلايش 1 .03 گرم ساكاروز 0 .03 گرم گلوكز 0 .56 گرم فروكتوز 0 .15 گرم لاكتوز 0 .07 گرم گالاكتوز 0 .15 گرم مالتوز 0 .08 گرم ويتامين‌ها و مواد معدني موجود در 100 گرم پنير موزارلا: فسفر 365 ميلي‌گرم كلسيم 403 ميلي‌گرم سديم 200 ميلي‌گرم منيزيم 25 ميلي‌گرم آهن 0 .2 ميلي‌گرم زينك(روي) 2 .9 ميلي‌گرم مس 0 .01 ميلي‌گرم ويتامين ب1 0 .04 ميلي‌گرم ويتامين ب2 0 .35 ميلي‌گرم ويتامين ب3 0 .19 ميلي‌گرم ويتامين ب6 0 .07 ميلي‌گرم ويتامين اي 0 .33 ميلي‌گرم ولي بايد بدانيد كه موزارلا همچنين حاوي سلنيوم، يد، ويتامين A و پيش ساز ويتامين A، بتاكاروتن و فولات هم ميباشد . 

نويسنده :alipour
تاريخ: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۵۰:۲۰

تعداد: 8 هات داگ • برهه زماني مهيا سازي و پخت: 20 دقيقه مواد لازم • سه عدد آووكادوي رسيده و نرم • يك قاشق غذاخوري آب ليمو • ¾ قاشق چايخوري نمك • 8 عدد هات داگ • يك عدد پياز سفيد كوچك، خلالي برش دهيد • دو عدد گوجه فرنگي، خرد شده • يك واحداندازه گيري چيپس سيب زميني خرد شده طرز تهيه 

تجهيزات فست فود

1 . در يك كاسه آووكادوها را له كنيد، آب ليمو، نصف قاشق چايخوري نمك و ¼ واحد اندازه گيري فلفل را به آن طولاني تر كنيد . روي آن را با پلاستيك بپوشانيد و داخل سردخانه قرار دهيد . 2 . در اين فاصله هات داگ ها را سرخ يا اين كه كبابي نماييد . روي آن‌ها سس آووكادو، پياز خرد شده، گوجه خارجي نگيني شده و چيپس خرد شده بريزيد و سرو نمائيد . 

[ ۱ ][ ۲ ]